Skocz do zawartości

[Kolor] Nieudane malowanie roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ze nic nie da przetarcie jednym kawałkiem ręcznika całego elementu. Bo w ten sposób syf i tłuszcz jest przygarniany i rozmazywany z miejsca na miejsce. Wtedy nawet super odtluszczacZ nie daje rady i podczas lakierowania wychodzą oczka często w miejscach gdzie się tego nie spodziewany.

 

Ważne przy odtłuszczaniu przed lakierowaniem zmieniac często ręcznik lub zmieniając stronę na miejsce nie używane nawet po jednym ruchu Np wzdłuż rury a potem poprawa kolejnym ręcznikiem. W ten sposób syf zostaje na ręczniku i nie jest rozmazywany gdzie indziej.

 

 

To bardzo ważny etap niestety lekceważony często przez ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile w tym prawdy ale podobno można profilaktycznie także całość umyć płynem do naczyń. Zwłaszcza że po szlifowaniu w zakamarkach może zebrać się kurz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Tylko przed malowaniem trzeba dobrze wysuszyć. Jak nie będzie upału to zostawienie na kilka godzin do wysuszenia sprawi, że w zakamarkach pojawi się ruda.

Czyli jak myjemy woda, to potem szybko suszymy np. grzejąc suszarką lub opalarką.

P.S. Zapomniałem, że to aluminiowa rama. Zapomnijcie o tym komentarzu :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna szmata to tylko porozmazujesz tłuszcz i syf po całej ramie.

 

O czym pisałem 2 posty wyżej. Nie wiem w czym rzecz. Na każda dobra radę moja czy kolegów masz kontr sposób działania inny niż każdy Ci zaleca. Chyba bez sensu jest to nasze udzielanie się w tym temacie bo i tak już wiesz lepiej co i jak zrobić :(

 

Ja odpadam.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o myciu ramy itd, jak wytrzesz brud/ kurz i resztki z szlifowania z zakamarków?

 

Szmatką to możesz przetrzeć jak wszystko będzie idealnie czyste tuż przed malowaniem. Najlepiej taką która nie pozostawia "paprochów" i się nie sypie.

 

Ja także dziękuję bo zataczamy koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym kawałkiem ręcznika zrozumiałem takim do urywania


Nawiązując do tematu, gdybym wszystko wiedział nie wchodziłbym na żadne forum.Jak już wyżej pisałem każdy ma inne zdanie a ja nie jestem w stanie testować każdego rozwiązania uda się albo się nie uda


Kieruje się tym co piszecie nie koniecznie postępując od a-z


 

 

Nie wiem ile w tym prawdy ale podobno można profilaktycznie także całość umyć płynem do naczyń. Zwłaszcza że po szlifowaniu w zakamarkach może zebrać się kurz.
akurat Ty nie za dużo wniosłeś do tematu podałeś coś nie sprawdzonego i chcesz żebym tego spróbował na własnej skórze. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat Ty nie za dużo wniosłeś do tematu podałeś coś nie sprawdzonego i chcesz żebym tego spróbował na własnej skórze.

Jak to niesprawdzonego? To powszechnie stosowana w przemyśle metoda:

http://www.rafil.pl/pl/farby/przygotowanie-wybranych-rodzajow-podloza-do-malowania,700.htm

Cyt. " Mycie i odtłuszczanie powierzchni przed czyszczeniem można przeprowadzać ręcznie lub mechanicznie stosując parę wodną, wodę z detergentem, rozpuszczalniki organiczne, środki emulsyjne oraz środki alkaliczne i kwaśne. Szczególnie zalecaną, ze względów ekonomicznych i ekologicznych jest metoda natrysku roztworów wodnych z detergentami biodegradowalnymi. Po umyciu i odtłuszczeniu wodnymi roztworami środków myjących zaleca się dokładne zmycie powierzchni czystą wodą wodociągową."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...