Skocz do zawartości

[Korba] Wymiana korby z 3x9 na 2x9


mandacik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Posiadam przerzutkę przód: FD-M530, tył: RD-M662, manetki deore 3x9. Szykuję się do wymiany kasety n hg400 - 11-32. Chcę wymienić i korbę. Obecnie posiadam SHIMANO Deore FC-M521 Octalink 48/36/26. Chciałbym wymienić na coś na dwa blat, bo najmniejszego nigdy nie użyłem nawet.  Niestety korby 38-26 już mi nieodpowiadającą. Myślałem aby zakupić SHIMANO FC-M591 Korba 9s Deore 44x32x22 albo odpowiednik 48 i wykręcić najmniejszy blat. Istnieje taka możliwość? Czy trzeba mocniej pokombinować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, michuuu napisał:

A korbę wymieniasz z powodu?

Wg. mnie nie wygląda jakoś dobrze. Wieczorem zamieszczę zdjęcie. 
Szukałem tarcz ale, żadnej (gdzie w opisie było podane że pasuje do m521) nie znalazłem. Wg. karty produktu: http://si.shimano.com/pdfs/ev/EV-FC-M521-2740A.pdf
cena za tarcze fc-m530 48z to koszt 120 zł - http://www.bikecenter.pl/p48246,shimano-deore-fc-m530-48t-tarcza-9s-czarna.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Rulez napisał:

Tyle, że przy zmianie tarczy na 48 musisz też zmienić średnią na 36 i wyregulować przerzutkę ...

 

Ale fabrycznie mam 36, to po co wymieniać środkową?

19 godzin temu, michuuu napisał:

A korbę wymieniasz z powodu?

Kasetę wymieniam, ponieważ wg. producenta obsługuje ona 11-32/34 kasetę. Moja 11-26 i kompletnie nie mogę wyregulować należycie, szczególnie 4-7.

11.jpg

33.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłącze się do tematu.  Chciałbym wymienić blaty do korby m660 48z i 36z lub coś w podobnej ilości. Waga nie ma znaczenia, chodzi mi o wytrzymałość i rozsądną cenę. Czy każdy blat o rozstawie 4 śrub 104mm będzie pasował do tej korby jak np. TRUVATIV 36T V1 czy SHIMANO Zee FC-M640 i inne podobne? Jeżeli chodzi o shimano, czy wyższe klasy  blatów wykonanych ze stali  mają lepszy stop niż niższe jak np. alivio od slx? Bo jeżeli nie ma różnicy to po co przepłacać. Manetki alivio 3x9 nie pamiętam dokładnie modelu, przerzutka przednia xt m773.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. A Truvativ 36T V1 z tego co wyczytałem będzie kompatybilna? Jak jakość stali na zużywanie się w porównaniu do Shimano? I jak to jest wewnątrz shimano, czy jest różnica  w wytrzymałości pomiędzy klasami osprzętu, jak tak czy  znaczna? Bo wagowo to oczywiście że tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...