Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

siema
W moim rowerze mam napęd Sora 2x9 z przednim blatem 50/34 i tylną kasetą 11,12,13,14,16,18,21,24,28. Rower użytkuję głównie po mieście (do pracy i sklepu) i nie wykorzystuję skrajnych zakresów przełożenia, zazwyczaj śmigam na górnym blacie, sporadycznie zrzucam na 34 gdy jest podjazd. Zastanawiam się nad zakupem jednego blatu z przodu i ściągnięciem przedniej zmieniarki. Musze się jeszcze zastanowić nad ilością zębów, myślę nad 39 max 42. W rowerze jest korba FSA Vero Compact z rozstawem 110 BCD. Ciężko cokolwiek dostać na allegro pod ten rozstaw.. Pomyślałem więc o aliexp:  http://tnij.at/267807 będzie ok?

Mam też drugą taką samą korbę FSA tylko pod standard 130BCD i mogę ew. przełożyć samo prawe ramię.

Czy pomysł z przejściem na 1x9 będzie dobrym rozwiązaniem przy tej kasecie czy już lepiej dołożyć i wrzucić kasetę 10 i pod to nową klamkomanetkę, przerzutkę i łańcuch?

Jeśli 1x9 to czy szukać blatu pod 110BCD czy zamienić ramię na 130BCD?

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej aktywności nawet 8 rzędów by ci wystarczyło. Pozostań przy tej kasecie i wstaw blat tak jak mówisz. Już sam blat 42z spowoduje, że częściej bedziesz korzystał z koronek w przedziale 11-14, ta jedna dodatkowa koronka kasety 11-28 10s wiele nie zmieni w twoim przypadku. 

Skorzystaj z kalkulatora przełożeń i dobierz dobrze blat porównując do obecnego zestawu. 

 

Te zębatki z Ali pochodzą od systemu 2rz, ty powinieneś wstawić tzw. Narrow Wide, by ci łańcuch nie spadał. Pamiętaj, że pozbywasz się przerzutki, a więc swego rodzaju ogranicznika zapobiegającego temu zjawisku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź!

tak myślałem że narrow wide to mus, czyli rozumie taki blat: http://tnij.at/267920 

czy ta cena jest ok? wyjdzie koło 200 zł, trochę liczyłem że uda się bliżej 100 zł :P lepiej szukać pod 130bcd czy to nie ma znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

Mam pytanie odnośnie wymiany korby i kasety:

dotychczasową korbę FC-M311 48/38/28 chcę wymienić na   FC-T4060 44/32/22. 

a kasetę 11-32 i tu mam problem z przodu ilość zębów spadła 28 na 22 więc wnioskuję że kaseta powinna mieć większą zębatkę 11-34? taką przyjmie maksymalnie moja przerzutka ( ma zakres 28-34)

W starej korbie dużą zębatkę mało wykorzystuje, rower mtb. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, czy z nową korbą na zębatce 22z chcesz uzyskać to samo co na starym 28:32?

Jak tak, to potrzebował byś kasety 11-28, a i to nawet da ci lżejszy bieg. 

Jak bawisz się w takie wymiany, jeździłeś rzadko na 48z, to przemyśl odrazu korbę 2 rzędową np. 38/24, 38/26 lub 40/28 z grupy Deore. Do tego wstawiasz tylko za 80zł przerzutkę 2 rzędową, kasetę 11-36 i masz nowoczesny napęd MTB. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nowej korbie znacząco spada ilość zębów na najmniejszej zębatce i mam obawę że zostając na tej samej kasecie 11-32 nie będę wykorzystywał ostatnich biegów bo będą za miękie. Propozycja kasety 11-28 wydaje się ciekawa ponieważ przełożenia będą miały niedużą różnicę. Zmiana korby na 2 rzędową brzmi ciekawie, ale tylna przerzutkę mam do max 34 i dojdą kolejne koszty.

Pytanie czy iść ekonomicznie 44/32/22 + 11-28, czy dokładać kasę i zmieniać przerzutki przodu i tyłu + 38/24 lub 38/26 + 11-36.

Na ile sprawdzi się napęd 44/32/22 + 11-28 ?

Wcześniej nie pisałem, ale mam napęd 3x8, z pzrodu i z tyłu mam Alivio 430.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli nie potrzebujesz ogromnego zakresu, a więc można temat załatwić dwojako np:

- 3rz korba 44/32/22 + 11-28

- 2rz korba 38/26 + 11-34

Tylna przerzutka na 99% obsłuży ci poprawnie kasetę 11-28 (to z pewnością model dwuzawiasowy), w niższych grupach 8/9rz nawet ta kaseta znajdowała się kiedyś w gamie kaset dedykowanych. 

Masz 8rz i tu pojawia się najpoważniejszy problem. Przechodząc na 2rz korbę masz taką dostępną w grupach 10rz, ale najważniejszy myk polega na tym, że trzeba wymienić przednią przerzutkę na 2x10, by cieszyć się idealną pracą. Jak zmienimy przerzutkę na 2x10 to do niej trzeba dać najlepiej łańcuch 10rz. Doświadczenie pokazuje, że nie jest najgorzej także z łańcuchem 9rz, niestety na 8rz nie wyregulujesz już tego. Ale... Mając z tyłu kasetę 8rz można śmiało założyć łańcuch 9rz, a ten już sobie poradzi dość dobrze z przednią przerzutką 2x10.

No, tylko czy to ma sens? Moim zdaniem nie. Idąc tak daleko w zmiany dodał bym manetkę i całkowicie przeszedł na 2x10. Gra nie warta świeczki jeśli masz ograniczony budżet. 

Pozostań zatem przy korbie 3rz i skoryguj zakres ciaśniejsza kasetą 11-28. Zyskasz to co napisałeś czyli ciaśniejsze stopniowanie (niewiele ale zawsze) i niską cenę. Możesz też spróbować pokusić się o kasetę szosową 12-25, ale tu już występuje pewne ryzyko delikatnego mulenia napędu przy zmianie biegów. Trzeba by eksperymentalnie wypróbować choć w jednym z moich rowerów MTB jest nawet kaseta 12-23 i jakoś specjalnie źle to nie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zaczynam  modernizacje napędu w rowerze żonki. Wpadła mi fajna korba SRAM GX 1400 2x11-speed GXP 36-24T ale nie za bardzo mogę dobrać do tego przednia przerzutkę. Są sramowskie ale przeważnie dircect mount a ja potrzebuje downswing na obejmę. Patrzyłem z shimano ale 2x11 maja pojemności 10t. I nie mam pewności co do skoku itd. Są z shimano 2x10 ale tym bardziej nie wiem jak z kompatybilnością ze sramem 2x11. Przerabiał ktoś z was takie mixy pomiędzy SRAM i Shimano. Najchętniej bym użył do obsługi tego manetek M8000 bo zostały mi z poprzedniego roweru w tym celu. 

Z góry dzięki za pomoc 

Pozdrawiam. 

Edytowane przez Przemcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że celuję w XT, a tam z nowych już tylko 11, do tego wymyśliłem sobie Side swinga, jak iść do przodu to po całości :P. Jest jeszcze jeden problem, czy mocowanie E-type z 11 rzędów jest kompatybilne z E-type z 9 rzędów ?

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem przednią korbę, ilość ząbków jest taka sama, ale średnica, wielkość zębatek jest większa, poprzednia korba miała największą zębatkę o średnicy 18 cm, nowa ma średnice 20 cm, nowa korba ocierała o dolne widełki tylnego koła, miedzy suport a korbę dałem podkładkę 4mm i jest ok, ale przy bardziej "energicznej" jeździe korba potrafi się poluzować i muszę ją dokręcać, może to być wina tego ze zębatki są większe? czy to wina tej podkładki między suportem a korbą?

próbować wklejać śruby trzymające korby na specjalny klej, czy jednak trzeba wymienić korbę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to eksperyment przeprowadzony, skutek pozytywny . Połączenia - korba XT  3X11 plus przerzutka XT 8000 E type side swing 3X11  plus łańcuch 10 rz plus tył Sram X0 z kasetą PG 990 - 9 rzędów. Mam raczej spore wymagania co do jakości pracy napędu i takie zestawienie działa jak dla mnie bardzo dobrze. 

Co więcej  - rower zaprojektowany do napędów 9 rzędowych - nigdy nie udało mi się ustawić przerzutek przednich 9 rzędowych do korby na odpowiedniej wysokości ( E type starszej wersji nie dawało takiej możliwości), czy to XT czy XTR zawsze były za wysoko, co upośledzało pracę przodu.

E type 11 rzędowa side swing - dała się ustawić :D dodatkowy plus za budowę side swinga, dzięki dużo grubszym profilom w których osadzone są sworznie, wróżę przerzutce o wiele większą trwałość :thumbsup:

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy ciekawe, po prostu dobrane poprawnie z możliwie minimalnymi odstępstwami. Korba dobrana do przerzutki (podstawa). Łańcuch o jedno oczko węższy od kasety i zarazem o jedno oczko szerszy od przedniej przerzutki. Takie konfiguracje z reguły działają zawsze, nie tylko w 11s, ale i w 8, 9 czy 10s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby potwierdzić, że przerzutka GX Eagle będzie współgrać z napędem 11rz (manetka GX Gripshift)? Ciąg wygląda na ten sam, ale wolałbym się upewnić. Chcę zrobić na razie taki myk, że wrzucę 12 z tyłu, a za jakiś rok jak już wyjadę 11rz wrzucę 12rz (chyba, że przewidujecie mocny spadek ceny eagla i możliwość sprzedaży gx 11sp? :P). Znalazłem jedynie taki temat o tym: https://bicycles.stackexchange.com/questions/44178/sram-x01-eagle-12speed-in-11speed-transmission-it-work

+ chcę przerobić korbę slx m675 na jednorzędową. Czy potrzebuję do niej jakichś podkładek/modyfikacji? Czy wystarczy wrzucić blat na miejsce tego mniejszego?

Edytowane przez Moorzyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Padła mi stara przerzutka przednia fd m510 top swing, górny ciąg. Znalazłem przerzutke Deore LX FD-T670 i niestety co sprzedawca to inna wersja.

Posiadam korbe 44-32-22, tył 9 rzedow. Czy ta będzie pasować? 

Mam sprzeczne informacje dotyczace największego blatu 44 lub 40 oraz pojemności 22 lub 18. Jest jeszcze wersja LX FD-M670 i tu ta sama historia, jeden twierdzi że na blat 44 drugi że na 40...

Przy okazji wymiany wolę kupić wyższy model niż posiadany, więc wolałbym nie kupować modelu FD-M590.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka średnica ramy w miejscu mocowania ? 31.8 czy 34,9 mm ?

Jeśli 31,8 to kup taką :

http://allegro.pl/przerzutka-shimano-deore-xt-fd-m751-31-8mm-a01-i7307892117.html

to jest down swing, lepsza od top swinga ( co jedynie może być mocowana pomiędzy dziurkami na koszyk na rurze podsiodłowej )

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasował. Chcesz to kup tego lx-a, będzie ok. Z ciekawości ile kosztuje? 

fd-m670 jest  do korb 40 lub 42 z największa koronka i  pojemność 18 t

fd-t670 jest do korb 44 lub 48  z największa koronka i pojemność 22 t ( i taką możesz kupić )

/edit

Na Twoim miejscu wziąłbym taką, uzywaną w bdb stanie a zaoszczędzoną kasę włożył w coś innego:

https://www.olx.pl/oferta/przerzutka-deore-lx-fd-m571-CID767-IDuu2BR.html#5a03c8a0a6

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...