Skocz do zawartości

[licznik] Sigma BC16.12 STS po wymianie baterii nie mierzy prędkości


jawor76

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

Szukałem na forum ale takiego przypadku jak mój niestety nie znalazłem.

Licznik Sigma BC16.12 STS po wymianie baterii w liczniku i transmiterze w ogóle nie reaguje na nic.

Nie pokazuje prędkości, czasu jazdy, po prostu nic...

Co ciekawe sam się wybudza ale wskaźnik prędkości z uporem maniaka cały czas wskazuje 0 (migające).

Zgłupiałem całkowicie, będę wdzięczny za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to sorry, we wcześniejszych wersjach były osobno odbiornik i licznik. No to pozostało sprawdzenie odległości magnesu na szprysze od nadajnika. Kiedyś tego używałem i baterie szły bardzo szybko, na dodatek lubił gubić sygnał i wycierał mi goleń amora. ( ruszał się nadajnik )

68130.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jawor76 nie wiem jak z twoim słuchem ale ...

Aby sprawdzić czy masz odpowiednio blisko magnes to w ciszy jak będziesz machał magnesem obok czujnika da się usłyszeć takie cichutkie klikanie.
Nie słyszysz klikania to masz zbyt daleko czujnik od magnesu, lub uszkodzony kontaktron w nadajniku.
Jak klika i przy pierwszych zakręceniach po dłuższym czasie nieaktywności nie świeci ci się dioda sygnalizacyjna na czujniku to masz kilka opcji:
- bateria jest martwa, 
- jest odwrotnie włożona
- jest w zbyt małym rozmiarze np zamiast cr2032 włożyłeś 2025 albo 2016
- udało ci się mechanicznie odkształcić styk w gnieździe baterii, przez co nie styka.

Pozdrawiam 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowni, problem rozwiązany.

Okazało się, że przy wymianie baterii w transmiterze wyleciała mi blaszka, która robi styk baterii z bazą  transmitera.

Znalazłem ją w piwnicy zamontowałem, choć nie było to łatwe i działa.

Dzięki wszystkim za sugestie i chęć pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...