Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie

[Rower] Kross Level B6.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomi97

Tomi97

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 20 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 22 październik 2017 - 09:45

Witam. Pomyślałem, że czas rozglądać się za nowym rowerkiem. Jako, że w grę wchodzi tylko rower z napędem 2x10 wybór padł na starszą wersję B6.
Rower Level B6 | Rowery Górskie | MTB XC | Kross
Widziałem kilka recenzji i właśnie z nich wynikało, że ten sprzęt jest całkiem w porządku. Zanim jednak przystąpię do zakupu, wolę się jeszcze raz upewnić, czy warto. A może coś innego w tej cenie? Korba tylko i wyłącznie z dwoma blatami, koła najlepiej 29, chociaż 27.5 też rozważam, jeśli znajdzie sie ciekawy rower.
  • 0

Reklama

Reklama

#2 kipcior

kipcior

Maniak

• Użytkownik
  • 292 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 22 październik 2017 - 10:02

Sam w sobie nie jest zły ale nie za katalogowe 3700. Za 3500 jest znacznie ciekawszy full rockrider 560s w Decu.

• 0

#3 Tomi97

Tomi97

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 20 postów

Napisano 22 październik 2017 - 10:45

Krossa mogę kupić katalogowo -15%, czyli jakieś 3150. Fulla na razie nie potrzebuje, bardziej zastanawiałem się nad szoszą/mtb. Jednak po dokładnych oględzinach dróg którymi zawsze jeżdżę, stwierdzam, że sztywna szosa na cieniutkich oponach nie pojedzie. Wybierając Krossa kierowałem sie w pierwszej kolejności napędem. Po drugie amortyzator, który jest amorkiem dosyć dobrym. Doszły koła 29 bo nieraz trzeba przejechać dłuższy kawałek po asfalcie, więc będzie nieco szybciej niż 27.5.
Ogólnie B6 mi się spodobał.
  • 0

#4 Alsew

Alsew

Master

• Użytkownik
  • 1803 postów
  • Imię:Seweryn
Garaż Rower

Napisano 22 październik 2017 - 11:07

Fulla na razie nie potrzebuje, bardziej zastanawiałem się nad szoszą/mtb. Jednak po dokładnych oględzinach dróg którymi zawsze jeżdżę, stwierdzam, że sztywna szosa na cieniutkich oponach nie pojedzie.
Z tego co piszesz wynika że tego mtb też na swoich trasach nie wykorzystasz... a za chwile założysz temat na forum jak zrobić z niego 'crossa'. Dzisiaj masz na rynku rowerów tak wypełnioną przestrzeń między szosą a xc ht , że na pewno  znajdziesz coś co idealnie wpisze się w Twoje potrzeby. Obstawiam że byłby to gravel lub fitness z crossowym zacięciem.
  • 0

#5 Tomi97

Tomi97

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 20 postów

Napisano 22 październik 2017 - 11:40

Z tego co piszesz wynika że tego mtb też na swoich trasach nie wykorzystasz... a za chwile założysz temat na forum jak zrobić z niego 'crossa'. Dzisiaj masz na rynku rowerów tak wypełnioną przestrzeń między szosą a xc ht , że na pewno znajdziesz coś co idealnie wpisze się w Twoje potrzeby. Obstawiam że byłby to gravel lub fitness z crossowym zacięciem.

Oczywiście, że możliwości wykorzystam i doskonale wiem, czego chcę. Napisałem, że ten rower sprawdzi się na drogach, którymi jeżdżę najczęściej. Rower sztywny tam się nie sprawdzi, nie wykorzystam też możliwości fulla. Mój wybór to MTB i tej decyzji nic nie zmieni. Z kolei modelem jest b6, i właśnie chcę wiedzieć, czy warto. Mogę dodać, że rower nie będzie katowany po jakichś extremalnych ścieżkach, główne przeznaczenie to leśne drogi, jakieś małe dołki czy pagórki, wystające korzenie, piasek, żwir, gdzie niegdzie trochę gruzu, którym połatano większe doły czy koleiny.
  • 0

#6 Alsew

Alsew

Master

• Użytkownik
  • 1803 postów
Garaż Rower

Napisano 22 październik 2017 - 11:56

Krossa mogę kupić katalogowo -15%, czyli jakieś 3150

Za taką kasę to padaka nad padakami! Archaiczna rama, sprężynowy amor, podła korba i łańcuch, kiepskie hamulce, średniawe manetki i ujowe opony! W tym budżecie Rower górski Kellys Gate 30 2017 - internetowy sklep rowerowy Rowerzysta.pl a jak musi być Kross to tylko B7 lub B8

Użytkownik Alsew edytował ten post 22 październik 2017 - 12:04

• 0

Reklama

Reklama

#7 Tomi97

Tomi97

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 20 postów

Napisano 22 październik 2017 - 12:04

Za taką kasę to padaka nad padakami! Sprężynowy amor, podła korba i łańcuch, kiepskie hamulce, średniawe manetki i ujowe opony! W tym budżecie Rower górski Kellys Gate 30 2017 - internetowy sklep rowerowy Rowerzysta.pl a jak musi być Kross to tylko B7 lub B8

Kellys ma sztywne osie, to już pierwsze co rzuciło mi się w oczy. Czyli spory plus.
B7/8 mają 11 biegów, trochę mnie to nie przekonuje. Gdybym jeździł wyłącznie po terenie, to ok. A jak mówiłem, noe raz trzeba przycisnąć po asfalcie kilka kilometrów, musiałabym sie nieźle namachać korbami.
  • 0

#8 Alsew

Alsew

Master

• Użytkownik
  • 1803 postów
Garaż Rower

Napisano 22 październik 2017 - 12:10

B7/8 mają 11 biegów, trochę mnie to nie przekonuje. Gdybym jeździł wyłącznie po terenie, to ok. A jak mówiłem, noe raz trzeba przycisnąć po asfalcie kilka kilometrów, musiałabym sie nieźle namachać korbami.
A jakiego zakresu przełożeń używasz w obecnym rowerze?
  • 0

#9 Tomi97

Tomi97

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 20 postów

Napisano 22 październik 2017 - 12:27

Obecnie mam tylko biednego hexagona z napędem 3x7 i jeszcze nigdy nie skorzystałem z najmniejszego blatu. Skręciłem przerzutkę tak, aby po zrzuceniu biegu zatrzymywała sie na środkowym blacie i nie ma możliwości spaść niżej. Dlatego założyłem, że nie potrzebuje napędu 3x. Stosując 2 czy 1 blat przełożenia nie krzyżują się tak jak w napędach 3 rzędowych z tego co wyczytałem. Nawet jeśli nie używa sie jednej z tarcz to krzyżowanie i tak występuje, trzeba by pozostałe 2 blaty jakoś wyśrodkować a to chyba niewykonalne. ( Możliwe, że się mylę, lub coś źle zrozumiałem)
  • 0

#10 Alsew

Alsew

Master

• Użytkownik
  • 1803 postów
Garaż Rower

Napisano 22 październik 2017 - 12:35

Obecnie mam tylko biednego hexagona z napędem 3x7 i jeszcze nigdy nie skorzystałem z najmniejszego blatu.

Czyli obecnie masz defacto 2x7... Jak znam życie to ten napęd 1x11 w B6/B7 ma większy zakres przełożeń niż ten twój obecny. Wystarczyło by zmienić zębatkę na korbie na większą i będzie git, koszt jakieś 100 zł. Jak jesteś ciekaw jak to dokładnie by wyglądało to podaj ile masz zębów na blatach korby i jaką masz kasetę to dokładnie się to obliczy, O przekosy łańcucha w 1x11 się nie musisz martwić.

Użytkownik Alsew edytował ten post 22 październik 2017 - 12:36

• 0

#11 Quell

Quell

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 873 postów
Garaż Rower

Napisano 22 październik 2017 - 12:38

Na dwublacie też nie śmigamy na przekosach.

To mtb,nad przełożeniami v max,nawet nie ma co się zastanawiać.

Nie patrz nawet na tego B6 za tą kasę.

• 0

#12 Alsew

Alsew

Master

• Użytkownik
  • 1803 postów
Garaż Rower

Napisano 22 październik 2017 - 12:46

To mtb,nad przełożeniami v max,nawet nie ma co się zastanawiać.
Tylko że kolega jeszcze nie wie tego że, jego obecne mtb to nie takie samo mtb jak ten B7/B8 :whistling:

Oczywiście, że możliwości wykorzystam i doskonale wiem, czego chcę.
Ale jak widać nie ma co dyskutować.
  • 0

Reklama

Reklama

#13 adtrip

adtrip

Amator

• Użytkownik
  • 52 postów
  • Imię:Adam

Napisano 22 październik 2017 - 13:09

Trochę nie rozumiem tych skrajnych opinii które na forum padają o Krossach,jedni kategorycznie odradzają,inni uwielbiają...

Ja mam levela R6 z 2016 i tak naprawdę nie mam się do czego przyczepić.. urywam haki przerzutki,ale to nie wina roweru. Jeżdżę w różnym terenie,czasem sporo asfaltem żeby dojechać w fajne miejsce,ale najwięcej w naprawdę górskim,kamienistym,błotnistym,strome podjazdy,zjazdy korzenie itp..  startowałem nawet w maratonie i dwa razy w Cross Country,trasy bywały wymagające,ale w żadnym momencie rower nie był przeszkodą do lepszego wyniku. Teraz gdybym kupowal to pewnie wybrał bym koła 29cali i napęd 2x ..  ale ja mieszkam w górach.

• 0

#14 Quell

Quell

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 873 postów
Garaż Rower

Napisano 22 październik 2017 - 13:32

Trochę nie rozumiem tych skrajnych opinii które na forum padają o Krossach,jedni kategorycznie odradzają,inni uwielbiają..

Ja mam levela R6 z 2016 i tak naprawdę nie mam się do czego przyczepić.

Też mam Krossa,też jestem zadowolony,po prostu można kupić coś ciekawszego niż R6 w tym budżecie,aż tyle i tylko tyle.

• 0

#15 adtrip

adtrip

Amator

• Użytkownik
  • 52 postów
  • Imię:Adam

Napisano 22 październik 2017 - 13:59

Też mam Krossa,też jestem zadowolony,po prostu można kupić coś ciekawszego niż R6 w tym budżecie,aż tyle i tylko tyle.

Oczywiście, po to jest forum żeby dzielić się opiniami :)    

Za swojego dałem wtedy 2590zł  i w tej cenie wtedy ciężko było znaleźć coś lepszego,a szukałem dość dokładnie ;)

• 0

#16 Alsew

Alsew

Master

• Użytkownik
  • 1803 postów
Garaż Rower

Napisano 22 październik 2017 - 14:56

Za swojego dałem wtedy 2590zł
Za taką kasę to całkiem fajna maszyna...
  • 1

#17 lederfox34

lederfox34

Maniak

• Użytkownik
  • 672 postów
  • Imię:lejdipik
Garaż Rower

Napisano 22 październik 2017 - 16:35

Jesli nie szalejesz po górach to napęd 1x11 w np B7 zasugerowanym ci bedzie wystarczający. Wymiana zębatki na 34 którą rower przyjmie to jak kolega podał 100zł zyskasz dodatkowo na szybkości. Mam kolegę z B8 który wymienił właśnie zebatkę na 34 i tylko na długich prostych( ok.km/dwa) odcinkach z góki mówi ze chciałby mocniej pocisnąć. Ale jest haczyk- to gość który od 10 lat regularnie się ściga, ma niesamowite kopytko.

Rower jest w miarę lekki, fajnie złożony -podobnie jak B8- róznią się geometrią, jest bardziej pod ściganie i przyśpieszanie kadencyjnie skrojony niż Kellys serii Gate.

W tym szybkim przemieszczaniu się po asfalcie- najważniejsze jest nie samo przyśpieszenia ale ile jesteś w stanie ujechać na takich obrotach? Dasz radę rozpędzić się i do 40tki spokojnie ale dobrze jest utrzymać tę prędkość przez te kilka km. Pomoże noga nie tylko sam sprzęt. 

Na portalu United cyclist przy testowaniu B8 na Saharze autor portalu włożył nawet zębatkę 36 i nie czuł dyskomfortu przy mocnych zjazdach w dół gdzie dociskali z sakwami dodatkowo;) ale to jak sam przyznasz specyficzny teren.

• 0

#18 Tomi97

Tomi97

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 20 postów

Napisano 22 październik 2017 - 19:01

Tylko że kolega jeszcze nie wie tego że, jego obecne mtb to nie takie samo mtb jak ten B7/B8 :whistling: Ale jak widać nie ma co dyskutować.

Nie ma co dyskutować. Masz racje. Chcę rower mtb inny, niż posiadam obecnie. Nie chcę trzech blatów na przodzie, nie chcę sztywnego widelca i nie chcę fulla, a na pewno nie za 3500pln. Chcę tylko rower z dwoma blatami z przodu, na kołach 29" i jako takim osprzętem. Moje obecne mtb to nie mtb. Wolnobieg, chiński resor, kiepskie korby, hamulce itp. Mogę dołożyć na Krossa b7. Wtedy dojdzie mi zakup przedniej manetki, przerzutki oraz korby, choćby slx.
Może ciężko Ci to zrozumieć, ale ja właśne mam takie wymaganie.
  • 0

#19 Quell

Quell

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 873 postów
Garaż Rower

Napisano 22 październik 2017 - 19:19

Może ciężko Ci to zrozumieć, ale ja właśne mam takie wymaganie.

Widocznie chciałeś żeby cię przekonać do B6,i nic z tego nie zmieni.

W poście nr 6 (Alsew),dostałeś dobrą propozycję,spełnia wymagania i ma sens.

Mieszanie z B7 i zmiana teraz na dwublat sensu nie ma. 

• 0

Reklama

Reklama

#20 Tomi97

Tomi97

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 20 postów

Napisano 22 październik 2017 - 20:59

B6 jako pierwszy wpadł mi w oko, nie chciałem na siłę sie do niego przekonywać. Gdyby tak było, nie pytał bym, tylko od razu kupił. Mówicie, że nie warto, więc Krossa odpuszczam.
Jest propozycja Kellys'a, którą teraz rozważam. Mało widzę opinii na jego temat, ale ciągle szukam. Na pewno znalazłby się też jakiś Giant spełniający moje wymagania, ale to już cena 5k w górę.
  • 0