Skocz do zawartości
bartws

[kaseta] wymiana kasety 1x11 Sram x01 na większy zakres

Rekomendowane odpowiedzi

bartws

Witam,

W moim rowerze 2016 cube stereo 140 c:62 sl  [pełna konfiguracja] posiadam napęd sram X01 z kasetą 10-14. Czy jest jakaś możliwość zmiany na kasetę o większym zakresie, np. e*thirteen TRS race 9-46? Czy długość wózka i łańcucha będzie odpowiednia? Ewentualnie proszę o polecenie innych kaset.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rulez

Ta przerzutka ma pojemność 32z, czyli różnica między najmniejszą a największą koronką to 32 zęby ... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• picalke
      Przez picalke
      Cześć,
      Mam rower Genesis Croix de Fer który kupiłem używany, ewidentnie z nieoryginalnym napędem (cały osprzęt był Tiagry 4500, a tylna przerzutka -- Sora). Postanowiłem zmienić większość napędu na lżejsze przełożenia, więc kupiłem najtańszą przerzutkę Claris z długim wózkiem do tego kasetę HG4000-9 i łańcuch connex 808. Z przodu została korba Tiagra 4500, kompaktowa, dwa blaty. Ponad tydzień męczę się z regulacją, i niestety nie mogę wszystkiego tak ustawić,żeby działało płynnie i bez trzasków. Wydaje mi się obecnie, że jednym z problemów generujących hałas jest to, że kiedy mam wrzuconą dużą tarczę z przodu i najmniejszą, 9tą, zębatkę z tyłu to łańcuch ociera się o zęby zębatki numer 8. W dodatku jeśli kręcę korbą do tyłu to łańcuch jakby próbuje wskoczyć na większą zębatkę na kasecie (z 9 na 8). Jak kręcę szybko, to czasem wskakuje.
      Tutaj zdjęcia napędu: https://www.dropbox.com/sh/tvz0jw9qlyk63xy/AAAxvWXANvJKIhF-cG3p-RMOa?dl=0
      czy ktoś ma pomysł na czym może polegać problem? Czy jest to kwestia zbyt dużego łańcucha przystosowanego do napędów 8rzędowych? Czy może coś innego jest źle?
      Pozdrawiam!
    • maciana
      Przez maciana
      Witam,
      niedawno zakupiłem nowego Tribana 100 w bardzo rozsądnej cenie, czy wiecie może jakie modyfikację można w nim zastosować, by z niskobudżetowej szosy zrobić coś szybszego? 
    • kamusial
      Przez kamusial
      Witajcie,
      przeszkadza mi twarde stopniowanie napędu producenta (Marin Nicasio) przy wyższych prędkościach. Zestaw to claris 2x8, korba przód 50/34 (FSA Tempo contact 175mm), kaseta sunrace 11-32T.
      Przy jeździe na 50t przejście z 18 na 15 daje spory spadek kadencji. Dodatkowo 11 i 13 nigdy nie zobaczyły łańcucha - jeżdżę w 90% po płaskim. Zastanawiam się jakie mam opcje żeby zwiększyć użyteczny zakres biegów, na tę chwilę widzę takie warianty:
      1. zmiana 50t na coś mniejszego np 44t. Tylko szukam i szukam i nie znajduję blatu 110mm BCD na 8 rzędowy zestaw... :/ <- ktoklowiek widział?
      2. Zmiana całego zestawu: korba + suport (sztywny) + zębatka -> sporo kasy, ale może coś wezmę za obecną korbę i będzie sztywno
      3. zmiana kasety -> widzę że kasety są albo 11-28, albo 13-26. Chyba 13-26 będzie optymalnym wyborem choć czasem korzystam z 28 czy 32 w trudniejszym terenie. Optymalna byłaby 13-32, czy nawet 15-32 ale takich nie widziałem.
      4. kaseta 13-26 + przód 44t?

Na szybko patrząc chyba najłatwiej zacząć od wymiany kasety na 13-26?
      Czy istnieją 8 rzędowe 13-32?

pozdrowienia i dziękuję za pomoc
    • dziordzio
      Przez dziordzio
      Witam,
      rower, jak w temacie tutaj specyfikacja.
      W dużym skrócie: 
      MANETKA P/T Shimano SL-R770-2/ 10
      KORBA FSA Gossamer 50-34 Mega
      KASETA Shimano CS-5700 11-25
      PRZERZUTKA TYŁ: Shimano Ultegra-GS
      Chcę wymienić kasetę 11-25 na 11-32.
      Pytania:
      Czy przerzutka "obsłuży" taki zakres  ? Czy do wymiany są potrzebne jakieś specjalistyczne klucze ? Czy taka kaseta będzie odpowiednia:
      http://allegro.pl/kaseta-sunrace-10rz-11-32t-do-mtb-tanio-i6879760618.html
      http://allegro.pl/kaseta-shimano-10rz-cs-hg500-tiagra-11-32-i7147198236.html Z góry dziękuję za porady.
    • Ador
      Przez Ador
      Witam na sprzedaż zębatka SRAM X-SYNC X1 94 BCD 32T.
      Nowa zdemontowana od razu z korby sram X1 1000. 
      Cena 140 zł z wysyłką.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/zebatka-sram-narrow-wide-x-sync-x1-94-bcd-32t-1x11-i7394927559.html