Skocz do zawartości

[1000zł] Używany rower, asfalt/szuter


Rekomendowane odpowiedzi

Na stronę nie patrz, nikt tego nie aktualizuje ;)

Na Allegro mieli niedawno Bullsa na SLX ( 3 raz wystawiany i niesprzedany ) z delikatnie obitym lakierem na tylnym ramieniu w cenie chyba 1600 zł. Pamiętaj, że te ceny od handlarzy mocno negocjowalne, spokojnie każdy zjedzie 25% od wyjściowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używanych nie patrz na rowery z hamulcami hydraulicznymi tarczowymi bo się wladujesz w koszty, oraz zapomnij o 25 % znizkach ''na spokojnie''. Nikt roweru ( handlarz ) za 1600 nie sprzeda za 1200 a jak sie postarasz ( bo 1200 to na spokojnie ) zejdzie do 1000. Tym bardziej jeśli rower jest w bdb stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym GT nie zawracałbym sobie głowy . Rozmiar ramy 55 cm . To bardzo duży rower . Poza tym opis jest do d.....   Pisze że rower crossowy opona 700x40 , a  koła 26" , wagę też między bajki można włożyć . Tolerancja na wymiarach ( nie wiadomo czego ) +/- 3 cm .....  to więcej  niż 1" . Ja w takiej firmie nic bym nie kupił .

Biorąc pod uwagę że nie znasz się na rowerach , i nie masz nikogo do pomocy odradzam kupno używki . Nie będziesz w stanie ocenić stanu roweru , a to może się skończyć sporymi wydatkami . Czyli rower nowy . Będzie trochę drożej  ale to sensowny sprzęt - https://www.decathlon.pl/rower-mtb-rockrider-520-275-id_8378535.html .

To rower MTB czyli nie taki jaki na początku polecałem ale zawsze możesz zmienić opony na cieńsze .

A tak w ogóle nie napisałeś do czego będzie ten rower . Chcesz jeździć do sklepu po bułki czy na wycieczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

killqio

Nie znasz się na rowerach, nie masz nikogo na miejscu do pomocy - nie kupuj używkę. Możesz się wpakować w koszty. Kup nowe - za 1200 crossa Lazaro Integral V2 lub za 1300 MTB Rockrider 520, w zależności od terenu jazdy. To będą dobre opcje na początek. Jak łykniesz bakcyla i zrozumiesz jaki rower i do jakiej jazdy chcesz to wtedy wymienisz, w tym może być na używkę. Jak nie łykniesz to te rowery wciąż będą dobrym wyborem.

 

upd. dobra decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pomijając fakt, że chciałeś od  samego początku mieć rower na cienkich oponach to ja proponowałem Tobie rower MTB za co zostałem skarcony tutaj.  Teraz znowu pada propozycja roweru MTB dla Ciebie od dwóch powyższych użytkowników. Jednak nie wiem czy w tym przedziale cenowym, ktorym dysponujesz nie będzie lepszym wyborem rower Romet rambler na kołach 27,5 https://www.ceneo.pl/40653234  Według mnie jest trochę lepszy od rockridera. Ocen sam i wybierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romet polecany przez NA82 ma napęd na wolnobieg . To słabsze rozwiązanie niż kaseta . Sam wolnobieg jest słabszy i mocowanie koła , ośka jest słaba . Nie jest rzadkim przypadkiem że ośka się wygnie . Wolnobieg ma też mniejszy zakres przełożeń , nie będzie ani tak miękkich ani tak szybkich jak przy 8 rzędowej kasecie .  Amor też b.słaby i hamulce o których trudno coś powiedzieć . W dodatku w sklepie gdzie cena jest niska jest tylko rower w rozmiarze 17" - raczej za mały na ponad 180 cm . Generalnie ten romet jest gorszy i od linkowanych  lazaro i od rockridera .

Żeby nie było , rowery z wolnobiegami też jeżdżą ale nadają się do rekreacji albo dojazdów . Beż szaleństw w terenie i agresywnej jazdy .

Aha , rower przed zakupem trzeba przymierzyć , jak buty . Kupowanie w necie to zabawa dla doświadczonych , potrafiących czytać tabelki z geometrią ( a i tak to ryzyko ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2018 o 14:53, sthEn napisał:

Chodzi o rower typu cross, a nie marki Kross.

Chodzi o rower tego typu: https://allegro.pl/2018-mocny-cross-lazaro-integral-v2-men-acera-19-i7227203730.html

Miałem, jeździłem, polecam :)

A ja wciąż podtrzymuję swoje z początku tematu :)

Nie znasz się - nie kupuj używek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Usunąłem kilka postów bo zachowujecie się jak dzieciaki!
Jeden ledwo co zna się na rowerach a drugi kulturę swą gdzieś po drodze zgubił.
Do pierwszego - poszperaj na forum - wiedza jest darmowa i dobrze usystematyzowana, z czasem zabłyśniesz, do pana nr 2 - poproszę bez prywaty na forum a swoje opinie to próbuj ubierać w ładniejsze słowa.
No i jedziemy z tematem dalej.

P.S. ja raczej jestem zdania by za 1200 - 1600 kupić dobrą używkę i z nią wybrać się do uczciwego serwisu by o ten rower zadbali niż kupić jakieś dziadostwo z supermarketu sportowego lub też rower wskrzeszonej marki która próbuje grać na sentymentach a nic dobrego jeszcze nie spłodziła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do nich i pooglądaj, mieli fajnego Bullsa bardzo długo ( 3x wystawiali go na Allegro ) za 1699 zł. Ja go oglądałem w maju u nich, do wzięcia był za 1500 zł  - tyle stargowałem. Jeszcze w okolicach 20-25  czerwca był na Allegro, zakładam, że go nie sprzedali. Ten Bulls był na SLX, w bdb stanie - jedynie rama na prawym tyle porysowana. Kolor taki jak by miedziany brąz. Jak coś to wart wzięcia, zupełnie poważnie piszę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fotek G widać. Określ swoje wymagania, typu lepszy osprzęt, czy lepszy amor. Jeżeli nie znasz drabinki osprzętu i amortyzatorów, to wróć na główną i poczytaj trochę. A jeżeli Ci się nie chce jechać, nie masz z kim itp. itd. to weź 1200 zł w łapę i idź kupić pierwszy lepszy w sklepie jaki wpadnie Ci w oko.

Podpowiem tylko,że za 1149 zł to można kupić rower 2-3 klasy wyżej niż to. To to zciorany szajs na nędznym osprzęcie.

 

P.S.Mi już nie chce się komentować. Teraz po kilku miesiącach rozumiem tych co mi odpisywali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy cossack kosztował max 1599 ( można było kupić i za 1449 ) chyba  4 lata temu. 1000 max warty jeśli idealny stan, a stan jest  bdb, a nie idealny ( z tego co widać, zdjęcia mogłyby być lepsze ( napęd z bliska, korba, opona tylna która jest fabryczna ) Przebieg oceniam na jakieś 600-1000 km ? ( pytanie po ilu wyciera się lewa korba jak na zdjęciu bo mogę się mylić ) Generalnie 800 pln można dać. ( suport tam padał - plastykowe miski - trzeba było wymieniać bo nie szło dokręcić żeby nie strzelał )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@killqio Za treka 1550 zł to złodziejstwo, a o tym co polecał to już wogóle szkoda pisać.

Nie wiem ile masz do Lubatowej koło Miejsca Piastowego. Ale ten koleś: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1f8CB/ Bogdan jest bardzo spoko, ma zadbane rowery. Pytaj u niego co ma w cenie do 1500 zł. Miał Scott-a niedawno bo widziałem na FB jego ogloszenie. I żeby nie było piszę na podstawie tego co widziałem co jeden i drugi miał na przestrzeni ost. 3 miesięcy. Teraz jak widać upychają trupy co zostały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, ten rower to 3x8 ma. Nowy w sklepie był i na allegro po 1449. To za 4 lerni, używany, bez gwarancji rower chcesz dać 1200? Tam nie ma nic alivio. Tylko tylna przerzutka acera. Nie pitol głupot. Ja ten rower doskonale znam ( model ). Nawet naklejek pod lakierem nie ma tylko zwyczajnie naklejone na ramę, które szybko same schodzą.

Mądrzysz się a w d byłeś i g widziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...