Skocz do zawartości

[Zimno w stopy] co można z tym zrobić


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Udało mi się dostać skarpety Salomona, takie jak poniżej na zdjęciu. W zeszłym tygodniu przetestowałem je w konfiguracji: skarpeta salomona (z tego co pamiętam 40% merino, reszty składu nie pamiętam) a na nią widoczna druga skarpeta, troszkę grubsza niż tradycyjna. Przetestowałem taki zestaw w zeszłym tygodniu (z butami jak w linku w pierwszym poście), 5 godzin na rowerze, przy temperaturze około 2*C (z tego wyjazdu wkleiłem śnieżne zdjęcia w odpowiednim dziale). Test niestety nie może być w pełni uznany. A to z powodu wysokiej temperatury (nie było mrozu) a po drugie jeździłem po lesie bardzo wolno (między 10 a 15 km/h). Ale do rzeczy. Pierwsza godzina to dojazd do lasu z prędkością około 20 km/h, w nogi przyjemnie ciepło, następnie 3 godziny szlajania się po lesie, w nogi nadal ciepło. Między czwartą a piątą godziną jazdy, znów z prędkością około 20km/h w otwartym terenie czułem, że nogi nie są już w tak komfortowych warunkach. Nie było tragedii, ale różnicę zaobserwowałem. Jeśli będzie jeszcze ładna, sucha pogoda z ujemną temperaturą, wyjmę szosę i zrobię test tego zestawu na otwartej przestrzeni przy nieco większej prędkości. Aha i jeszcze jedno - ja zdobyłem te skarpety w sprytny sposób, opiszę go, może się Wam przyda. Zostawiałem przez kilka dni uśpiony komputer ze stronami internetowymi o ciepłych skarpetach. Żonka szybko zorientowała się o co chodzi i kupiła mi 2 pary tych salomonek :). Także tego... powodzenia :). Pozdrawiam.

20180128_205942.thumb.jpg.16ad0d7b407e2cb5bea550d5621af760.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Remigiusz1978 napisał:

ja zdobyłem te skarpety w sprytny sposób, opiszę go, może się Wam przyda. Zostawiałem przez kilka dni uśpiony komputer ze stronami internetowymi o ciepłych skarpetach. Żonka szybko zorientowała się o co chodzi i kupiła mi 2 pary tych salomonek

Szukam ciepłych skarpet - sposób może się i przyda, tylko daj znać jak podrzucić Twojej Żonce mój komputer ?

;)

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

U mnie sprawdziły się tylko i wyłącznie podgrzewane wkładki do butów ale jestem chyba ekstremalnym przypadkiem. W nich było mi naprawdę ciepło i przyjemnie, niemniej zepsuły się w niecałą zimę pomimo obchodzenia się z nimi jak z jajkiem. Poniżej mój test:
http://nieoceniam.pl/testy/akcesoria/pogrzewane-wkladki-do-butow-thermacell-proflex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie na szczęście w miarę wystarczają wyższe buty trekkingowe i grubsza skarpetka... jakakolwiek. Wszelkie narciarskie w miarę markowe są dobre. Wełna wg mnie nie nadaje się na skarpety.. gdyż trzyma wilgoć, co z tego, że wtedy grzeje, jak inne materiały przy np niższej wadze robiłyby to lepiej. Na dodatek nie można za często prać i kurczy się dość mocno. Być może gotowana wełna byłaby lepsza, nie próbowałem. Potwierdzam, że marsz zdecydowanie poprawia sytuację. Są jeszcze wkładki z warstwą folii aluminiowej, która pozwala zatrzymać część ciepła i poprawia izolację od podłoża. Oczywiście używam platform, zatem i podeszwa każdego buta jest z pełnym przekrojem.

Zapraszam do zbliżonego wątku odnośnie dłoni, pozwoliłem sobie skopiować bardzo trafnie nazwany temat:

https://www.forumrowerowe.org/topic/247567-zimno-w-d%C5%82onie-co-mo%C5%BCna-z-tym-zrobi%C4%87/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja dopiero tej zimy sprawdziłem merynosa i okazał się świetnym towarzyszem podróży.

Powolne, nisko-tlenowe 100km przy 3°C w letnich butach szosowych Shimano +  Endura skarpetki merino + ocieplacz Endura Freezing Point II zdały egzamin na 6-tkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...