Skocz do zawartości

[pompka] Kupno pompki do nowego roweru


Horban

Rekomendowane odpowiedzi

WitamRoam 1 D

Kupiłem nowy rower Giant Roam 1 Disc 2018, wiadomo że przydało by się mieć pompke, przynajmniej ręczną. W sklepie mają pompki ręczne Giant:

 

Giant Control Mini MTB (~60zł)

post-206044-0-49462100-1502804872_thumb.png

Giant Control Mini 1+ (~70zł)

post-206044-0-81768800-1502804885_thumb.png

Giant Control Mini Road (~100zł)

post-206044-0-35854300-1502804896_thumb.png

 

 

Czy to jest dobre rozwiązanie czy lepiej kupić coś innego?
Jaka pompka ręczna jest dobra za rozsądne pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu tyle wydawać na ręczną pompkę. Przerabiałem już 4 pompki w różnych cenach i polecam Beto CLD-027G, dostaniesz poniżej 30 zł. Jest teleskopowa więc dobrze się tym pompuje i posiada manometr, wprawdzie badziewny ale w trasie wystarczający. Oponę mtb 2,25 do tych 2,5 bara można nabić.

A do tego warto mieć w domu pompkę stacjonarną. Ja mam samochodową Yato YT-7350 i też mogę polecić, tylko trzeba przejściówkę z presty na wentyl sachochodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że lepsze są pompki z wężykiem, bo nie ma ryzyka uszkodzenia wentyla. Co do ciśnienia to sprzedawca proponował mi właśnie te teleskopowe zezwzgledu żeby się nie namachać... Ciśnienie w oponach Giant jest około 3 bara. Stacjonarnej nie mam i nie chcę inwestycji, wolę kupić porządna ręczną...

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prestę można uszkodzić od samego patrzenia ;) Polecam używać przejściówki do wentyla samochodowego, też zmniejsza ryzyko uszkodzenia. Z wężykiem miałem jakiegoś Topeaka za ok 100 i nie sprawdzało mi się to. Wentyl presty można było równie dobrze pokrzywić jak i bez węża. A do tego jeszcze się zepsuła, akurat jak była potrzebna w górach.

Masz tam cienkie opony 1,5 cala więc wymagają większego ciśnienia ale to na jedno wyjdzie, co przy grubych i niższym. To nie jest tak, że się nie namachasz. Zmęczysz się przy tym i to bardzo, bo żadna ręczna pompka nie ma porównania do stacjonarnej. Pod tym względem nie ważne co kupisz, bo to jest tylko do sporadycznego użytku na trasie. I dlatego nie ma sensu za to przepłacać, tylko trzeba kupić coś, co jest tanie, sprawdzone, w miarę małe i lekkie oraz bezawaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beto miałem, tandeta. Tania ale na 2 lata i koniec. Manometr odpadł, kleiłem i zaciskałem trytytką. Używałem jak długo się dało ale po 20 czy 30 użyciach i 10kkm przejechanych umarła. Kupiłem Lezyne Sport Drive HV i jestem zdumiony jakością wykonania i lekkością. Produkt premium. No i wężyk, owszem, bardzo mi się to podoba. 5 lat gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego nie ma sensu za to przepłacać, tylko trzeba kupić coś, co jest tanie, sprawdzone, w miarę małe i lekkie oraz bezawaryjne.

 

czyli co kupić?

 

Obecnie nie mam żadnej pomki a awaryjnie coś musze mieć. Stacjonarną to kupię, ale może z czasem albo elektryczny kompresor do 3 Bar który wykorzystam też do pontonu... Teraz potrzebuję na czwartek-piątek kiedy odbieram rower coś mieć. W sklepie przygotują mi go do jazdy, ale co będzie jak trzeba bedzie w trasie pompować? Dlatego muszę coś kupić i albo w sklepie jedną z tych Giant co w pierwszym poście podałem albo coś innego co mi polecicie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta będzie dobra. Seria Sport wśród Lezyne należy do budżetowych, ale nadal to jest świetna pompka. Tu masz kilka zł taniej:

http://www.cyklomania.pl/lezyne-pompka-sport-drive-hv-s-czarna-90psi,id3372.html

 

Używanie wężyka w pompce Lezyne doceniają zwłaszcza ci, którzy jeżdżą na mleczku uszczelniającym, bo podczas pompowania nie szarpiemy zaworkiem, a takie szarpanie ma zgubny wpływ na szczelność systemów bezdętkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie ten?

 

Jeżdżę kilka tysięcy rocznie i chwalę sobie:

 

spodenki deca 500 na szelkach, obecnie promo 60pln, skandalicznie niska cena!

koszulka deca 300

kask deca 700, drugi rok z nim jeżdżę i nadal mam oryginalne gąbeczki, w razie czego drugi komplet w zestawie

 

oświetlenie tył: mactronic walle (pierwsza wersja!!)

 

oświetlenie przód: temat rzeka. Dosłownie. Ja mam dwa Convoye S2 od Darka z forum światełka. Jeden ref, drugi z kolimatorem 15x90*. Oba sterowniki 3.04A na attiny 25V, diody XM-L2 w barwie 4C. Oczywiście szkiełka z powłokami AR i komplet modów.

 

 

A efekt jest taki:

 

79094955185431369566.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pompki, to najwygodniej i najskuteczniej mieć dwie - stacjonarną, do regularnego użycia, i ręczną, awaryjną, stosowaną sporadycznie/wcale - na wypadek awarii w terenie. Mała pompka, ile by nie kosztowała, wygodna nie będzie, wobec małej pojemności zawsze trzeba się będzie namachać. Tymczasem w budżecie 100 zł można nabyć obie (70-80 zł duża + 20-30 zł mała). Osobiście polecam markę Giyo, mam dwie pompki tej marki i jestem zadowolony, dobra jakość za umiarkowaną cenę. 

 

Skoro nie trzeba obsłużyć cienkich opon na wysokie ciśnienie to pompka nie musi być wyrafinowana i droga. Fajnie gdyby pompka ręczna miała niewielkie rozmiary, a jej uchwyt był dodatkowo asekurowany taśmą na rzep lub gumką... Pompkę stacjonarną może zastąpić wydajna samochodowa, trzeba jedynie dokupić za kilka złotych adapter do zaworu presta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...