Skocz do zawartości
9KLASS

[klamki hamulca] favorit, demontaż

Rekomendowane odpowiedzi

9KLASS

To Witam, mojego favorita ciąg dalszy.

Uprzedzam, że jestem totalnym amatorem serwisu rowerowego. Problem chyba dla każdego użytkownika tego forum będzie mega banalny.

Otóż klamki hamulca..

Jedna zeszła bez rozkręcania, bo była poluzowana i trzymała się na samej owijce. Otwór od spodu jest większy, i wyraźnie widać mocowanie.

A druga jest od ZZR. Jest mocno zaciśnięta, a wogóle nie mam pojęcia jak to ściągnąć. Jej otwór jest węższy.

Typowa, stara, szosowa klamka.

W środku tej klamki jest śruba (płaski śrubokręt), która ściska obejmę, a ta jest oczywiście na kierownicy.

Zdjęcia 1 i 2 to rzeczona klamka, a 3 to ta druga od favorita.

Pozdrawiam

DSC_0011.JPG

DSC_0010.JPG

DSC_0013.JPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Garlock
W dniu 30.05.2018 o 19:12, 9KLASS napisał:

A druga jest od ZZR. Jest mocno zaciśnięta, a wogóle nie mam pojęcia jak to ściągnąć. Jej otwór jest węższy.

W dniu 30.05.2018 o 19:12, 9KLASS napisał:

W środku tej klamki jest śruba (płaski śrubokręt), która ściska obejmę, a ta jest oczywiście na kierownicy.

Nie do końca rozumiem. Chcesz zdjąć klamkę z kierownicy?

Zdejmujesz owijkę. Wyciągasz linkę z klamki. Naciskasz dźwignię  i wtedy od góry widzisz tę śrubę zaciskającą obejmę. Luzujesz obejmę i zsuwasz klamkę z kierownicy.

Śruba może być mocno zapieczona/zardzewiała, więc wskazane jest jej obfite spsikanie czymś w rodzaju WD40 i zostawienie na noc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Poochaty
      Przez Poochaty
      Panowie mam zestaw hamulców slx. mocowanie PM, w ramie i amortyzatorze też. Z przodu tarcza 180, z tyłu 160. Teraz pytanie. Adapter na przód na 180 dostanę wszędzie, na tył nie znalazłem. Czy dobrze mi kołata, że 180 na przód będzie działał jako adapter 160 na tył? I drugie pytanie: Czy adaptery magury będą pasowały do mocowania shimano? Bo przykręcić się da, ciekaw jestem tylko, czy wymiar jest ten sam i zacisk siądzie na odpowiedniej głębokości na tarczy, bo jeśli nie to nie będę kombinował i kupię shimano...
    • Wirtix
      Przez Wirtix
      Czy fo zacisku hamulca shimano br-m15 bedzie pasowac klamka xt/slx/deore. Chodzi mi o zamontowanie krótkiej klamki do zacisku br-m15 bo tam jest dluga co mi przeszkadza. Prosze o szybką odp ;)
    • rowwwr
      Przez rowwwr
      Cześć,
      potrzebuję hamulca na tył Deore M596, wersja z napisem Deore i szarą pokrywką oraz klamką. Nowy lub mało używany. Adapter, klocki niekonieczne (chyba że cały nowy hamulec w komplecie). 
    • Blu3kkk
      Przez Blu3kkk
      Mam problem.  Odkręciłem śrubke obok klamki i olej sie wylewał. Nie zauważyłem tego wróciłem do roweru po okolo 1.30godz.  (Nie odkręciłem jej całkiem,  mniej wiecej do połowy więc wolno się wylewał.)  Teraz hamulec wogóle nie działa a klamka zaciska sie do kierownicy. Czy konieczne jest odpowietrzenie a może wogóle nie jest potrzebne?  Czy dam rade zrobić to sam,  gdy nigdy nie miałem z tym styczności? Ile będą kosztować wszystkie części do odpowietrzania i sam olej?  Jaki Olej wybrać? Hamulce hydrauliczne tektro
    • Sylwester
      Przez Sylwester
      Z klamki hamulców Shimano XT M775 chyba zaczyna mi wyciekać olej z tłoczka przy klamce, z tego co doczytałem serwis jest raczej nimożliwy/nieopłacalny. Postanowiłem wymienić całe klamki, czy mogę zastosować klamki z innej serii? Np znalazłem za 100 nowe XT BL-T785, czy będą kompatybilne z tym zaciskiem ? Za około 100 pln też idzie kupić ZEE, ale pewnie technologia jest zbyt nowa więc zakładam że nie zgrają się. SLX to wydatek rzędu 120. Co doradzacie ?
      Edit: Klamek M775 nie biorę pod uwagę, bo nigdzie nie da się ich kupić, poza tym fajnie by było mieć klamki z system odpowietrzania z lejkiem.