Skocz do zawartości

[Korba] Jaką korbę kupić?


peter.a

Rekomendowane odpowiedzi

A czy w codziennym użytkowaniu położenie dwie grupy niżej ma jakieś realne znaczenie? Różnica jest w wadze na korzyść XT, ale z tego co widzę jest to kilkadziesiąt gramów więc myślę, że tego nie odczuje. Pytanie czy w jakiś sposób "się lepiej jeździ" na XT, czy po prostu XT dłużej wytrzyma? Ogólnie warto dopłacać? Jeśli tak to dlaczego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś przekonany do zee, to ja kup. Przyzwoita korba - nic jej nie dolega... poza tym że jest chyba najbardziej przeszacowaną cenowo korbą shimano (Nie licząc topu xtr, dura ace).

Co w tej inaczej pomalowanej starej deore ma być niby warte ponad 400zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"a co ma wspólnego mt300 (poziom acery) z deore?"

po Twojej edycji moja wypowiedź nieco traci sens...

Ale nie, nie ma identycznego modelu deore. To nie tak. Starsze Deore jest po prostu modelem bliźniaczym do Zee, ta sama technologia wykonania ramion... cięższe odkówki inaczej niż w wyższych modelach gdzie ramiona są puste. Zresztą zwróć uwagę, że nowe deore też już jest puste w środku. Przy tym zee to relikt który ma sens jedynie przy szerszej mufie 83mm i zapotrzebowaniu na długość 165mm. Chyba jedyny model zee którego nie da się zastąpić czymś lżejszym/tańszym to właśnie 165-ka z dłuższą ośką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki za info wiem już wszystko. Sorry za tę decyzję, ale sam zrozumiałem swój błąd więc poprawiłem post. :) Nie sądziłem, że w międzyczasie ktoś tak szybko odpiszę. Dzięki za pomoc! :)


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zee to pancerna korba z przeznaczeniem wlasnie do cięźkiego trailu/enduro. FC-M640 występuje z klasyczna osia pod suport 68-73 i z ramionami 165, 170 i 175. Natomiast M645 jest pod długą oś i ma chyba wyłącznie krótkie ramiona.

Jak masz mozliwosc zakupu tej m640 w dobrych pieniadzach to brac (w ubiegłym roku widywałem je po 50EUR). Do horneta zastanowiłbym sie tez nad krotszymi ramionami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że te za 350-400zł, to kompletne zestawy, tj. korba, blat + suport, a te co były w promocji po 50-60e, bo takie bywały, to goła korba, musimy do niej kupić, suport, blat i kominy.

Sam suport to 50zł? Kominy, hmm 40zł? Blat z 50-60zł? Przesyłka z B-D 40zł? Wyjdzie to cenowo dobrze, jak ktoś ma już suport lub kupi blat + kominy na ali. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa co w niej takiego pancernego? Dokładnie taka sama pancerna jest stara deore. Pancerne to były Sainty m800/5. Zaletą zee jest to że występuje w długości 165 i pod mufe 83. Jak ktoś potrzebuje np 170mm pod zwykły saport, to są lepsze i tańsze zarazem korby. Chyba że jak wyżej napisałeś da się ją kupić za 50euro to jasne bo tyle jest warta. Tyle że ona np. w Bikediscount kosztuje 97 euro... zee to w sumie dobra korba tylko wyceniona drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...