Skocz do zawartości

[Magura MT2] Miękka klamka w nowym hamulcu


Kuba95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem nowy hamulec Magura MT2. Jak się wciska klamkę i jak już złapią klocki to klamka dochodzi z pewnym oporem do samej kierownicy, siła hamowania beznadziejna.

Między tarczą a klockami jest dość spora przestrzeń (w porównianiu z juicy 7). Mam nową wersję tego hamulca z klamką z tworzywa.

I nie wiem czy bawić się w odpowietrzanie (w zacisku i klamce jest zwykły gwint m6)?

Czy to reklamować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem gwinty do odpowietrzenia:

W klamce jest M6 x 0,75mm (drobny gwint) - np zawór z dętki presta ma taki sam gwint

W zacisku jest M6 ze zwykłym gwintem

Mam już zestaw do odpowietrzania Avida, więc wymienię sobie tylko końcówki.

 

I hamulce Magura nie pasują do normalnych adapterów. Z przodu mam standardowy adapter 203mm i hamulec nie pasuję (Avid pasował, nie jakoś idealnie ale dało się ustawić)

 

 

Edytowane przez Kuba95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
2 godziny temu, Kuba95 napisał:

W klamce jest M6 x 0,75mm (drobny gwint) - np zawór z dętki presta ma taki sam gwint

W klamkę nie wkręca się żadnego adaptera. Żadnego. Wciska się strzykawkę i tyle.

 

2 godziny temu, Kuba95 napisał:

I hamulce Magura nie pasują do normalnych adapterów.

Ciekawe.... używam Magur z adapterami Magur i Shimano i działa. Poza tym każda firma ma swoje, dedykowane adaptery- Formula ma swoje, Shimano swoje, Magura swoje. Standardowy jest rozstaw śrub , a kształ już niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem przykręciłem hamulec do adaptera w ten sposób:

1924505250_pobranghjkghjkghjkghjkghyplik.jpg.83d6a8e573e2899ec9247a2a30f52d42.jpg

Podkładki po obu stronach zacisku. Tak przykręcałem zawsze zacisk avid. Jak się przykręci Magure z tak ustawionymi podkładkami to nie pasuje.

Jak się wyrzuci te podkładki od strony adaptera to Magura faktycznie pasuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba95 Obrazek który załączyłeś świadczy o tym że jesteś kolego fanem tzw. "druciarstwa" - adaptery nie wymagają żadnych podkładek - używasz niewłaściwego.Twoja fotka przedstawia is-pm160 (przód) a do 203 powinieneś mieć taki jak na zdjęciu:

203.jpg.8d079741f1a48a1d86ef8d9a3c740490.jpg

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę nie jasno napisałem.

Hamulce Avid przykręca się do adaptera w ten sposób tak jak pokazałem w wcześniejszym poście: 

3ad6d2d44372bcf4280dddfghdfghdfghdfhdfhgd74724f9.jpg.cf8fc8be27b0d3a745b1d8982ec40eba.jpg

Podkładki (te wklęsłe i wypukłe oczywiście) umieszcza się po obydwu stronach za zacisku, pozawala to potem łatwo ustawić zacisk względem tarczy (naciskamy klamkę i dokręcamy zacisk).

Natomiast przykręcając hamulce Magura MT2 wywalamy te podkładki między zaciskiem a adapterem, bo inaczej zacisk będzie za bardzo wysunięty poza tarcze. Ja przykręciłem Magure tak jak przykręcałem wcześniej Avidy i dlatego mi nie pasowało.

Edytowane przez Kuba95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Insert od shimano pasuję do Magury? W serwisie mówili, że pasuję.

Przymierzyłem te inserty shimano do przewodu Magury i wchodzą praktycznie bez żadnego oporu, więc nie wiem czy to będzie szczelne na dłuższą mete.

Na filmie ze skracania przewodu gościu wbija inserty Magura młotkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
9 minut temu, Kuba95 napisał:

Insert od shimano pasuję do Magury? W serwisie mówili, że pasuję.

Jeśli mnie pamięć nie myli to wewnętrzna średnica przewodów w Shimano to 2.1 mm, a w Magurze 2.2mm. Insert Shimano może mieć mniejszą średnicę zewnętrzną. 

 

16 minut temu, Kuba95 napisał:

Na filmie ze skracania przewodu gościu wbija inserty Magura młotkiem

Tak jest w rzeczywistości z oryginalnym insertem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Insert od shimano nie pasuje do przewodu magury. Tzn. pasować pasuje, ale wchodzi luźno i praktycznie nic nie daje. Jak skracasz przewód to lepiej zrób to od razu z oryginalnym insertem. Można to zrobić bez insertu, na sam przewód, ale w moim przypadku hamulec lekko się poci (bez zapowietrzania, tylko poci), więc lepiej od razu z insertem magury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...