Skocz do zawartości

[Zabezpieczenie] Lekkie, na szosę, do postojów 10 min. U-locka mam, jest za ciężki


Radek0909

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałbym zobaczyć na żywo. Z tego co się na razie zorientowałem to wg Abusa:

model 6050 

• Stalowe panele o grubości 5 mm z dwukomponentowym, miękkim wykończeniem, chroniącym lakier pojazdu

• Panele są wykonane z lekkiego metalu oraz aluminium

 

model 6055

• Konstrukcje ze stali sprężynowej, z kolorystycznie dopasowaną powłoką z tworzywa sztucznego, zapewniającą ochronę przed uszkodzeniami lakieru

• Pręty i obudowa wykonane są z wyjątkowo lekkich materiałów i stopów stali

• Połączenie prętów za pomocą specjalnych nitów

• Wysokiej jakości wkładka automatyczna

 

A poz tym różnią się długością 85 cm i 60 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny to się zgadzam. Jednak jeśli chodzi o wytrzymałość to trudno mi powiedzieć, ale myślę że linki odstają. Miałem styczność z pożyczonym zapięciem składanym, nawet nie wiem jakiej firmy i sprawiało wrażenie, że wiele więcej wytrzyma niż linka (tu pewnie też są linki i linki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu szukałem zapięcia i natrafiłem na coś takiego.

http://thebestbikelock.com/best-u-lock/tigr-mini-titanium-bike-lock-review/

Też jakaś alternatywa, ale niestety nie tania.

Edit: widzę że autor też o tym pisze.

Edit2: jest jeszcze coś takiego

OTTOLOCK Steel & Kevlar Combination Bike Lock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bardok206 napisał:

Jakiś czas temu szukałem zapięcia i natrafiłem na coś takiego.

http://thebestbikelock.com/best-u-lock/tigr-mini-titanium-bike-lock-review/

Też jakaś alternatywa, ale niestety nie tania.

Edit: widzę że autor też o tym pisze.

Edit2: jest jeszcze coś takiego

OTTOLOCK Steel & Kevlar Combination Bike Lock

TiGr Mini byłby moim faworytem, gdyby nie zaporowa cena. Bardzo długo szukałem idealnego lekkiego zapięcia i pomimo ograniczeń (TiGr jednak jest mało foremny), to właśnie to byłoby najlepsze.

 

Mi osobiście Ottolock nie przypadł do gustu przez szyfr (zdecydowanie wolałem na klucz) i średni poziom zabezpieczenia.

 

Z takich "wynalazków" jest jeszcze Litelok, ale po pierwsze jest trudny w transporcie - na pewno nie zapinałbym go jak pasek, jak sugeruje producent, a mocowaniu wzdłuż górnej rury nie wierzę. Po drugie - trochę opinii, że może sam "pasek" jest pancerny, ale dość łatwo puszcza przy zamku.

 

Jeśli kogoś interesują wrażenia z użytkowania mojego Kryptonite Lite Mini 6 przez kilka miesięcy, to:

-Waga jest niewielka jak na u-locka, ale zauważalna. Niestety wciąż nie jest to zabezpieczenie, które mógłbym wozić z sobą zawsze i nawet o tym nie myśleć. Z przyjemnością zostawiam go w domu kiedy tylko mogę. Jednak, z drugiej strony, jazda z nim jakoś nie przeszkadza mi w pobijaniu kolejnych swoich rekordów na Stravie czy we wbijaniu do top 10 na niektórych segmentach ;)  Tak więc jeżdżę z nim uparcie wiedząc, że i tak będę musiał go zabrać na całodniowe trasy, bo w końcu po to go kupiłem. A wagowo, to tak jakbym wziął jeszcze jeden bidon albo lekko przybrał na wadze, a takie rzeczy przecież zdarzają się cały czas i jakoś nie są dla mnie problemem. Więc nie jest idealnie, jest to kompromis, ale trudno

-Myślę, że byłby idealny na krótkie postoje na mieście. Jeździłem wcześniej po mieście z Kryptonite Evo 4 i zabieranie go ze sobą to cała logistyka. Mini waży niewiele więcej od półlitrowej wody i zmieściłby się nawet w tylnej kieszeni spodni

-Jak już zapinam rower tym Mini, to mam pełny spokój, że nic mu się nie stanie. Używam go tylko na krótkich postojach (do tej pory nie zdarzyło się dłużej niż 10 min) i chyba ktoś musiałby mnie śledzić ze szlifierką kątową, żeby w ogóle mógł się zmierzyć z tym zabezpieczeniem. U-lock to u-lock i jakiś przypadkowy dres może tylko na niego popatrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, chopmaz napisał:

Radek mógłbyś podać wymiary wewnętrzne  tego Mini? Często się zdarza, że musisz dłużej poszukać odpowiedniego miejsca żeby zapiąć rower?

Teraz nie mam go pod ręką, mogę podać w ciągu paru dni.

Zawsze w pobliżu jest jakaś barierka lub znak, a do nich pasuje.

Teraz, Track napisał:

U-Lock o średnicy poniżej 14mm z utwardzonej , czy tam hartowanej stali to dla mnie nieporozumienie, tak jak wszystkie te śmieszne certyfikaty, https://www.kryptonitelock.com/en/customer-service/european-testing-agencies.html

No to który model ma średnicę 14mm+ i jest lekki, bo ten wątek jest o lekkich zabezpieczeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dorzucę jeszcze dwa łańcuchy, które wyglądają solidnie. Wyczytałem, że szczególnie w Abusie lubi zacinać się zamek.

 

Abus Catena - waga 850g w wersji 85 cm, grubość ogniwa 6mm

https://www.abus.com/pl/Bezpieczenstwo-w-podrozy/Rowery/Zapiecia-rowerowe/Lancuchy-rowerowe-z-zamkiem-880-85/Catena-685-Shadow

 

Kryptonite Keeper 755 - waga 930g, długość 55cm, grubość ogniwa 7mm

https://www.kryptonitelock.com/en/products/product-information/current-key/001690.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...