Skocz do zawartości

[suport] Zużycie i wymiana Hollowtech II BB51


kuku83

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, kamfan napisał:

Bikestacja jest OK jak się nie spieszy i płaci z góry. Linki podałem przypadkowo bo się pierwsze w google pozycjonują. ;) Ale faktycznie z nimi nieraz potrafią być problemy.

Pozycjonuje się w google bo wklejasz ich linki a to idzie na + do pozycjonowania. Jednocześnie robisz im przysługę/robotę za free, a nieświadomym klientom problem z realizacją zamówienia. Jak się komuś coś poleca to się bierze za to odpowiedzialność, przynajmniej moralną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Upewnij się, że kupujesz pudełkowy mt800 i czy jest w nim adapter, jeśli tak to narzędzia ok. Zakładam, że jakieś podstawowe imbusy masz bo 5tka jest potrzebna żeby lewe ramie odkręcić.

Właśnie wysłałem maila z zapytaniem. Tak, imbusy posiadam, głównie chodziło mi o narzędzia, bo moja ilość przejechanych km. świadczy o tym, że zbyt często nie będę wymieniał suportu, więc nie ma co pchać się w jakieś narzędzia z górnej półki, tylko po prostu w coś w miarę porządnego w przystępnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz pełny adapter: https://www.rowertour.com/p/55980/shimano-tl-fc25-adapter-do-osi-suportu-sm-bbr60?gclid=EAIaIQobChMIvbvnhI-_3AIVEqqaCh3yignhEAYYASABEgJnw_D_BwE Będzie pasować, ale jak chcesz spać spokojnie to weź dedykowany zestaw :) 

Pamiętaj przy wkręcaniu misek o zwrócenie uwagi na kierunek gwintów (obie miski wkręcasz w kierunku tylnego koła) i na to, że na stronę napędową i nienapędową są inne miski (oznaczone na gwinatch, jako 'drive side' i 'non drive side').

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już zamówione, pozostało czekać na kuriera.

Oczywiście oprócz suportu MT-800 zakupiłem: smar maszynowy CX-80, klucz do suportu Bike Hand YC-27BB i klucz Shimano TL-FC16 do regulacji luzów korb, mam nadzieję, że dokonałem dobrych wyborów.

Jeszcze raz Wszystkim dziękuję za udzielanie się w temacie i co najważniejsze pomoc w wyborze, bez Waszej pomocy nie dałbym rady, pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten temat i zawsze dziwi mnie dlaczego Wam te suporty tak szybko padają jeżdżę na suporcie od shimano HT2 od 11 tys km i puki co kreci się , raz na sezon wymiana smaru . Puki co 2 sezony wytrzymał ,poprzedni miałem ok 6 tyś , sprzedałem razem z korbą i też nie dawał oznak zużycia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, grzechu2410 napisał:

Przeczytałem ten temat i zawsze dziwi mnie dlaczego Wam te suporty tak szybko padają jeżdżę na suporcie od shimano HT2 od 11 tys km i puki co kreci się , raz na sezon wymiana smaru . Puki co 2 sezony wytrzymał ,poprzedni miałem ok 6 tyś , sprzedałem razem z korbą i też nie dawał oznak zużycia . 

Proszę Cię nie używaj słowa "puki" albo włącz jakiś soft do podkreślania błędów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dure napisał:

Pozycjonuje się w google bo wklejasz ich linki a to idzie na + do pozycjonowania. Jednocześnie robisz im przysługę/robotę za free, a nieświadomym klientom problem z realizacją zamówienia. Jak się komuś coś poleca to się bierze za to odpowiedzialność, przynajmniej moralną :)

No tak jak pisałem jak tam zamawiałem kilkanaście razy i jak się bierze za pobraniem i się nie spieszy to towar zawsze przychodzi, więc nie przesadzaj z tą moralnością, bo się posikam ze śmiechu :) Obsługa klienta u nich kuleje i każdy ogarnięty o tym wie, ale oszuści to nie są.

Godzinę temu, grzechu2410 napisał:

Przeczytałem ten temat i zawsze dziwi mnie dlaczego Wam te suporty tak szybko padają jeżdżę na suporcie od shimano HT2 od 11 tys km i puki co kreci się , raz na sezon wymiana smaru . Puki co 2 sezony wytrzymał ,poprzedni miałem ok 6 tyś , sprzedałem razem z korbą i też nie dawał oznak zużycia . 

Kwestia warunków, suporty Shimano poniżej XT (słabe uszczelnienie) można zajechać w jeden ulewny dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.07.2018 o 19:52, kamfan napisał:

Wymianę na nowe lepsze łożyska, np. te ode mnie ;) Wymiana suportu nic nie da jak jakość łożysk jest tak samo beznadziejna.

https://www.olx.pl/oferta/lozyska-suportu-suport-shimano-hollowtech-ii-htii-wymiary-25x37x6-mm-CID767-IDsqqnf.html

Zawsze można kupić takie :Dhttps://allegro.pl/lozysko-s-6805-6-2-rs-ceramiczne-kulki-i6730042027.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...