Skocz do zawartości
bartws

[kaseta] wymiana kasety 1x11 Sram x01 na większy zakres

Rekomendowane odpowiedzi

bartws

Witam,

W moim rowerze 2016 cube stereo 140 c:62 sl  [pełna konfiguracja] posiadam napęd sram X01 z kasetą 10-14. Czy jest jakaś możliwość zmiany na kasetę o większym zakresie, np. e*thirteen TRS race 9-46? Czy długość wózka i łańcucha będzie odpowiednia? Ewentualnie proszę o polecenie innych kaset.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rulez

Ta przerzutka ma pojemność 32z, czyli różnica między najmniejszą a największą koronką to 32 zęby ... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Ador
      Przez Ador
      Witam na sprzedaż zębatka SRAM X-SYNC X1 94 BCD 32T.
      Nowa zdemontowana od razu z korby sram X1 1000. 
      Cena 140 zł z wysyłką.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/zebatka-sram-narrow-wide-x-sync-x1-94-bcd-32t-1x11-i7394927559.html
    • Mihauok
      Przez Mihauok
      Sprzedam korbę Sram, model XX. Stan techniczny bdb, wizualnie gorzej. Działa, w pełni sprawna, tylko duża zębatka kwalifikuje się do wymiany. Dla forumowiczów suport pressfit gratis. 
      WIęcej info tutaj:
      https://www.olx.pl/oferta/korby-sram-xx-175-2x10-mtb-xc-karbon-enduro-CID767-IDuX47R.html
    • Warthog
      Przez Warthog
      Cześć wszystkim!
      Ostatnio zakupiłem sobie trenazer direct drive (Kickr), w zestawie z jakąś kasetą 11rz. SRAM (chyba PG1130).
      No i pojawił się problem.
      Jezdze na kasecie Shimano 105 (11rz) i łańcuchu Ultegra. Do tej pory jeździłem do zajechania łańcucha czyli ~4kkm powiedzmy.
      Aktualny łańcuch ma jakieś 2k i 0.75 rozciągnięcia. 
      Kaseta SRAMa pójdzie do szosy bo mi bardziej odpowiada zakres, a kaseta z szosy do trenazera.
      Co z łańcuchem?
      Optymalną opcją wydają się 2 łańcuchy i przekładanie tyle, ze mało komu by się chyba chciało, szczególnie ze aktualnie mam jakąś parszywą spinkę Shimano - nie polecam.
      Druga opcja to korzystanie ze starego łańcucha do zajechania na obu kasetach.
      Opcja trzecia to zarzucenie nowego łańcucha i wymiana przy 0.75, a przynajmniej przed 1% rozciągnięcia.
      Opcja czwarta, która byłaby chyba najbardziej pracochłonna to 3 łańcuchy i przekładanie, ale dajcie spokój, kto by do tego miał głowę.
    • Ador
      Przez Ador
      Witam, jak w tytule potrzebuje  dystans do korby od strony zębatki 9.11mm dla BB30-PF30. Kupiłem nową korbę sram carbon i niestety nie mogę jej zamontować dystans, który posiadam do obecnej korby (x1 1000) to 15,46 mm ( mogę zamienić). Pozdrawiam.