Skocz do zawartości

[rower] 5 - 6 tys nowe technologie rower "21 wieku" itp


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Arni220 napisał:

A przyspieszył też? 

Nie wiem bo nie jeździłem jeszcze, dlatego że nie przyszedł jeszcze mi hak pod os 12 mm. A czy wiem czy przyspieszy, pewnie przyspieszenie będzie miał lepsze. Jeśli to nie tylko podświadomość umysłu że się lepiej jeździ. Po zamontowaniu ważę go, ale poniżej 11 kg to nie będzie. 

Teraz rower waży bez kół, kasety, łańcucha,opon i tarcz 7,7kg.

Może z mleczkiem z 10 900g może by wyszło. Okaże się rekordów wagi pobijać nie che.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2018 o 15:27, zaq49 napisał:

Jeżeli dobrze pamiętam to coś koło 60zł. Chciałem do modelu Anthem 2016 i pasuje. Nr kat. 270000000/27331. Jak będą mieć, a nie będą chcieli wysłać, to sobie zarezerwuj, a ja Ci kupię i wyślę.

Mają na swojej stornie dostępne, odpisali mi też na @ że mają fizycznie dostępny to klikam i kupuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony założone, ale było bardzo ciężko, myślałem że mi łyżka pęknie, płyn do naczyń pomógł.

Co do wagi to nowe koła czyste bez kasety tarczy ważą przód 700g tył 800g a z zamontowaną oponą Schwalbe Racing Ralph 27.5x2,1 trzeba sobie dodać około 550g, pewnie dobre lżejsze opony są w granicach wagi 450 g  - <? 

Jutro przychodzi hak pod oś 12 i składam wszystko do kupy. Montuje kasetę i przykręcam tarcze i koniec transformacji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga opon jest mocno uzależniona od ich bieżnika, ten agresywniejszy z dużymi klockami siłą rzeczy musi więcej ważyć. Drobne, malutkie klocki będą lżejsze, odbije się to na prędkości kosztem niestety przyczepności. Racing Ralphy to takie opony uniwersalne, do skrajnych warunków (błoto/asfalt) nie są najlepsze, ale w mieszanych sprawdzą się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co bawisz się w podawanie wagi nie swoich części. Ja rozumiem, że waga jest zapewne bardzo zbliżona, ale kilka gramów tu i kilka tam może zrobić sporą różnicę. Procentowo przy w sumie niewielkiej wadze roweru to już całkiem duża niedokładność. Chyba że dla Ciebie waga nie ma większego znaczenia. Ale wtedy jaki jest sens tym się interesować i tylko wprowadzać zamieszanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony i to ciasne da się na nie bez łyżek wsadzić. Ten rowek w środku pod taśmą uszczelniającą trzeba wykorzystać, oponę w nim umieścić stopką na dole i po bokach, wtedy jest wystarczająco dużo miejsca aby opona wskoczyła i na górze. Ale potrzebowałem dwóch prób zakładania, żeby się o tym przekonać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zaq49 napisał:

Nie wiem po co bawisz się w podawanie wagi nie swoich części. Ja rozumiem, że waga jest zapewne bardzo zbliżona, ale kilka gramów tu i kilka tam może zrobić sporą różnicę. Procentowo przy w sumie niewielkiej wadze roweru to już całkiem duża niedokładność. Chyba że dla Ciebie waga nie ma większego znaczenia. Ale wtedy jaki jest sens tym się interesować i tylko wprowadzać zamieszanie...

Na początku można się jarać wagą roweru, z czasem to przechodzi.

Ważyłem je wagą tylko nie aptekarskiej która ma dokładność 0,00 

Mi pokazuje albo 700g albo 800g nie mam dziesientnych, przy całej masie roweru już nie ma takiego znaczenia bo może się pomylić o 100g 

Na pewno waga roweru ma znaczenie.

3 godziny temu, cervandes napisał:

Opony i to ciasne da się na nie bez łyżek wsadzić. Ten rowek w środku pod taśmą uszczelniającą trzeba wykorzystać, oponę w nim umieścić stopką na dole i po bokach, wtedy jest wystarczająco dużo miejsca aby opona wskoczyła i na górze. Ale potrzebowałem dwóch prób zakładania, żeby się o tym przekonać :)

To chyba ja tej techniki jeszcze nie stosowałem.

W końcu przyszedl hak z Poznania  pod oś 12 będzie montowane i jeżdzone wreszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w weekend na te koła zakładałem zwijane NobbyNici 2,35" tlr apex i połamałem kilka łyżek ;). Jak już udało się założyć opony to nie było problemów z wbiciem w rant. W każdym razie nigdy więcej nie skaram się apexami... już wiem czemu apexy kosztowały 14EUR a bez apex 19EUR/szt ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że w zastosowaniach amatorskich reżim dot. masy jest luźniejszy ale nie można popadać w przeciwną skrajność bo rower 15kg vs. 10kg to już jest odczuwalna różnica nawet dla amatora na dystansie 40km.

No i nie zapominaj, że droższe (lżejsze) błyskotki na ramie to również lans na dzielni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dokumosa napisał:

Ja w weekend na te koła zakładałem zwijane NobbyNici 2,35" tlr apex i połamałem kilka łyżek ;). Jak już udało się założyć opony to nie było problemów z wbiciem w rant. W każdym razie nigdy więcej nie skaram się apexami... już wiem czemu apexy kosztowały 14EUR a bez apex 19EUR/szt ;).

Apex co to za bajer w oponie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dokumosa napisał:

rower 15kg vs. 10kg to już jest odczuwalna różnica nawet dla amatora na dystansie 40km.

Ale różnicę rzędu 500 gram na masie rotacyjnej (opona, dętka/mleko, obręcz ) już zdecydowanie czuć... może i nawet bardziej niż ze dwa kilo na całym rowerze.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były całkiem szerokie badania (kiedyś natknąłem się na artykuł ale nie jestem sobie w tej chwili w stanie przypomnieć gdzie to było) i wyszło, że 500g różnicy na obwodzie koła daje tyle co różnica około 1kg na masie nierotującej. Osobiście uważam, że masa to sztuka kompromisów a ja komfort i pewność przedkładam ponad te sekundy.  Dlatego w rowerze podstawowym nie będę miał wylajtowanych gum o szerokości 2,0 czy siodła ważącego 60g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się jeszcze okazało, są dwa zestawy pasujące do ramy pod hak 12x142 różnią się śrubkami. Podobno te z dwiema śrubkami są sztywniejsze...

Ja mam zestaw na 1 śrubkę zdjęcie drugie. Zobaczymy w praniu jak to będzie. A stary hak pod oś 5x135 miałem pod dwie śruby.

13439649915a060b9ee06d4.jpg

739560f98698e54f4e469a9ec7781a63.jpg

"Zestawy na 2 śruby narodziły się dopiero w nowych Reignach 2015 i to dopiero w połowie kolekcji. Są faktycznie sztywniejsze i dzięki nim nie ma problemu z luźnym hakiem po odkręceniu koła. Tak się działo bo pojedyńcza mała śrubka w mig się obrabia i nie da się jej mocno dokręcić.
Zestawy z Reigna jednak nie pasuja do Trance i Anthema poniewaz śruby są grubsze od tych pierwotnych na haku z jedną. Potem giant zaczął robić zestaw na 2 śruby jedną dużą drugą małą i te pasowały wszędzie. A teraz np na 2016 do sklepu przyszły mi zestawy stare na 1 śrubę takie jak były w 2014... Tak więc popaprana sprawa ogólnie... Smile
Reasumując:
Reign - Hak z 1 lub 2 śrubami podejdzie
Trance/Anthem/XTC - Hak z 1 lub 2 Różnymi !!!! śrubami podejdzie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...