Skocz do zawartości

[rower] Cube vs Unibike vs Kross vs ?


prezes83

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim! 

Noszę się z zamiarem kupna nowego roweru i mam spory dylemat z wyborem. Obecnie jeżdżę Eurobike Aggressive 0.1 2011r i chciałem podnieść poprzeczkę jeśli chodzi o przyjemność z jazdy i komfort.  

Wymiary: 183cm i 85-90 kg. 
Jazda: teren płaski (Gliwice+okolice) i pagórkowaty (pogórze przemyskie), głównie ścieżki leśne, szutrowe choć czasem wpadnie pomysł "ciekawe co tam jest" i trafią się piaski, kamienie, gałęzie i trudniejsze ziemie... a może jeszcze uda się spontanicznie wziąć udział w maratonie Cyklokarpaty ;)
Przebieg: 50 - 200km / tydzień

Początkowo zakładałem budżet w okolicy 3000 i zakup rowerku na osprzęcie minimum Deore, natomiast nie jestem do końca przekonany czy nie zbliżyć się do kwoty 2000-2500 i poprzestać na Alivio. W obecnym o dziwo przynajmniej jeśli chodzi o same przerzutki to jest deore lx - przód i alivio - tył i dało radę, przez 6 lat nie wymagało serwisu, regulacji. Raczej skłaniam się też ku kole 29" - i tu pytanie czy wygodniej będzie kierować się ku ramie 19 czy 21"?

W chwili obecnej w okolicy mam takie pozycje do zakupu: 
1. Kross Level B4 - 2500zł
2. Cube Attention - 3180zł
3. Cube Analog - 2700zł
4. Unibike Flite - 3150zł
5. Kross Level B5 - 2870zł
6. Merida Big nine 300 - 2970zł
7. Stopień niżej: Author Spirit - 2300zł

8. Zainteresował mnie też Romet Mustang 29 1 - ale styczności na żywo nie miałem jak do tej pory. 
9. Jestem otwarty na propozycję, ale z możliwością przymiarki najlepiej... czyli sklepy Gliwice okolice oraz Łódź. 

Oczywiście wszystkie w/w pozycje z kolekcji 2017 - nie zależy mi na nowym roczniku, bardziej na dobrej cenie w stosunku do jakości. 

Proszę o rady, ewentualne propozycje.

Z góry dziękuję
Jacek

Edytowane przez prezes83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem styczność tylko z Cube Analog na kołach 29". Oto moje wrażenia:

  • siodło nie wygodnie, od razu trzeba je wymienić na preferowane
  • kierownica zbyt szeroka , jak dla mnie bo mam 171 cm wzrostu
  • koła 29 " wcale nie są takie szybkie. Na co dzień poruszam się na kołach 26"
  • Cube wymaga dedykowanej nóżki bo przy innej, uniwersalnej zahacza się piętą o nią.

Innych niedogodności nie zauważyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz rower z amortyzatorem powietrznym. Doczytaj czy Romet Mustang ma tego Raidona w wersji powietrznej czy sprężynową. Jeśli powietrzny to jest to najlepsza opcja. Jeśli nie, to Unibike.
Byłoby dobrze, gdyby zębatka w korbie była 22, a nie 24 ale mieszkasz w terenie gdzie nie jest to aż tak istotne.

Kierownica nigdy nie jest za szeroka ;) To tylko kwestia przyzwyczajeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, prezes83 napisał:

Najbardziej opłacalna to się zgadza, jednak gorszy osprzęt i większa masa o prawie 1,5kg.

pytanie o ile planujesz przekroczyć budżet. Co do wagi.....ważyłeś rowery konkurencji??? Jeśli ktoś ci wciska że ma rower za 3500 z wagą 13,5 to możesz się rozczarować. Jeśli zależy ci na tym parametrze każ sobie zważyć rower w sklepie. 

Poszukaj jeszcze Kelys TNT 90 z 2017

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, robertrobert1 napisał:

Miałem styczność tylko z Cube Analog na kołach 29". Oto moje wrażenia:

  • siodło nie wygodnie, od razu trzeba je wymienić na preferowane
  • kierownica zbyt szeroka , jak dla mnie bo mam 171 cm wzrostu
  • koła 29 " wcale nie są takie szybkie. Na co dzień poruszam się na kołach 26"
  • Cube wymaga dedykowanej nóżki bo przy innej, uniwersalnej zahacza się piętą o nią.

Innych niedogodności nie zauważyłem. 

Analog jest takim rowerem "na spokojnie" właśnie. Jeżdżąc 26 zawsze odczuwa się różnice w napędzaniu. I właśnie po to szuka się tej lżejsze wagi, dobrych kół itd by móc depnac. Nie dziwię się więc twoim odczuciom :)

Większość zauważa komfort 29 przy brzydkiej nawierzchni i po rozpędzeniu. 

Z tych opcji wypada bardzo dobrze unibike. Romet zaczął "gwiazdorzyc" już od zeszłego sezonu przepychajac się w wirtualne zamówienia rowerów a potem rozczarowanie że ich już nie ma. Kupić w dobrej cenie mustanga na dobrym osprzecie to był wyczyn. (bo rower był dobrze skrojony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie pełna grupa nowego Alivio, dyna sys korby taper, hamulce nie są złe(jednym ciekną innym nie..). Trochę klocek, ale wiem z autopsji ze ramy Autora są dobre, dużo znoszą (może dlatego letkie nie są ;) ) ale komponenty kiedyś zechcesz wymienić bo znajdziesz lżejsze. (jesli bedziesz mial taka potrzebę) 

aczkolwiek z listy którą sam wrzuciłeś i tak osobiście wybrałabym Flite:) (chociażby za 30 'biegów', xcr powietrznego dobrze skrojony osprzęt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lederfox34 napisał:

ale wiem z autopsji ze ramy Autora są dobre, dużo znoszą

Tu bym polemizował - miałem trzy kolejne ramy Instinct 29er 21" model z roku 2015 i wszystkie kolejne pękały w tym samym miejscu po max. 2500km, za każdym razem były wymieniane na gwarancji. Być może tamten rocznik w połączeniu z rozmiarem 21" miał jakąś wadę (co by np. tłumaczyło pojawienie się w bardzo przyjaznych cenach dużej ilości tych ram z tego rozmiaru i rocznika w sklepach internetowych parę miesięcy temu), ale po tych przygodach raczej Authora bym nie polecał, zwłaszcza w dużych rozmiarach (bo może ma to jakiś wpływ na wytrzymałość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przymierzyć się do Traction'a, ale 21" to jednak za wysoko... chociaż nieco szkoda bo rowerek leżał w dłoni :)  
TNT 90 Kellysa również niedostępne, Mustang "to jakaś legenda" - czyli pewnie w tym roku będą podobne problemy z zakupem jak w zeszłym (z tego co tu czytałem), natomiast do zestawienia doszedł Kellys Spider 90 2018 w cenie 2750zł. 
Mam okazję to zobaczę co w łodzi w sklepach słychać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...