Skocz do zawartości

[Gruzja] lato - może też Armenia


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jadę w lipcu lub sierpniu do Gruzji, 

Chcę machnąć tą trasę

https://ridewithgps.com/routes/26853834

Może będę chciał odwiedzić też Armenię 

Przy okazji można zwiedzić Iran i Azerbejdżan. Obecnie jestem jeszcze dość elastyczny i otwary na poropozycje. Jeśli ktoś chce jechać to zapraszam. Mam 38 lat i jestem wyjątkowo zabawny :)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.02.2018 o 12:27, Kemusi napisał:

...z ciekawości...jak z bezpieczeństwem poruszania się po drogach w Gruzji ,kierowcy zwracają uwagę na coś takiego jak rower?

ja bylam w 2015roku na rowerze : Gruzja /Armenia/Azerbejdzan . Uwazam , ze bezpiecznie jesli chodzi o Gruzje -duzy szacunek do rowerzystow, serdeczni, pozdrawiaja a co najwazniejsze nie chca zabic autem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Iczka28 napisał:

ja bylam w 2015roku na rowerze : Gruzja /Armenia/Azerbejdzan . Uwazam , ze bezpiecznie jesli chodzi o Gruzje -duzy szacunek do rowerzystow, serdeczni, pozdrawiaja a co najwazniejsze nie chca zabic autem :D 

A jak leciałaś i pakowałaś rower ? Masz może jakiś gxp z trasy albo coś na serwetce :) Co warto wiedzieć ? Ja ten wyjazd przesunąłem na drugą połowę września. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Baboonst napisał:

A jak leciałaś i pakowałaś rower ? Masz może jakiś gxp z trasy albo coś na serwetce :) Co warto wiedzieć ? Ja ten wyjazd przesunąłem na drugą połowę września. 

Moja Gruzja | BylismyTam.pl u nich na blogu jest relacja , 2015 r Gruzja :) 

Ja lecialam do Kutaisi , rower zapakowalam w karton :) Warto wiedziec , ze w ogole nie oplaca sie brac ze soba namiotu ! O ile nie jedzoesz w rozlegle gory w Svanetii to zawsze znajdzoesz nocleg u dobrych ludzi za male pieniadze. Jezeli chcesz zrobic duza ilosc km to nie warto ulegac miejscowym proponujacym rozne trunki :D Torche to opoznia...

Duzo szutru , kamykow , koniecznie opony antyprzebiciowe !! Oraz zapas detek no bo tam nie kupisz . 

No i duze zroznicowanie klimatu od 0 w gorach po +38 Armania 

:) Jak cos pytaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Iczka28 napisał:

Moja Gruzja | BylismyTam.pl u nich na blogu jest relacja , 2015 r Gruzja :) 

Ja lecialam do Kutaisi , rower zapakowalam w karton :) Warto wiedziec , ze w ogole nie oplaca sie brac ze soba namiotu ! O ile nie jedzoesz w rozlegle gory w Svanetii to zawsze znajdzoesz nocleg u dobrych ludzi za male pieniadze. Jezeli chcesz zrobic duza ilosc km to nie warto ulegac miejscowym proponujacym rozne trunki :D Torche to opoznia...

Duzo szutru , kamykow , koniecznie opony antyprzebiciowe !! Oraz zapas detek no bo tam nie kupisz . 

No i duze zroznicowanie klimatu od 0 w gorach po +38 Armania 

:) Jak cos pytaj 

jesteście z Białegostoku ? Jeździcie jakaś ekipą do której można dołączyć ? Jak coś to ja chętnie :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja  juz z nimi nie jezdze , to jest ekipa 2 braci z Bydgoszczy ...ale byla jedna dziewczyna z Warszawy , Zamosc , Wielkopolska :) Ja jestem z Wroclawia. 

W tym roku wybieraja sie do Kirgistanu co bylo moim pomyslem , ale niestety mnie nie stac :( Inne wydatki...

Wydaje mi sie , ze mozna do nich napisac i ewentualnie dolaczyc .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Iczka28 napisał:

Nie, ja  juz z nimi nie jezdze , to jest ekipa 2 braci z Bydgoszczy ...ale byla jedna dziewczyna z Warszawy , Zamosc , Wielkopolska :) Ja jestem z Wroclawia. 

W tym roku wybieraja sie do Kirgistanu co bylo moim pomyslem , ale niestety mnie nie stac :( Inne wydatki...

Wydaje mi sie , ze mozna do nich napisac i ewentualnie dolaczyc .

 

Też miałem ochotę na Pamir, ale przesuwam to na 2019 :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iczka28 

dziękuje za odpowiedz,moje pytanie nie wzięło się z próżni..potrącił mnie samochód i trochę w szpitalu poleżałem ,od tego czasu prawie po drogach nie jeżdżę . A Gruzja kusi...mój kolega tam był ,zwiedzał wypożyczonym samochodem, widziałem zdjęcia i nie powiem..pięknie :) Zaraz zerknę na bloga i jeszcze raz dziekuje za info . Pozdrawiam serdecznie ! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jestem zainteresowany i wrzesień mi jak najbardziej pasuje, co do tras to jeszcze nic nie mam bo sam pomysł wyjazdu zaczął się od Twojego tematy. Ogólnie lubię jazdę w terenie ale asfalt mi też nie przeszkadza, raczej unikam dużych miast no chyba że jest tam coś co koniecznie trzeba zobaczyć.
Masz już jakiś plan na to jak się dostać do Gruzji?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Jeśli chodzi o jazdę to ja lubię i teren i asfalt i miasta - Tbilisi na pewno trzeba zobaczyć :) Na obecną chwilę myślałem albo o Wizzair do Kuitasi albo LOT'em do Tbilisi. Innej opcji raczej nie ma zakładając że w grę wchodzi tylko Gruzja. Jeśli chodzi o spanie to biorę namiot. Jadę na rowerze z oponami 2.8 + więc tempo raczej nie 30 na godzinę :) 

P.S Oprócz Gruzji miałem jeszcze pomysł na Maroko i tą trasę - koszt przelotu jest mniej więcej identyczny często na korzyść Maroka, :) 

https://ridewithgps.com/routes/27717751

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy robiliście tą przełęcz, jaki to był miesiąc?

tempo poniżej 30 mi pasuje :) Z początkiem sierpnia pasowało by już mieć bilet. Namiot też mam ale po co brać dwa, można go rozdzielić na bagaże i będzie lżej. Jakieś garnki, kuchenka będą potrzebne? Do Gruzji jest potrzebna wiza? 
Co to za rower masz? tak z ciekawości pytam 

W Maroko już byłem, trasa częściowo mi się pokrywa ale do oceanu nie dojechałem, chętnie bym powtórzył :) , te gwiazdy na pustyni, coś nie do opisania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytanie o przełęcz było do mnie - mnie tam nie było :)

Wiza jest niepotrzebna (do Armenii też nie). Garnki? Niekoniecznie - warto próbować ich kuchni, ich win (ale nie sklepowych, te są nudne ;)), palnik i jakieś naczynie do zagotowania wody na kawę, herbatę czy jakieś żarcie z torebki warto mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki kompaktowy zestaw do robienia ciepłych posiłków ale nie wiem czy nie lepiej po prostu liczyć na dobrych gospodarzy i jakiś sklep co jakiś czas :) Wiza nie ale paszport już tak. Rower to kona unit X - trochę go jeszcze chcę na wyjazd dostosować, no ale jadę właśnie na tym. Ile będziesz mieć czasu na wyjazd ?

kona.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy rower i ciekawe jak Ci się będzie na nim jechało. Kupię sobie coś do podgrzewania wody na kawę. Paszport jest a czasu mam max 3 tygodnie.

Nie wybierasz się gdzieś bliżej Krakowa? można by się spotkać ewentualnie zrobić jakiś weekendowy wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 8.06.2018 o 10:25, Baboonst napisał:

Ja mam taki kompaktowy zestaw do robienia ciepłych posiłków ale nie wiem czy nie lepiej po prostu liczyć na dobrych gospodarzy i jakiś sklep co jakiś czas :) Wiza nie ale paszport już tak. Rower to kona unit X - trochę go jeszcze chcę na wyjazd dostosować, no ale jadę właśnie na tym. Ile będziesz mieć czasu na wyjazd ?

kona.png

Cześć. Jestem zainteresowany Gruzją. Chcesz wbijać się w wysokie góry Gruzji? Pytam bo mam gravel z barankiem na oponach 43 i trasy dla mnie to raczej szutry i doliny. Ale Gruzja kręci mnie niesamowicie i z chęcią pojechlbym tam. Ktoś zebrał się już do ekipy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2018 o 10:25, Baboonst napisał:

Ja mam taki kompaktowy zestaw do robienia ciepłych posiłków ale nie wiem czy nie lepiej po prostu liczyć na dobrych gospodarzy i jakiś sklep co jakiś czas :) Wiza nie ale paszport już tak. Rower to kona unit X - trochę go jeszcze chcę na wyjazd dostosować, no ale jadę właśnie na tym. Ile będziesz mieć czasu na wyjazd ?

kona.png

Cześć. Jestem zainteresowany Gruzją. Chcesz wbijać się w wysokie góry Gruzji? Pytam bo mam gravel z barankiem na oponach 43 i trasy dla mnie to raczej szutry i doliny. Ale Gruzja kręci mnie niesamowicie i z chęcią pojechlbym tam. Ktoś zebrał się już do ekipy? A Ty Baboonst na czym chcesz jechać? 

A Ty Baboonst na czym chcesz jechać? Mtb?

W dniu 8.06.2018 o 10:25, Baboonst napisał:

Ja mam taki kompaktowy zestaw do robienia ciepłych posiłków ale nie wiem czy nie lepiej po prostu liczyć na dobrych gospodarzy i jakiś sklep co jakiś czas :) Wiza nie ale paszport już tak. Rower to kona unit X - trochę go jeszcze chcę na wyjazd dostosować, no ale jadę właśnie na tym. Ile będziesz mieć czasu na wyjazd ?

kona.png

Cześć. Jestem zainteresowany Gruzją. Chcesz wbijać się w wysokie góry Gruzji? Pytam bo mam gravel z barankiem na oponach 43 i trasy dla mnie to raczej szutry i doliny. Ale Gruzja kręci mnie niesamowicie i z chęcią pojechlbym tam. Ktoś zebrał się już do ekipy? 

 

Sory, Loko na czym chcesz jechać? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Już jestem :) w tym tygodniu będę coś powoli ogarniał w tym temacie. W każdym razie jestem otwarty na trasę jaką tam zrobimy, Szutry mi pasują, na moim rowerze unikałbym tylko dłuższych odcinków dobrego asfaltu :) Odezwę się w tym tygodniu, myślę że na początek trzeba ogarnąć temat terminu i ile mamy na to wszystko dni i czy nie mamy na starcie jakiegoś konfliktu że ja chcę tu a ktoś chce tam,

Jakiś czas temu wrzuciłem traskę

https://ridewithgps.com/routes/26853834

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...