Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

:D

Marylka od dzisiaj się golić powinna.

 

A tak serio - kategorycznie się podpisuję pod tym, że wyczucie innych łożysk w kółeczkach jest nierealne pod nogą, jakakolwiek by ona nie była. Do tego bzdury z wymysłem o ściskaniu kółeczek przez blachę i jeszcze o zniechęconych przez zwykłe kółeczka amatorach...

 

Marylka, nie brnij dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cervandes napisał:

o zniechęconych przez zwykłe kółeczka amatorach...

No, właśnie! Jestem amatorem i kocham swoje kółeczka od Shimano, traktuję je dobrze i nie dociskam. 

Może będę jednak golił pychol, nogi?! Zawszeć to taniej. A jakby tak jeszcze krocze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko jakiś tam opór może generować, ale prędkości typowo rowerowe, to co innego niż samochód jadący 250km/h, to są zupełnie inne przeciążenia, opory toczenia itp, nie uwierzę że łożysko ceramiczne może dać jakikolwiek zauważalny zysk, poza jakimś laboratorium gdzie to testują.

Zysk zauważalny daje brak serwisu piasty na kulkach vs piasta na łożyskach maszynowych. ;)

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kupujących - wybierajcie wysyłkę "Alliexpress standard shipping" - idzie przez Belgię, od razu macie podany numer paczki Poczty Polskiej, w Belgii robią jakąś tam odprawę Europejską, tak, że u nas nic do paczki nie mają , przynajmniej u mnie tak poszło we wszystkich wysyłkach robionych przez tą formę spedycji.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2018 o 14:38, Pietern napisał:

No, właśnie! Jestem amatorem i kocham swoje kółeczka od Shimano, traktuję je dobrze i nie dociskam. 

Może będę jednak golił pychol, nogi?! Zawszeć to taniej. A jakby tak jeszcze krocze...

 

Krocze nie ma sensu, zerowy zysk aerodynamiczny, chyba, ze jednak jezdzisz nago.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoł. Jakie polecacie sprawdzone marki i które są najlepsze, sztycy rowerowej, kierownicy,mostka i żeby jakość dobra była? Przechwytywanie.JPG

Nigdy nie kupowałem z aliexpress, chciałbym coś kupić, takie nowe doznanie życiowe ;-) A przy okazji coś będzie innego nowego w rowerze.

Co do kierownicy chciałbym elementy matowe, giętą o szerokość okolice 700 mm, sztycę 27,2 mm z offsetem + - 20, a mostek kąt 8+ st a długość 6-8 cm. Wiadomo że czym więcej % pozytywów i komentarzy kupujących tym lepiej. Na co jeszcze trzeba zwracać uwagę przy zakupie? Nie patrzeć na 3K bo to stara technologia tylko UD.

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie brnę. w czerwcu kupowałam nową przerzutkę 105. Po wyciągnięciu jej z kartonika dolnym kółeczkiem nie dało rady obracać swobodnie, trzeba było używać siły. To było fabrycznie zamontowane! A więc jakość shtimano tak wygląda..  a dokręcając śruby na maksa blaszki się ściskają i blokują kółeczko - no chyba że wasze "na maksa" jest słabsze od mojej dziewczęcej dłoni :P Nie wciskam nikomu kitu :) po co miałaby to robić. Nie musicie kupować tych chińskich, możecie kupić tacxy za 50zł :) łożysko mają maszynowe .
Gdyby blaszka vs łożysko nie robiło różnicy to piasty w kołach byłyby zrobione na blaszkach a nie na łożyskach :D (nie chodzi mi o to że czy ceramiczne czy nie, a się uparliście, że na siłę bronię ceramiki. Nie jest tak dziewczyny:) ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tutaj, bo mam sprawdzony zakup, ale wynik sprawdzenia jest na nie.

Kupiłem skuwacz, taki żeby leżał w garażu i jakby co korzystać z niego, a nie z tego w multitulu. Skuwałem nie raz, różnymi skuwaczami, nigdy nie miałem problemów, bo renców nie mam lewych. Przyszedł po dwóch miesiącach (równo!) i poległ na pierwszych próbach, w następujący sposób:

Skuwacz1.thumb.jpg.b15c07c816fa18c09b1dfb6dd839bf35.jpg

Od początku czułem, że to nie jest to, łańcuch źle się układał i dużo czasu zajęło mi by go dobrze ustawić. Jeden ruch za dużo i po urządzeniu. Obawiałem się, że prędzej nie wytrzyma plastikowa rąsia, a tu bęc, pękł korpus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, woojj napisał:

Ile taki skuwacz u chińczyka kosztował?????

Dałem niecałe 12 zł. :)

2 godziny temu, phoe napisał:

To dziwne ze strzelił, o ile równo łańcuch wsadziłeś, bo KMC z tego co kojarzę bardzo lekko się rozkuwa, co innego niż np Connex.

Też jestem zdziwiony. A co do równości ułożenia łańcucha, to pisałem powyżej, że łańcuch źle się układał, wymagał uwagi i poprawek. Trochę wprawy mam, pin pozostał prosty, rączka z plastiku cała a korpus pękł. Do tej pory kułem te łańcuchy (KMC) malutkim rozkuwaczem (z multitula Topeak Mini 20 Pro) i nie miałem nawet 10% problemów, jakie miałem z tym. Przedtem miałem Meridę 12 i tam było jeszcze lepiej, ale ją zgubiłem.

Nawet jak to wada materiałowa i inne nie pękają, to ja go nie polecam.

PS. Kiedy się rozpękł postanowiłem już nie kutwić więcej i kupiłem B'Twina 900 z Deca. Cztery razy droższy i sto razy lepszy. Nie jest to moja pierwsza próba zakupu narzędzi z Ali, ale pierwsza tak nieudana.

Edytowane przez Pietern
PS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc jakości materiałów z których są wykonane klucze do łańcuchów to największym problemem wg. mnie jest na siłę robiona uniwersalność tych kluczy. Mam na myśli, że przeznaczone są np. do łańcuchów 8,9,10,11,12 sp ( są też skuwacze z węższą rozpiętością, ale wciąż to za dużo ) Powinny być produkowane  skuwacze ( w idealnej wersji ) osobno do łańcuchów 6-8 sp. , 9, 10, 11 i 12 sp.  Chociaż już  9-10, 11-12 sp.  Największy problem to rozstaw, odległość pomiędzy poprzeczkami trzymającymi łańcuch w takim skuwaczu. Gdy jest większa ( znacząco ) to łańcuch się wygina, dokładamy siłę wciskając/wyciskając pin, czasem łańcuch zapieczony, suchy i nieszczęście gotowe - albo wygina się bolec popychający pin, albo ogniwa łańcucha, albo poprzeczki w skuwaczu pękają. Poprzeczki też mogłyby mieć grubość dopasowaną pod daną szerokość wewnętrzną łańcucha. Idealny byłby więc skuwacz do jednej szerokości łańcucha z małą tolerancją tam gdzie są minimalne różnice szerokości u różnych  producentów ( np. 9 tka  od 6,6-6,8 mm - shimano-sram ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...