Skocz do zawartości

[rower] endurowy składak czy gotowa używka


Gharalion

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jako że wkręciłem się dość mocno w tematy Enduro, mój stary Kross Sign DS przestał ze mną współpracować zdecydowałem się na kupno roweru. Stoję teraz przed pytaniem - mój rower w aktualnym stanie nie jest zbyt dużo warty, więc nie opłaca mi się go sprzedawać. Myślę, żeby wykorzystać z niego parę elementów i zbudować coś swojego na używanych częściach. Drugą opcją jest kupno gotowego, poskładanego roweru. Tak jak wyżej - chcę roweru głównie do Enduro/Trail - do MTB czy szosy mam osobny rower.

Z Krossa miałbym kierownicę, korbę, pedały, siodło i sztycę, mostek - wszystko ze stajni Hussefelta. Do tego chciałbym dokupić (niekoniecznie nowe):

- rama - Dartmoor Hornet 27,5 2017

- napęd - SRAM NX 1x11

- widelec - FOX TALAS CTD 150mm

- nad resztą sprzętu (hamulce, koła, itd) jeszcze myślę i robię rozeznanie, ale myślę, że ogólny zarys roweru już jest. Całościowo, po przełożeniu wszystkich ww. części, wstępny kosztorys mam na 3200zł.

I teraz zrodziło się pytanie - nawet jakbym dostał 500zł za mój obecny rower, czy jestem w stanie kupić coś fajnego, używanego, gotowego w kwocie ok. 3500zł?

Przypominam, że jestem amatorem - jeżdżę rekreacyjnie, żadnych maratonów. Nie potrzebuję najwyżej klasy sprzętu - chciałbym raczej spokojnie pozjeżdżać, bez zmartwień typu sztywny widelec czy inne mankamenty typowe dla tanich rowerków.

A może macie jakieś inne propozycje? Jestem otwarty na rozmowy!

Z góry dzięki!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3,5 tysiąca dostaniesz w większości zajechany sprzęt. Wycenę trochę tanio zrobiłeś... Rama 700, wideł ile? Napęd nx 650. Mamy już 1350 (nowe) za samą ramę i napęd, zostają 2 tysie. Za to musisz dokupić widelec, koła, opony i hamulce. Koła na sztywnych osiach więc tanie nie będą. Komplet hamulców tak z 600 stów (slx m 7000) ewentualnie coś tańszego z demontażu. Do tego musisz zarezerwować trochę budżetu na stery, tarcze hamulcowe, pancerz i jeśli ewentualnie wyskoczy coś innego. Zobacz jak ze średnicami rurek będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower z pierwszego linku nieaktualny. :(

Co do drugiego, mam  pytanie, może niepotrzebne obawy  - czy nie lepiej byłoby celować w coś z amortyzatorem tapered? W przypadku wymiany czy chęci sprzedaży chyba by było lepiej mieć nowszy standard?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na OLXie wiszą dokładnie dwa takie same ogłoszenia. Niestety jedno z nich jest oszustwo, a prawdziwy właściciel obniżył cenę, żeby ostrzec użytkowników - rzeczywista cena roweru to 7700.

Czyli prosiłbym o kolejne propozycje.

Znalazłem.blisko siebie taki rower: https://m.olx.pl/oferta/rower-trail-enduro-ns-surge-2012-deore-xt-durolux-CID767-IDwfkVx.html

https://www.olx.pl/oferta/rower-enduro-dh-fr-giant-reign-glory-ns-dartmoor-kona-nukeproof-66-55-CID767-IDwt6FL.html#8f71b218c1

https://www.olx.pl/oferta/agang-ninja-domain-rc-180-zee-mavic-avid-code-x0-sram-dh-fr-enduro-CID767-IDmdnhY.html#7403620f95

 

Nada się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...