Skocz do zawartości

[prośba o opinie] Cube Attain SL 2018


tessio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Nie żebym się czepiał, ale nie przeszkadzają Ci te białe pasy w Cube ( wygląda to trochę jak dzieło niesfornego pana Józka, któremu omsknęła się ręka przy malowaniu płotu :icon_wink: ) ?
Masz zamiar je przemalować na czarno ?
:icon_lol:
Ja Cię nigdzie nie wyślę - w przeciwieństwie do Twojej żony ;)
Decyzję musisz podjąć sam.
PS
Coś mi się wydaje, że żona mogła się trochę obawiać nagłego podniesienia budżetu przeznaczonego na rower - no, chyba że jest taka dobra i po prostu troszczy się o to, żeby Ci się przy tym zakupie makówka zbytnio nie przegrzała ( ewentualnie jedno i drugie razem wzięte ) :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrissDeValnor napisał:

Masz zamiar je przemalować na czarno ?

Zaczynam się Ciebie bać :D Tak, trochę denerwują mi te białe paski i albo je pomaluje albo czymś okleję ;) Co do żony i jej decyzji, to bierz to z przymrużeniem oka, po prostu pokazałem jej 4 opcje, wytłumaczyłem co w którym mi nie pasuje i wybrała... Radona, ale powiedziałem jej, że przeszkadzają mi te linki na zewnątrz (jej akurat nie), więc stwierdziła Cube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No to nie wiem, jak jeszcze można Ci pomóc - może rzut monetą ?
O czarodziejskiej kuli nie wspominam, chociaż sam bym chętnie się paru rzeczy dowiedział :icon_wink:
Jak linka nie uwiera w strategicznych punktach, to nie ma co na nią zwracać uwagi - przyznaję jednak, że ja też zwracam na nie uwagę i jestem zwolennikiem wizualnie czystej formy, ale tym razem jakoś to pominąłem ( może dlatego, że rower nie dla mnie - żarcik oczywiście ).
PS
Oczy mrużę cały czas, ale to pewnie przez to słońce ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj tego Cube`a i chociaż ideałem jest cały czarny rower, to te białe elementy na żywo tak bardzo mi nie przeszkadzały. W Canyonie pasuje mi wszystko poza bólem, że dostaję Tiagre za 300 zł więcej niż 105 u Cube`a. Klasę niższy osprzęt rekompensują z kolei koła i niższa waga roweru. 105 nie jest mi potrzebna, ale mogę kupić koła Mavica za 700 zł i rowery wychodzą tak:

Canyon 4300 zł, Tiagra i aksiumy, niższa waga.

Cube 4000 + 700 zł (aksiumy), 105, waga też pewnie trochę spadnie dzięki kołom, a te fabryczne mogę za parę groszy sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem go chyba na Allegro, bardzo fajny, ale na pewno za duży i korba nie na mojo słabo nogę w terenie jakim jeżdżę. Poza tym Cube ma być u mnie w czwartek i w sobotę mam zamiar ruszyć nim na pierwszy etap TdP do Lanckorony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tessio Gratuluje wyboru, ja ujeżdżam starszy (i niższy) model Attain Race z 2016 https://2016.cube.pl/rowery_2016/road-race/attain/cube-attain-race-black-n-white-2016/ i jestem bardzo zadowolony.

A SL dwa lata temu był IMO ładniejszy, z drobnymi czerwonymi wstawkami co prawda, ale przeciez wiadomo że czerwony jest szybszy :002: no i miał Aksiumy w standardzie https://2016.cube.pl/rowery_2016/road-race/attain/cube-attain-sl-black-n-flashred-2016/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2018 o 21:48, tessio napisał:

W Canyonie pasuje mi wszystko poza bólem, że dostaję Tiagre za 300 zł więcej niż 105 u Cube`a

Mam tego Canyona na Tiagrze.Na pierwszy rzut oka zakup bez sensu bo za 3,5 k kupiłbym sculturę na 105 z widelcem full carbon .Albo Focusa na 105 za 3,3 k.Ale dla mnie ważna jest geometria i pod tym względem trafiłem w dziesiątkę.Uważam,że kierowanie się tylko ceną to nienajlepszy pomysł.Co z tego,że mam fajny rower jeśli po 2 godzinach jazdy mam ochotę wrzucić go w przepaść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak miałoby być, może geometria będzie mi pasowała jak żadna inna, dopóki nie przejadę kilkuset kilometrów nie będę tego wiedział. Jest opcja, że do rowu chciałbym wyrzucić po kilku jazdach Canyona ;) Poprzedni rower też kupiłem przez internet, bez żadnych wielkich pomiarów, analiz i tym podobnych. Jeździ mi się na nim super. Teraz pożyczyłem od kolegi rower z inną geometrią niż mojego roweru, wsiadłem, przejechałem 100 km, nic mnie nie boli, jeździ mi się wygodnie. Chyba nie dla mnie fittingi, analizy i zmiany wysokości o 3 mm, każdy rower mi pasuje ;)

@goTomek, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2018 o 17:09, goTomek napisał:

A SL dwa lata temu był IMO ładniejszy, z drobnymi czerwonymi wstawkami co prawda, ale przeciez wiadomo że czerwony jest szybszy :002: no i miał Aksiumy w standardzie https://2016.cube.pl/rowery_2016/road-race/attain/cube-attain-sl-black-n-flashred-2016/

A tutaj prawie "bliźniak" http://www.unibike.pl/athlon.html :D Nawet wymiary rur i główki ramy zgadzają się co do mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...