Skocz do zawartości

[Hamulce cantilever] Osłonka linki w rurce przyspawanej do rury podsiodłowej?


Henioeu

Rekomendowane odpowiedzi

Linka hamulca cantilever okrąża rurę podsiodłową w przyspawanej do ramy metalowej rurce, wychodząc bezpośrednio na hamulec. Nie ma tam pancerza, jest tylko w cienkiej plastikowej rurce przypominającej opaskę termoizolacyjną (elektronicy wiedzą o co chodzi), (rurka ta w tym przypadku jest od zaczepu pancerza przy główce ramy, do ok 1cm nad miejscem łączenia linek ciągnących ramiona hamulca (trójkąt)). Zakładam, że skoro rurka przyspawana do ramy jest półokrągła (omija rurę podsiodłową) to pewnie, ta plastikowa rurka w której jest linka już dawno jest przetarta (rower jest już wiekowy). Czy są do tego jakieś specjalne osłonki, inne patenty? (linka po wyjściu z tej rurki nie ma już miejsca na zahaczenie pancerza, idzie bezpośrednio do hamulca, średnica rurki umożliwiałaby włożenie do niej linki w pancerzu, ale pancerz nie miałby o co się oprzeć - blokowałby hamulec w przypadku przemieszczenia - a nie ma o co się zablokować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pancerz nie ma się o co oprzeć to o co się opiera ta plastikowa wkładka?

 

O ile dobrze zrozumiałem o co chodzi, to ja bym kupił fajkę do v-brake i wyjął ze środka plastikowy wkład. Jest to taka cienka plastikowa rurka w której porusza się linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś wielkie kombinowanie z linkami pod cantilever mija się z celem,zawsze będzie coś nie tak,a regulacja jest upierdliwa.

Kiedyś ustawiałem znajomej te hample,było tam fajne rozwiązanie,prowadnica linki na obejmie podsiodłowej.

Pancerz był na niej zakończony,ustawione idealnie nad trójkątem,ustawianie bajka.

Zobacz czy tego nie można kupić gdzieś osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...