Skocz do zawartości

[Zdrowie] Gorące stopy po rowerze


Abihabi87

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam coś takiego od kilku miesięcy, że po dłuższej jeździe na rowerze ( 2 godziny) moje stopy są gorące.

Tzn. czuje takie ciepło, że mam ochotę włożyć je do miski z wodą.

Przeszkadza mi to w zasypianiu bo przebieram nogami w poszukiwaniu chłodu.

 

Mam 31 lat wcześniej czegoś takiego nie miałem.

Gdy nic nie robię w danym dniu to problemu nie ma. Tylko po wysiłku areobowym np. rower, basen.

 

Tak na logikę biorąc to wygląda jak by krążenie się poprawiło, ale mówie wcześniej takiego problemu nie miałem i to dziwne jest.

 

Też tak macie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne, że za mocno dociągasz boa/klamry/rzepy butów. To się nawet tak nazywa "syndrom gorącej/płonącej stopy", kiedy na początku jazdy dobrze dopasowujemy zapięcie buta, później w trakcie jazdy stopa puchnie, ale nie luzujemy zapięcia i do stóp dociera za mało krwi. Najczęściej ból i uczucie parzenia jest odczuwalne pod koniec jazdy i jakiś czas po niej. Niewykluczone że kupiłeś nowe buty rowerowe i jeszcze się z nimi nie ułożyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Możliwe, że jest to nadmierna potliwość stóp. Ja mam ten problem w górach, powyżej 10h chodzenia stopy są tak odparzone, że wychodzą bąble. Dopiero w tym roku powiązałem to z nadmierną potliwością....

Proponuję na próbę przed treningiem spryskać stopy jakimś blokerem.... i zmienić buty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...