Skocz do zawartości
  • 0
Gość chce roweru

Rower do miasta dla wielkoluda do 3k

Pytanie

Gość chce roweru

Chcę kupić rower do jazy po mieście plus wycieczki podmiejskie. Budżet do 3 k. Mam 195 cm wzrostu, ważę jakieś 95 kg. Rower musi mieć bagażnik i błotniki, więc naturalnym wyborem będzie trekking. Tylko jaki? Dla wielkiego...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
Pablo59
Napisano (edytowane)

Może northec bergon LX 22"? lub unibike expedition GTS ...  23"

Edytowane przez Pablo59

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• marcingp5
      Przez marcingp5
      Witam, potrzebuję wymienić amor z przodu roweru Kross Trans Arctica, jest tam amortyzator SR Suntour NEX HLO 700C 63mm.  Dostał straszne luzy i widać wytarte, wyrobione golenie po roku czasu. Nie znam się na rodzajach montażowych czy i jak i będzie pasować dlatego proszę kogoś o pomoc.
      Amortyzator jest gwintowany i ma wyjście na hamulec hydrauliczny i montaż błotników oraz jest pod dynamo w piaście.
      Potrzebuję takiego co by pochłaniał energię czyli dobrze i bardzo miękko tłumił nierówności głównie do miasta i lekki teren. Aby był z wytrzymałych materiałów skok do 100mm , cena max do 1000zł
      np.:? RockShox REBA  ale brak gwintu ? .

• akezakupy
      Przez akezakupy
      Witam, sprzedam rower trekkingowy aluminiowy w stanie idealnym, mało używany, cena 499. Link do ogłoszenia:
      https://www.olx.pl/oferta/rower-trekkingowy-aluminiowy-idealny-stan-okazja-CID767-IDvcST7.html

• Helmut
      Przez Helmut
      Witam serdecznie wszystkich użytkowników,
      To mój pierwszy post dziewięć lat po założeniu konta więc proszę o wyrozumiałość jeśli temat powinien się znależć w innej zakładce. Byłem posiadaczem Giant Roam 2 2013, niestety w 2015 został skradziony. Długo po nim nie płakałem i kupiłem Giant rapid jako że jeździłem wtedy tylko po asfalcie - do pracy plus jakieś małe wypady weekendowe. Dzięki czujności znajomego ze sklepu rowerowego udało się rower namierzyć i wrócił do mnie prawie trzy lata po tym jak go skradziono. Jako ze dalej mam rapida postanowiłem przerobić moją zgubę na MTB . Oczywiście nie do skakania i szalonych zjazdów - raczej do jazdy po lesie i górach (ale bez hardkoru) ewentualnie jakiś maratonik jak będzie forma i czas. Raczej takie coś ma szanse dobrze się sprawdzic na długich podjazdach niż szukać sekund na zjazdach. Oryginalnie rower wyglądał tak, najważniejszym upgradem jaki zrobiłem przed kradzieżą była zmiana dziadowskich giantowych kół na mavic crossride.Teraz mam zamiar wymienić:
      Opony na Race King 29 x 2.0 obie. Jak nie wejdzie na tył to rapid rob 29 x 1.75 Widelec - i tutaj mam dylemat. Czy montować typowy trekkingowy czy raczej pod 29era. Nie teraz ale docelowo zmienić kijowe turystyczne 3x9 na 1x9 lub 1x10 z przekładnią 32 x 11/36 lub podobną i może karbonowa sztyca dla komfortu i małego zbicia wagi. Który widelec założylibyście na moim miejscu:
      Rock shox paragon  - zalety - nie zmieni geometrii roweru (480mm do osi), lekki 1.87 kg. i generalnie pasuje do koncepcji "górala niskopiennego". Wady - mały skok.
      Rock shox silver - zalety - tańszy, większy skok, otwarta opcja na grubszą oponę. Wady - cięższy 2.2 kg i 505mm do osi czyli trochę więcej niż fabryczne kowadło
      Proszę o wasze opinie - w szczególności na temat widelca - co waszym zdaniem można by zrobić a czego nie warto ruszać. I jeszcze jedno - proszę nie pisać żeby go sprzedać i kupić "prawdziwy" MTB. Wrócił tak niespodziewanie że teraz nie mam zamiaru się go pozbywać
      Pozdrawiam
    • Gość Piotr
      Przez Gość Piotr
      Witam.
      Szukam roweru którym będę mógł pojeździć z rodzinką głównie po drogach asfaltowych ale że niedaleko mam las więc również chciałbym czasami tam się wybrać (są porobione ścieżki więc nie będzie to ekstremalna jazda). Po przemyśleniach wypadło na trekking jako że bez problemu zamontuję tam fotelik dla syna. Nie jestem maniakiem rowerowym więc nie będzie on używany bardzo dużo z powodu braku czasu ale chciałbym mieć pewny rower, na który wsiadam i jadę. Mam 182cm wzrostu i 108kg wagi więc myślę że rama 21" będzie w sam raz.
      Wybór roweru padł na Monteria Massive 4.0 tylko ciężko mi znaleźć jakieś testy i opinie na temat tego roweru. chciałbym poznać Wasze opinie czy warto, ewentualnie chodzi mi po głowie Massive 5.0 ale czy warto do takiej okazjonalnej jazdy kupować rower z hamulcami tarczowymi i do tego hydrauliczne?
      A może macie inne propozycje które możecie polecić w granicach 2000-2500zł Im więcej czytam forum tym mam większy mętlik w głowie.
      pozdrawiam serdecznie
      Piotr
    • johnnybiker
      Przez johnnybiker
      Witam,
      Czy może ktoś polecić jakiś model, który odpowiada pod względem przeznaczenia i wygody jazdy do Giant Tourer, ale zamiast łańcucha ma pasek.
      Kwota do 4000 zł
      Znalazłem Diamanta fajnego, ale niestety ma zasadniczą wadę, przedni widelec sztywny, Tourer ma amortyzator.