Skocz do zawartości

[zestaw narzędzi] Jaki w cenie 1000 - 1700


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moim zdaniem dużo taniej wyjdzie kupienie pustej skrzyneczki narzędziowej, i dokupywanie narzędzi, które naprawdę potrzebujesz-np. klucz do suportu hollowtech, a nie ściągacz do korby na kwadrat, nie potrzeba Ci klucza do konusów, jeśli piasty masz na łożyskach maszynowych. Ja sam naprawiam rowery w rodzinie, i jeśli potrzeba jakiegoś niezastąpionego narzędzia,to wtedy kupuję, ale np. zamiast bacika rowerowego można używać klucza łańcuchowego do filtra oleju, lub zrobić bacik starego łańcucha, kasetę można odkręcić kombinerkami z cienkimi końcami oraz kluczem francuzkim, itp itd. Kupując wyżej wymieniony gotowy zestaw narzędzi moim zdaniem dużo przepłacasz, i dostaniesz narzędzia, które mogą się Tobie nie przydać.

Podstawowe narzędzia
klucze imbusowe 3,4,5,6, 8 mm- najlepiej komplet metryczny dobrej jakości

klucz 15 mm lub nastawny

klucz do konusów/pedałów

coś do cięcia pancerzy i linek- minimalnie zwykły brzeszczot do cięcia pancerzy i dobre kombinerki do cięcia linek, można też robić to dremelem/kątówką, jak zamierzarz to robić często i wiele razy to poszukaj obcinaczek do pancerzy(~40 zł najtańsze, ale nie wiem jak działają)

skuwacz do łańcucha- można to robić młotkiem i punktakiem, jeśli czujesz się na siłach

klucz do nypli- kup dobry klucz, tanie klucze łatwo zaokrąglają nyple- te lepsze chwytają nypel z 4 stron, ja centrowałem koła kluczem nastawnym i śrubokrętem płaskim z wycięciem na środku- metoda przydatna przy upartych nyplach- jednocześnie odkręcam kluczem i śrubokrętem, mniejsze ryzyko zaokrągklenia

torx t25 do tarcz, jeśli trzeba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to oba linki sa takie same.

Po drugie, odradzam kupowania walizki pełnej chińszczyzny. Jak chcesz mieć porządny zestaw w walizce to kup walizeczkę za 50 dych:

walizka-stc931h-landprofit,large.jpg

i wypełnij narzędziami. Choć ja akurat preferuję większe skrzynki.

Standardowe narzędzia (jeśli ich nie masz) kup Hazet, Proxxon, Jonnesway.

Ze specjalistycznych rowerowych na pierwszym miejscu polecam Bitula (stosunek jakość cena).

Za podobne pieniądze będziesz miał narzędzia dobrej klasy i te które potrzebujesz.

Przejrzyj forum, jest pełno wątków o tym jakie wybrać narzędzi

a

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blueforce napisał:

kasetę można odkręcić kombinerkami z cienkimi końcami oraz kluczem francuzkim

Made in Drut.

Kolega pytał o narzędzia zapewne dedykowane, nie o druciarstwo i co można i jak można. Nie wyobrażam sobie szarpać kasetę za 250 zł byle czym i byle jak jak klucz do kaset kosztuje grosze.

2 godziny temu, Blueforce napisał:

coś do cięcia pancerzy i linek- minimalnie zwykły brzeszczot do cięcia pancerzy

2 godziny temu, Blueforce napisał:

coś do cięcia pancerzy i linek- minimalnie zwykły brzeszczot do cięcia pancerzy

I tym sposobem pancerzyk za 12 zł/metr ładnie haratasz a potem wyrzucisz zniszczoną linkę.

 

Zmień nick na brutalforce, będzie idealny do porad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kupuj tylko to co potrzebujesz do własnego roweru. Nie masz np. korby na kwadrat czy octalink - niekupuj takiego ściągacza do korby. Natomiast klucz do łańcucha warto kupić trochę lepszy bo młotek to do tanich, szerokich łańcuchów się nada, dla łańcuchów 9 sp ( a nawet 8 ) nie mówiąc już o 10 sp i wyżej to lepiej dać te 50 pln za skuwacz. Klucze typu bacik do trzymania kasety, klucz do kasety ( przyda się też do tarcz centerlock jeśli takie masz ), klucz do suportu ( w zależności jaki masz/potrzebujesz - ht2 czy octalink/kwadrat ) Lepiej zaoszczędzoną kasę wydać na centrownicę, nawet z aliexpress za 160 pln, nauczysz się centrować i zaplatać koła, nie będzie straszna wymiana piasty, czy centrowanie koła. Obcinaczki takie za 50 pln wystarczą do linek i pancerzy.  Jeśli masz tarcze kup zestaw do odpowietrzania z końcówkami do Twojego hamulca ( na aliexpress tanio )

Jeśli chcesz ogarnąć większość rowerów to : ( ceny z allegro )

Klucze płaskie 8-9-10-13-15-16 ( 16 rzadko się przydaje ) -17-19-20-24

klucz do łańcucha tani i droższy (  15 pln i 50 pln)

Bacik, klucz do suportu kwadrat/octalink + ht2 ( nie muszą być drogie, tanie dadzą radę jeśli nie chcesz używać często, 20, 20,20 pln)

klucz do zdejmowania korby kwadrat/octalink

klucze do konusów ( tanie wystarczą 10-15-20 pln)

Obcinaczki do linek/pancerzy ( 50 pln )

Kombinerki ( jeśli nie masz )

Zestaw imbusów ( byle na dole były zaokrąglone  i materiał cr-v )

Śrubokręty ( płaskie i krzyżakowe - materiał cr-v )

Strzykawki  z apteki i igłę grubą

młotek

młotek gumowy

klucz do szprych motylek ( na allegro Ci wyskoczy ) lepiej dać 30 pln od np. park toola, ale tanie za 8 pln dadzą radę na początek

stojak tani ( nawet taki :  https://allegro.pl/stojak-na-rower-wieszak-rowerowy-skladany-serwisow-i7314344733.html

centrownica,  https://pl.aliexpress.com/item/Lixada-Bike-Wheel-Truing-Stand-Bicycle-Wheel-Maintenance-Home-Mechanic-Truing-Stand-for-MTB-Road-Bike/32817619121.html?spm=a2g17.10010108.1000014.5.4a1c23ae7xqeAN&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.108276.000000000000000&scm_id=1007.13338.108276.000000000000000&scm-url=1007.13338.108276.000000000000000&pvid=105b6522-e59c-4686-817b-d40ef9110eff

albo taka  :

https://pl.aliexpress.com/item/Narz-dzie-Do-Naprawy-Rower-w-Ko-a-roweru-Truing-Stojak-Konserwacji-Mechanik-W-Domu-Truing/32890400128.html?spm=a2g17.10010108.1000014.1.bd8759d2voGgZt&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.108276.000000000000000&scm_id=1007.13338.108276.000000000000000&scm-url=1007.13338.108276.000000000000000&pvid=0a0f6826-07df-42d4-b542-01750a91af26

kawałek grubej deski albo klocek surowego drzewa ( np. sześcian lub prostopadłościan 10/10/10(20) cm - przyda się do nabijania misek sterów )

jeśli trafisz na tarcze przykręcane torxami to torxy

smary/benzyna/odtłuszczacz - wiadomo

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję możliwe rozwiązania problemów jakie znam, to nie problem polecić komuś "kup pełny zestaw narzędzi Parktool za xxxx pln". Autor potrzebuje narzędzi do serwisu i drobnych napraw, nie zamierza otwierać serwisu rowerowego, więc jeśli trzeba np. wymienić pancerze lub szprychę w tylnym kole  to da się to zrobić bez specjalistycznych narzędzi- argument z pancerzem nietrafiony, po pancerz hamulcowy typu spiralnego jest nieprzyjemny w cięciu cążkami, przecięcie "brzeszczotem"= wsadzenie go w piłę kabłąkową, naciągnięcie, przecięcie pancerza unieruchomionego w imadle z podłożoną np.szmatką by nie psuć powierzchni, wyszlifowanie na płasko końcówki pilnikiem drobnoziarnistym, otworzenie rurki z tworzywa w środku szpikulcem, linki hamulcowe przecięte tarczą korundową mają idealne zakończenie, a dobre kombinerki robią taką samą robotę jak dedykowane cążki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też radził bym kupić osobno te narzędzia, które są potrzebne. Takie walizeczki fajnie się prezentują, ale sporo się za to płaci i jest tam dużo narzędzi, których nie użyjesz. Jeśli to mają być narzędzia do amatorskiego warsztatu to nie ma co oglądać się na te profesjonalne i zainteresować się popularnymi markami. Cięcie brzeczotem linek czy pancerzy to nie jest dobry pomysł, obcinaczki radzą sobie z tym dużo lepiej. Osobiście używałem wielu marek narzędzi.

Wspomniany tu gdzieś Bike Hand - wbrew pozorom całkiem przyzwoita jakość i cena bardzo przystępna

Super B - troszkę droższy od BH, podobny poziom.

Toepak - moja ulubiona marka, dosyć drogi, ale moim zdaniem warto zapłacić.

Lezyne - drogie, dobre.

Unior - bardzo drogie, jakość chyba najwyższa z wszystkich tu opisywanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blueforce napisał:

Podaję możliwe rozwiązania problemów jakie znam, to nie problem polecić komuś "kup pełny zestaw narzędzi Parktool za xxxx pln". Autor potrzebuje narzędzi do serwisu i drobnych napraw, nie zamierza otwierać serwisu rowerowego, więc jeśli trzeba np. wymienić pancerze lub szprychę w tylnym kole  to da się to zrobić bez specjalistycznych narzędzi- argument z pancerzem nietrafiony, po pancerz hamulcowy typu spiralnego jest nieprzyjemny w cięciu cążkami, przecięcie "brzeszczotem"= wsadzenie go w piłę kabłąkową, naciągnięcie, przecięcie pancerza unieruchomionego w imadle z podłożoną np.szmatką by nie psuć powierzchni, wyszlifowanie na płasko końcówki pilnikiem drobnoziarnistym, otworzenie rurki z tworzywa w środku szpikulcem, linki hamulcowe przecięte tarczą korundową mają idealne zakończenie, a dobre kombinerki robią taką samą robotę jak dedykowane cążki. 

Proponujesz najzwyklejsze druciarstwo pisząc "kasetę można odkręcić kombinerkami". Skończ waści, najtańszy kluczyk do kasety kosztuje 1 usd na Ali, w PL 8-10 zł. Po co tu stosować kombinacje majstra Janusza ? Widziałem wygięte tarcze z kasety za 250 zł, bo ktoś właśnie oszczędzał 8 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokupuję to co mi potrzebne, poszczególne rzeczy, więc jak kupię coś dobrej jakości to nie boli to tak jak kupienie zestawu średniej lub słabej jakości.

Mam klucze imbusy, bacik do kasety, klucz do kasety, łożysk, zestaw do odpowietrzania hamulców, klucz do szprych, centrownicę, stojak i nie pamiętam co jeszcze ale strzelam, chyba nie wydałem więcej jak 1000 złotych.

Pytanie tez, czy serwisujesz swój jeden rower czy może więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, frend napisał:

Odnośnie zestawu do odpowietrzania hamulców z Ali..., czy coś takiego sprawdzi się?

https://pl.aliexpress.com/item/-/32845220474.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.294.7b423c00UAdPvf

EZ mtb - mam takie własnie do AVIDa i jakość jest bardzo dobra.

Kupowałem  z tego linku ( 17,60 usd ): https://www.aliexpress.com/item/EZ-mtb-bike-disc-brake-bleed-kit-tools-universal-brand-dot-mineral-oil-AVID-MAGURA-FORMULA/32694865366.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4deB7rCs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...