Skocz do zawartości

[Hayes mx5] problem


Fendrepans

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję ulepszenie mojego rockridera 500 - wymieniłem opony wszystko dałem do serwisu, pięknie ładnie, lecz mam problem z hamulcami (okładziny nie są zjechane , chociaż wydaje mi się że są żywiczne) są zwyczajnie za słabe. Stąd moje pytanie czy Shimano m315 sprawdzi się lepiej od Hayesa mx5, oraz czy wspomniane wcześniej Shimano będą pasować na ten rower (nigdzie nie mogłem znaleźć średnicy tarczy)

A może wystarczy zwyczajnie wymienić tarcze oraz wykładziny na inny rodzaj

Rower ma za sobą co prawda jeden sezon, jednak na początku hamowało się znaczy lepiej, ważę ok 80 kg 

Edytowane przez Fendrepans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od czyszczenia okładzin i tarcz. Hamulce nie słabną same z siebie, prawdopodobnie są zatłuszczone.

BR-M315 to najniższy model, nie ma co wymieniać słabego na słabe. Rozmiar tarcz nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 200 zł to jest jedno i to samo. Różnica będzie tylko tak że te które podałeś podobno mają stalową klamkę, reszta ma aluminiową.

Pierwsze hamulce przy których będzie różnica to Deore, mają one system Servo Wave w klamce. Tyle że to koszt sporo powyżej 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fendrepans napisał:

A wymiana linek może coś pomóc ?

Zacznij od zmiany klocków. Używałem kiedyś MX2 - też psioczą na te hamulce że działają byle jak, że mechaniki to generalnie nic nie warte - może i coś prawdy w tym jest. Hamowały "jakoś" więc to akceptowałem. Ale okazało się że po wymianie klocków mogą hamować naprawdę przyjemnie - o ile dobrze pamiętam były to jakieś klocki A2Z i hamulce dostały drugie życie. I od tego bym zaczął. Do tego wyczyścił tarcze i obserwował. Komplet klocków można mieć za jakieś 60zł albo i mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

Ale okazało się że po wymianie klocków mogą hamować naprawdę przyjemnie

To prawda, ja dalej jezdze na mx2 i twierdze ze sa bardzo dobre, szczegolnie na suchym. Na mokrym dosc szybko znikaja mi klocki półmetaliczne (Jagwire czy inne) i wk@#$ mnie regulacja wewnętrznego klocka... z plecakiem waze pewnie ze 100kg + rower i Najmniejszych problemow z hamowaniem nie mam.... przerobilem juz wiele rowerów z róznymi hamulcmai, mam tez rowery na hydraulice i mx2 naprawde nie jest złe, a mx5 pewnie gorsze nie jest. ...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...