Skocz do zawartości

[Renowacja/przebudowa] Limber Corrado


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Posiadam rower Limber Corrado i chciałbym go odświerzyć/przerobić gdyż już troszkę rzeczy szwankuje.

Rower kupiłem jako używany, pojeździłem trochę i tak leżał 2 lata a teraz postanowiłem wrócić do sportu i chcę poskładać jakiś fajny rower... 

W tym rowerku amorek już ma luzy i lagi są pordzewiałe więc to do wymiany na pewno - i tu się zastanawiam jaki model w miarę tani wybrać ewentualnie czy nie lepiej sztywny widelec.

kaseta z tyłu już też ma zjechane ząbki więc potrzebuję taniej dobrej alternatywy.

Przód jeszcze ok ale chcę wymienić cały mechanizm na max 2 blaty ale też nie znam się na firmach i modelach.

Ogólnie chcę powoli wymieniać wszystkie gorsze podzespoły żeby na końcu zmienić ewentualnie ramę i mieć porządniejszy rowerek na dłużej tylko potrzebuję na to jakiegoś planu (co wymieniać i w jakiej kolejności żeby odczuwać różnicę jak najszybciej. )

Rower będzie użytkowany jako XC czasami jakiś lekki zjazd w lesie(korzenie itp)

budżet rozłożony w czasie do 2000tys zł. 

Proszę o jakiś konkretny spis podzespołów  żeby to do siebie pasowało...- jako baza rower z tego linku : http://www.limber.pl/2014_bike_corado.php

Waga 96kg / wzrost 182cm

Bardzo z góry dziękuję za wszelkie rady i Pozdrawiam wszystkich użytkowników :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując rower po kawałku z wymianą ramy na końcu płacisz 2, 3 albo i więcej razy drożej.

Jeśli chcesz rozłożyć wydatek na części to kup dobry, dopasowany do wzrostu i potrzeb rower na raty.

Składając rower za 2000 złożysz najgorszy sh*t na najtańszych podzespołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...