Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
dam_swi

[900-1100] 2 rowery trekkingowe na rodzinne wycieczki - damski i męski

Rekomendowane odpowiedzi

dam_swi

Cześć!

Proszę o poradę w kwestii wyboru dwóch rowerów służących do rodzinnych wycieczek na odległość raczej nie większą niż 20-30 km w jedną stronę. Głównie szosy i drogi polne czy leśne, raczej bez trudnego terenu. Jeden rower byłby dla mnie, drugi dla żony - do tego do jednego z rowerów będzie zamontowany fotelik dla dziecka. Żonie zależy na jeździe z prostymi plecami, mnie raczej podobnie. Przeszukałem już trochę internet, ale jednak gubię się w kwestiach technicznych. Zdecydowanie nie chcę przekraczać pułapu 1100 złotych. Chciałbym w tym zakresie kupić rowery po prostu jak najbardziej solidne. Będę wdzięczny za każdą poradę, pozdrawiam!

P.S. Tak, już kiedyś prosiłem na tym forum o podobną poradę, jednak wtedy zakup nie doszedł do skutku - mam nadzieję, że tym razem się uda :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pablo59

Kands alfa city 3x8 ze sztywnym widelcem - chyba że potrzebujesz męskiej ramy 17 " - wtedy takiej brak... Wyguglujesz lub znajdziesz link tu na forum wielokrotnie podawany.

Alternatywa to spartacus premier 3.0 z pseudoamortyzatorem.

Oczywiście piszę wyłącznie o nowych....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dam_swi
Napisano (edytowane)

Bardziej podoba mi się Spartacus - ze względu na cenę (ale tu 2.0 - jest duża różnica?) . Piszesz, że alternatywa to Spartacus, ale dodajesz, że "pseudoamortyzator". Powinno mnie to mocno zniechęcić? ;) 

(Tak, tylko nowe wchodzą w grę)

EDIT:

A ten Kands? 
http://allegro.pl/rower-28-alu-meski-kands-treking-travel-x-nowy2018-i7222634505.html#thumb/1

Edytowane przez dam_swi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pablo59
Napisano (edytowane)

Klucz tkwi w ilości przełożeń - 3x7 to w większości przypadków wolnobieg i jako rozwiązanie słabsze i starsze nie jest polecany. Szczególnie jeśli waga kolarza nie należy do niskich ;)

Nie chodzi o zniechęcanie :) - te widelce są sporo cięższe a niewiele dają ... Tyle że się uginają :):)

lazaro senatore v2 też jest wart uwagi (obok spartacusa) -  ale znów NIE W WERSJU V1 !!

Edytowane przez Pablo59

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• dovectra
      Przez dovectra
      Cześć
      Kupię piastę do szosy w znośnym stanie i cenie.
      130 mm/ oś qr
      pod 32 szprychy i 9 rzędową kasetę.
      Pozdro
    • porywacz_zwlok
      Przez porywacz_zwlok
      Witajcie. Po dwóch dekadach przerwy od miesiąca zarażony jestem pedałowaniem i nie wiem jaki powinien być mój następny krok. Jakieś plany mam, ale bez sugestii zakładam ten wątek, bym mógł posłuchać mądrzejszych od siebie ludzi. Może moje plany są złe w założeniach, więc trzeba będzie dzięki wam je zmienić.
      Sprawa wygląda następująco, otóż mieszkam przy puszczy zielonce i większość pokonywanych tras jest związanych z moją małżonką. Kupiłem MTB'ka, który szaleństwem jakości nie jest ale też nie można go zakwalifikować do najniższej półki. Żona ma rower crossowy damski author'a i jest bardzo zadowolona. Celem żony jest oczywiście praca nad ciałem i nasze wycieczki miały być spokojną turystyką. Troszkę podkręcam nasze wypady, ale tutaj czuję niedosyt i tutaj się zaczyna właściwa część rozmyślań. Śmigamy kilka razy w tygodniu po 15 - 30km po leśnych duktach, ale treścią tego wątku są jednorazowe w tygodniu, ciężkie wypady bez żony. Jednym z rozważanych ale najmniej pasujących mi kierunków jest wymiana MTB'ka na coś naprawdę mocarnego i rzucanie się na naprawdę ciężki teren z jazdą. Ale bardziej chyba wolę zmieniający się świat i mimo wszystko turystyka mnie kręci. Pozostają jeszcze dwa rozwiązania i może znając troszkę moje potrzeby coś mi podpowiecie. Celem tych wyjazdów będzie setka lub więcej a rozwiązania widzę następujące. Spieniężam MTB i kupuję gravela. Będzie i po lesie z żoną i do śmigania na asfalcie. Ale czy taki gravel po leśnych duktach ze średnią 17km/h mnie nie zamęczy sprzętowo? A może do takich jednorazowych w tygodniu wypadów kupić tanią szosę jako drugi rower? Tego rozwiązania też nie jestem pewien, bo wielkopolska jest pełna dziur i dróg rowerowych z kostki brukowej. A może kupić taniego gravela jako drugi rower?
      Oczywiście słowo tanie, nie znaczy zły.
      Sam nie wiem. Nie latałem nigdy na szosie, ale to chyba nie jest problem opanować ten sprzęt.
      Zapraszam do pomocy lub co lepsze do dyskusji, bo kasę zacząłem już odkładać.
      edit: oczywiście idealnie jest mieć kilka drogich rowerów, ale moim głównym celem finansowania jest ognisko domowe, więc i odkładane pieniądze muszę w przemyślany sposób wydać
    • orzecho82
      Przez orzecho82
      Witam serdecznie ,
      Proszę o pomoc w wyborze pierwszej szosy. Kwota jaką mogę przeznaczyć to 6500 zł +- 500  chciałbym kupić rower nowy. Mogę delikatnie zwiększyć budżet jeśli będzie warto ale nie chciałbym przekroczyć kwoty 7000 z.  Osprzęt  jaki mnie chciałbym to minimum  Shimano 105. 
         Mam 36 lat , 172 cm wzrostu, przekrok 81 cm. Moja waga to 72 kg ale pracuje na tym, żeby na początku przyszłego sezonu było  około 68 kg . Teren po którym będę jeździł jest głównie płaski ale od czasu do czasu wyruszę w niewielkie górki. Asfalt u mnie różnej jakości od bardzo dobrego do tragicznego ( tego na szczęście coraz mniej ) . Rowerem będę dojeżdżał do pracy 50 km plus długie treningi w weekendy i jak czas pozwoli po pracy.
      Geometria ramy jaka by mnie interesowała to  neutralna ( nie endurance ale też nie bardzo agresywna)  - już na pewno nie będę zawodowym kolarzem
      Rowery jakie znalazłem i mi się podobają : 
      1. Scott Addic  20 :  
      https://www.scott.pl/produkt/820/5003/Rower-Addict-20/
      2. Giant TCR Advanced 2
      https://www.giant-bicycles.com/pl/tcr-advanced-2-2019
      3. Canyon Ultimate  CF SL 7.0
      https://www.canyon.com/pl/road/ultimate/2016/ultimate-cf-sl-7-0.html
      4. Trek Emonda SL 5 
      https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-szosowe/rowery-szosowe-wyczynowe/émonda/émonda-sl-5/p/21512/
      5. Canondale synapse carbon 
      http://www.cannondalebikes.pl/rowery/2017-szosowe/endurance/synapse-carbon/synapse-carbon-105
      6. BMC RoadMachine  02 105
      https://bmc-switzerland.pl/produkt/endurance-roadmachine-02-105-1-2017/
      7. Ridley Fenix SL
      https://www.ridley-bikes.com/product/fenix-sl/#/
      Co o sądzicie o tych rowerach? Czy któryś z tych rowerów jest dobrym wyborem? A może wybory nie są najlepsze i zaproponujecie coś od siebie  ? Wolałbym rower z lepszą ramą i na tej bazie rozbudowywać rowerek później na przykład zakładając lepsze koła niż rower z lepszym osprzętem a gorszą ramą. 
      Niektóre propozycje przekraczają budżet ale teraz sporo promocji więc może udałoby się znaleźć. Rozważam również zakup za granicą.  
      Dzięki z góry za wszystkie porady. Pozdrawiam
    • Ziarutek
      Przez Ziarutek
      Witam,
      Poszukuję roweru szosowego (carbon) w rozmiarze 60 / 62 - mój wzrost 191 cm, najbardziej odpowiada mi Trek Emonda SL5, (2019) ale ponad 7 tys zł to cena dla mnie zaporowa.
      Może być też frameset pod mój wzrost (obecnie mam Treka w rozmiarze 58  bo mnie ktoś wkręcił  i przy podjazdach zdarza się uderzyć kolanem o kierownicę).
      Frameset z Emondy SL byłby najlepszy ale nie za 14 tys. :-)
      kolor czarny, czerwony, biały lub mieszany z wymienionych.
      Pozdrawiam.

• matikwielki
      Przez matikwielki
      Witam, mam okazję kupić używane koło szosowe tylne 28 cali alexrims da22 + novatec f172. Martwi mnie przerwa między bębenkiem a piastą. Czy ta przerwa jest do naprawienia bez wymiany czegokolwiek? Czy po zeszlifowaniu zadziorów bębenek przyjmie nową kasetę?