Skocz do zawartości

[odtłuszczacz do hamulców] Jaki stosujecie ?


funshy

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

wycierasz do sucha, nie ma śladów.

 

Odtłuszczacz jest po to,żeby psiknąć i zapomnieć,bez żadnego macania,przecierania czy podcierania,bo znowu syf się robi.

Mowa nie o łańcuchu,czy korbie,bo tu to mniej istotne,ale tam gdzie musimy coś dobrze oczyścić,np przy lakierowaniu itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izopropanol zupełnie nie radzi sobie z większością smarów motoryzacyjnych - potrafią nawet zgęstnieć pod jego wpływem. Poza tym nie wystarczy popsiukać jak ktoś radził bo po odparowaniu brud i tak zostanie tylko trzeba powierzchnie oczyszczaną wytrzeć czystą szmatką nasączoną w specyfiku. Żadnymi zmywacza mi nie psiukać na tarcze bo zawsze trochę wlezie w piasty a tam może z czasem narobić spustoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poza tym nie wystarczy popsiukać jak ktoś radził bo po odparowaniu brud i tak zostanie tylko trzeba powierzchnie oczyszczaną wytrzeć czystą szmatką nasączoną w specyfiku.

 

A po co ?

Po wstępnym oczyszczeniu po prostu spłukujemy psikając,tam nie ma czego dotykać szmatą czy inną ścierą.

I cały czas mowa nie o elementach napędu w rowerze,gdzie jakieś wybitne odtłuszczanie nie jest konieczne,i nawet ta nieszczęsna ściera nie zaszkodzi.

Gdy coś odtłuszczamy np. pod lakierowanie, czy tarcze w samochodzie,po co czymkolwiek potem dotykać,po dobrym spłukaniu nie zostaje żaden osad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy coś odtłuszczamy np. pod lakierowanie,

 

Niezbędna jest szmatka z mikrofibry i odtłuszczacz, która zbiera pył który mógłby się dostać pod lakier. Nie widziałem nigdy by ktoś spłukiwał wodą element do lakierowania.

 

https://youtu.be/NpGz6Tj57ks?t=11m30s

 

POWER K-SPRAY,i czytam:

 

 

Wstrząsnąć przed użyciem i rozpylić power K-SPRAY na powierzchni docelowej. Czyścić przy pomocy czystej ściereczki. W przypadku silnie przylegających zabrudzeń należy pozostawić power K-SPRAY na powierzchni, po czym powtórzyć zabieg czyszczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem nigdy by ktoś spłukiwał wodą element do lakierowania.

 

Ja też.

Natomiast widziałem jak na lakierni,mniejsze elementy po wstępnym oczyszczeniu,po prostu bezdotykowo spryskiwali odtłuszczaczem. 

To samo robię,odtłuszczam,przecieram,potem na koniec odtłuszczaczem w sprayu,zawsze się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorex Power Brake Clean Spray, czytam skład:

 

 

CAS: 64742-49-0

Benzyna lekka obrabiana wodorem (ropa naftowa)

 

Przecież to jest benzyna ekstrakcyjna w spraju :D

50-70% Benzyny, reszta to 10-25% propanu, i 10-25% butanu 

35 zł za 0,75 L 

:woot:

 

Power K-Spray , czytam skład:

 

 

Benzyna ekstrakcyjna CAS: 8032-32-4, zawartość <35 %

Alkohol izopropylowy 6%

Mieszanina propanu i butanu <60%

 

 

 

Cena ok.60 zł za 500ml

Benzyna ekstrakcyjna z alkoholem  :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznik papierowy nasączony rozpuszczalnikiem nitro, trzymany dłonią odzianą w nitrylową rękawiczkę w taki sposób, aby płyn nie miał zbyt dużego kontaktu z rękawicą... Bo ją zeżre. Potem tarczę wypolerować suchym ręcznikiem papierowym, resztki papieru z tarczy wydmuchać. Klocki wyjęte z zacisku, czyścić szczoteczką do zębów i płynem do mycia naczyń, potem spłukać wodą i zawinąć w ręcznik papierowy żeby wyschły... Co wygrałem? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...