Skocz do zawartości

[łożyska sterów] jaki zamiennik?


Borsuczy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam i nie mogę znaleźć. Chciałbym kupić łożyska do sterów dokładnie takie jak te:

https://allegro.pl/lozysko-steru-nhb-5d-neco-6-5h-41-30-2-36-45-i7420360021.html

Tylko żeby nie miały nic rowerowego w nazwie, bo ten dopisek sprawia że cena robi się z 8x wyższa. Wie ktoś gdzie takie coś znaleźć? Produkują w ogóle takie do zastosowań inne niż rowerowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cena już jest ok. Tymbardziej, że żeby stery działały poprawnie potrzebne jest po prostu sprawne łożysko podwójnie uszczelnione (2rs), wyczyszczone i wypełnione całkowicie dobrym smarem i z zewnątrz posmarowane równie dobrym smarowidłem. Może dla jakichś wariatów w downhillowych rowerach potrzebne są jakieś mocniejsze łożyska, żeby te strzały wytrzymywać. A po co jakaś nie wiadomo jak zaawansowana technologia w rowerze XC? Jedynym czynnikiem psującym jest błoto i woda. Żadne ekstremalne temperatury ani wysokie obroty nie występują. Nie rozpisywałbym się tak jakbym nie zobaczył łożysk sterowych po 100 zł... Za sztukę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak łożysko zrobione z gównolitu a nie porządnej stali łożyskowej to od patrzenia się zepsuje. No i ciężko o łożyska nierowerowe, które mają zastosowanie wyłącznie w sterach rowerowych. To nie łożyska proste jak w kołach tylko skośne w wymyślnych wymiarach, które są standardem wyłącznie rowerowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawiasem mówiąc to zdarza mi się serwisować w czynie społecznym rowery typu wigry, pasat, zenit, wagant czy mistral itp. czyli lata produkcji 70' i 80'. Rowery eksploatowane codziennie praktycznie bez względu na warunki atmosferyczne. Serwis widzą raz na ruski rok. Wszystko właściwie w oryginale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Biesz766 napisał:

W Chinach na Aliexpress można znaleźć za 1,8-2,2 usd jak Ci się nie śpieszy. Ja zrobiłem taki zapas i mogę co sezon wymieniać górne i dolne ( chociaż dolne tylko pada i syfi )

A normalne chociaż są te łożyska? Kupiłem raz kółeczka do przerzutki i łożyska w nich miały takie luzy, że do niczego się nie nadawały. Podasz link z jakimiś sprawdzonymi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak to jest jak się kupuje cuda wianki " bo ładne i tanie"

Kupowałem inny rozmiar: https://www.aliexpress.com/item/High-strength-Steel-Road-Mountain-Bicycle-Bike-Cycling-Taper-ACB-Angular-Bearing-For-1-1-2/32813675272.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.8d914c4dDWObr3

Nie wiem jak z jakością kulek i jak trwały bądź nietrwały będzie metal ale po jakiś 20 godzinach pracy jak na tą chwilę są ok. Na pierwszy rzut oka to to samo co opylane w PL za 30 i więcej złotych.

Szukaj Twoich wymiarów, patrz na komentarze i raczej nie dasz ciała z zakupem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...