Skocz do zawartości

[Lampka przednia] trudny wybór


slejterrg

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku witam wszystkich, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem roweru marki TREK-Marlin 7.

Wszystko już skompletowane (ubiór, buty itp.), jazda tym rowerem to czysta przyjemność (2,3 razy w tygodniu po 50, 60 km).

Jako że już wcześniej robi się ciemno a jeździmy z kumplami do póżna (większość tras w terenie) więc czas na światło przednie. Mam dwa na oku (do wyboru), chcę przeznaczyć max 200 zł i teraz pokażę jakie dwie lampki mnie interesują ale potrzebuję pomocy co do wyboru.

 

Pierwsza to Mactronic Scream 02http://allegro.pl/lampa-rowerowa-mactronic-scream-02-400-lm-fokus-i6774279809.html

 

Druga lampka to: Dual Power I 2 x Cree XM-L2 T6 PROX : https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/oswietlenie-rowerowe/lampki-przednie/p,lampa-przednia-dual-power-i-2-x-cree-xm-l2-t6-czarna-prox,393065.html

 

Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na początku witam wszystkich, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem roweru marki TREK-Marlin 7. Wszystko już skompletowane (ubiór, buty itp.), jazda tym rowerem to czysta przyjemność (2,3 razy w tygodniu po 50, 60 km). Jako że już wcześniej robi się ciemno a jeździmy z kumplami do póżna (większość tras w terenie) więc czas na światło przednie. Mam dwa na oku (do wyboru), chcę przeznaczyć max 200 zł i teraz pokażę jakie dwie lampki mnie interesują ale potrzebuję pomocy co do wyboru.   Pierwsza to Mactronic Scream 02 : LAMPA ROWEROWA MACTRONIC SCREAM 02 400 lm FOKUS (6774279809) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.   Druga lampka to: Dual Power I 2 x Cree XM-L2 T6 PROX : https://www.centrumr...rox,393065.html   Proszę o pomoc.  
 

Witam. co do pierwszej lampki się nie wypowiem ale jeśli chodzi o drugą propozycję to mam coś na podobę tyle że z amazona.uk marka solarstorm bodajże, też na dwa moduły led cree, z tymi samymi ogniwami w akumulatorku. Mogę Ci powiedzieć  że jestem z tej lampki bardzo zadowolony. Moja ma 3 tryby mocy, gdzie na największej mocy daje czadu ładnie:) tylko kwestia czasu pracy oczywiście... poprzednio miałem ciut słabszy akumulator bo 6600 mAh więc przy ciągłym użytkowaniu starczało na 2/3h jazdy przy najnizszej mocy. Po zmianie akumulatorka na 8000 jest znacznie lepiej!  Moim zdaniem lampka z jednym modułem cree i tym akumulatorkiem była by idealna. Sam akumulator ładuję ok 10h. Także mogę polecić ten typ lampki tylko tak jak wspomniałem, kwestia ile godzin pracy Cię interesuje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż troche sie różnią ;)

Chcesz wozić akumulator ale za to mieć większą moc, czy wolisz cosbardziej  hmm kompaktowego i nieco słabszego?

 

Tak dokładnie to w czym masz problem w wyborze, bo chyba róznice są doś oczywiste? 

Duzo bardzo ciemnego terenu, z przeszkodami, niespodziankami itp. i im szybciej tym warto jak najwięcej światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie problem ale kurcze ciężko mi się zdecydować, bardziej skłonny jestem za kupnem tej lampki PROX tylko właśnie ten akumulator trzeba wozić podpięty np. pod ramę, co do Mactronica to cena dość przystępna, nie trzeba wozić osobnego akumulatora ale kupując trzy akumulatorki dobrej jakości robi też cenę prawie jak ta Proxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam Scream'a i już nie używam (w najmocniejszej wersja jaka była). Wady - kółko zamiast oświetlenia. Po pochyleniu widzisz piękny owal który nie wiadomo co ma oświetlać. Blisko ciebie jaśniejszy. Tam gdzie potrzebujesz więcej światła (daleko) - jest coraz ciemniej. Na brzegach koszmarna abberacja (tęcza). Te 400lm to chyba tylko w druku - moja wersja miała podobno nawet 500lm (jakaś Limited). Jakoś nie bardzo to widzę.

 

Co do drugiej się nie wypowiem. Zamieniłem Scream'a na Convoy'a. Też nie rewelacja ale w lesie koledze wyszły oczy jak mu podświetliłem teren (bodaj 20/60). Do miasta Convoy słabo się nadaje.W mieście Convoy oślepia (albo tylko działa jako jako pozycyjne). Oczywiście modowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam akumulator od tego Prox'a nie jest aż taki duży. Mogę Ci podesłać zdjęcie ale już jutro jak to wygląda u mnie. Obudowa alu trochę się grzeje ale daje radę. Jeżeli potrzebujesz cisnąć po lesie po zmroku i oślepiać wszystko wkoło to promax będzie idealny. Zawsze możesz z czasem dokupić drugi akumulatorek na wymianę. Ale ostateczna decyzja zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, co weźmiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być jasno to potrzebujesz czegoś na akumulatory 18650. Z tych dwóch ten drugi będzie robił dzień w nocy, a pierwszy jest za słaby do jazdy po lesie.

Albo kup modowanego Convoya S2+ od Dariusza70 ze światełek lub X1 od Grega (cafela):

http://allegro.pl/latarka-rower-edc-x1-xp-l-v6-3c-970lm-program-i6726395579.html

(+ uchwyt, + akumulator albo dwa, + ładowarka... mógłbyś przekroczyć budżet)

Albo szukaj tego w Chinach. Wtedy będzie niemodowane ale też daje radę na dobrych ogniwach.

 

Prox byłby najjaśniejszy tylko trzeba jeździć z tymi akumulatorami i okablowaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j/w lampka na aku cylindrycznych
budzetowo convoy + dodatkowe aku jezeli planujesz dluzsze wyprawy (1 ogniwo na ~1,5 jazdy na 100%) jak jest promocja w chinach to wyrwiesz go za 40 zeta (bez ogniw i niczego) jakies akcesoria typu uchwyt czy moduly do convoya po dolarze sa, ale oczekiwanie kilka tygodni nawet,
albo u darka masz juz prawie na gotowo i szybko ale ze 130-180 zaplacisz
opcja 3, mactronic noise 03, to co pisza jest w duzym stopniu zgodne z prawda ze na 100% mocy ogniwo starcza na okolo 5h, nie grzeje sie, nie za duza, bez dodatkowych przewodow platajacych sie po ramie, dobre mocowanie ktore stabilnie trzyma lampke tylko ze 300 zlociszy okolo,
sam korzystam z opcji 3 i nie zaluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Albo kup modowanego Convoya S2+ od Dariusza70 ze światełek

Polecam!

Malutka latareczka, a jak zapomnę przełączyć ze 100% na niższą moc i wyjadę na ulicę, to mi kierowcy samochodów długimi migają. :whistling: 

Dałem niewiele ponad 200 zł za komplet - latarka, akumulator, ładowarka (z opcją powerbanka, super sprawa), wymiana przycisku, wysyłka. Do tego za ok. 25-30 zł dokupujesz dodatkowy akumulator i przez co najmniej 3 godziny świecisz na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sporo lampek rowerowych i widziałem wśród kolegów co jak świeci. Sam mam Magicshine MJ872, do jazdy po mieście do niedawna używałem Mactronic Scream ~130lm na 3xAAA. Teraz używam jednej ze swoich modowanych Convoy S2+ i czołówki Skilhunt H03.

Magicshine to jazda jak w dzień, lekko może brakuje coś na daleka odległość lub czołówki skupionej żeby też na boki sobie świecić. Upierdliwe montowanie jeśli zakładasz na chwilę na miasto sobie gdzieś podjechać i przy zapinaniu roweru do czegoś to ściągać potem. Latarki jak S2+ z wymiennym aku w tulejce łatwo ściągać szybko i zakładać, akumulatory łatwo też upchać w podsiodłówce.

Mactronic Scream wąskie światło nie wiadomo czy to ręczna latarka czy do czego to ma służyć ale na rower porażka. Przy kierownicy wąsko pobocza nie widać, a jak coś bliżej koła chcesz widzieć to znowu daleko nie widzisz nic. Po jakimś czasie zaczęła fixować i sama zmieniać tryby od drgań. Problem leżał we włączniku a go tak zrobili żeby się nie dało rozebrać. Oczywiście wymyślili sobie możliwość dokupienia tej tulejki z włącznikiem za ponad 20 zł. Także ogólnie lipa drugi raz za tą cenę bym Convoy kupił do dziś pluje sobie w brodę.

Uważam że lampka na rower powinna mieć od 400-500 lumenów do niezbyt szybkiej jazdy. A ponad 1000 do szybszej. Jak już całkiem mocniej to wtedy na kierownicy coś i na kasku.

Mactronic Noise też niby fajna lampka design ale akumulatory zabudowane w plastikowej tulejce i producent sobie krzyczy chore pieniądze gdzie do Convoy masz prawie drugi akumulator.

Jeśli chodzi o Convoy S2+ uniwersalność tej latarki, możliwości konfiguracji, łatwe możliwości naprawy, wszystko rozbieralne, tanie akumulatory bez zabezpieczenia. Przy optykach 20x60 lub 30x60 robi się bardzo fajna lampka na rower. Moc i tak zaskakuje większość osób bo kto by się spodziewał od latarki w takiej cenie takiej mocy.

 

Jakbyś coś chciał to link do moich modowanych Convoy masz w sygnaturce i na naszym forum w dziale giełda.

 

Wysłane z mojego Samsung Note 4 SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam czegoś takiego:

http://allegro.pl/lampa-przod-prox-zoom-cree-profesjonalna-mocna-i5752433262.html

Zazwyczaj jeżdżę na 50% bo więcej nie trzeba, przy 100% oślepiam jadących z przeciwka.

Po zakupie padł akumulator ale wymieniony na gwarancji na nowy działa bezproblemowo od... nie pamiętam ale ze dwa lata.

plusy dodatnie:

-dobra moc,

-wydajny akumulator,

-regulacja skupienia światła

-wystarcza do jazdy przez las ale w sumie to jeżdżę w miarę spokojnie.

plusy ujemne:

-mocowanie - ułamał się częściowo uchwyt więc zamiast na gumkę teraz mocuję na trytki co jest minusem bo nie da się wziąć lampki ze sobą i plusem bo nie da się (tak łatwo) wziąć lampki ze sobą (złodziejowi).

-brak trybu mrugania 50%,

Sam akumulator mocuję w torbie podsiodłowej, dzięki temu jest lepiej zabezpieczony przed wodą itd (jeżdżę cały rok). Kabel przypięty pod ramą razem z innymi linkami jest praktycznie niewidoczny. Prądu starcza na 8-10 godzin w trybie 50%. W razie potrzeby można wymienić/dokupić akumulator lub też dorobić sobie nowy, bo składają się na niego 4 ogniwa 18650.

Może to Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, że tak powiem po "problemie", dziękuję za wszystkie opinie itp. lampka kupiona i padło na lampkę Prox, kupiona i jutro będzie a że szykuje się jak co środa wypad za miasto to mam nadzieję że zdąży przyjść i będzie przetestowana w terenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie porównanie jak świeci scream.

 

https://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=13282

 

 

Napiszę tak: czarne światło. Do tego na zabytkowe AAA, swojego przerobiłem na 18650 rozdłubując włącznik i zyskałem czas pracy zamiast 1h to około 3, ale to nadal była beznadzieja. Razu pewnego na pełnym gwizdku prawie wpadłem na BIAŁĄ ławkę. Nagle się wyłoniła, tuż przed rowerem :/

 

Od tamtej pory nie bawię się w półśrodki, światła mam zawsze więcej niż potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandes, dobrze, że ławka Cię nie zaatakowała i nie goniła, bo ze słabą lampką byś nie uciekł  :woot: . Żarcik.

Ja zmądrzałem i kupiłem mocne światło jak ledwie uniknąłem zderzenia z sarną, a w zasadzie z dwoma. Teraz jest miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie wróciłem z nocnej jazdy (47km w terenie leśnym) i napiszę krótko :kupno lampki Prox to był jak najbardziej strzał w dziesiątkę, robi że tak powiem dzień w nocy a jeździłem na średnim poziomie mocy. Polecam jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...