Skocz do zawartości
Frunklin

[Amortyzator Przedni] Fox Float 32 Alps

Rekomendowane odpowiedzi

Frunklin

Witam ,mam problem ponieważ nie wiem do ilu "psi" napompować swój amortyzator. Waże 60kg ,słyszałem że gdzieś na internecie jest rozpiska ,ale niestety nie mogę znaleźć. Bardzo proszę o Pomoc 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dran2

Pompujesz tak aby było Ci dobrze, po to to jest aby na żadne ustalenia innych ludzi nie być skazanym. Za punkt wyjście możesz potraktować 20% SAG, czyli pompujesz aż widelec pod statycznym obciążeniem twojego cielska na rowerze uginał się na 20%.

Edytowane przez dran2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Frunklin

Dziękuje za odpowiedź :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dran2

Proszę ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• sznib
      Przez sznib
      Witam.
      Do sprzedania mam kaszkietówkę od Liska, jak na fotce. Stan b.d.b, rozmiar L/XL, także raczej na większa głowę.
      Cena 40pln, plus 11pln szip Pocztą.

Więcej zdjęć:
      https://www.aukcjoner.pl/gallery/026998162-.html#I1

• Pawlos88
      Przez Pawlos88
      Rowerowe statystki reklamacyjne.
      Naszło mnie na wylanie na forum gorzkich żali i podsumowanie ostatnich, do niedawna dość intensywnych rowerowo lat, pod kątem ilości reklamowanych części
      Od 2012 wyglądało to tak:
      -GT Avalanche 1.0 kupiony jako cały rower - krzywa rama, ze źle pospawanym tylnym trójkątem, piasty zajechane po niespełna jednym sezonie(nie, nie jeździłem w błocie po ośki ani nie myłem pod wysokim ciśnieniem, ), rozklejające się siodełko, platformy które momentalnie łapały luz i już nie pamiętam co jeszcze... 
      -GT Zaskar - kupiona nowa rama, najwyższy model alu hardtaila z oferty GT wówczas, oh ah, słynny Zaskar. Bez kitu - krzywe było wszystko, chińskie rowery z marketu bywają lepsze jakościowo. Rozpakowałem z pudełka, przeraziłem się, odesłałem. Na szczęście bez szemrania oddali kasę.
      Mam sporo zdjęć jakby ktoś chciał zobaczyć ten niewypał.
      O takie cuda, nawet na stoisku rowerowym w Auchan trudno! (wiem co mówię, za studenckich czasów, dorabiałem tam w wakacje )
      - Santa Cruz Chameleon - no tego to mi było/jest naprawdę szkoda, obłędna rama, niestety po bodajże 3 sezonach pękła przy kominie, w sumie do końca nie wiadomo dlaczego - podejrzenia padły na sztycę Thomsona z setbackiem i dźwignię jaką mogła tworzyć... plusem całej sytuacji jest to, że dostałem w zamian fulla od Santy, minusem to, ze trzeba była na niego czekać ze 3 albo 4 miesiące i przy okazji dokupić damper za niemałą ilość gotówki (ale o tym zaraz)
      -w międzyczasie miałem dwa siodełka Specialized Phenom Pro, oba po jakieś 2 tygodnie albo krócej. Wygodne jak cholera, tylko szkoda, że materiał złaził z przodu już po kilku jazdach.
       Na plus zasługuje postawa sklepu w którym kupiłem, bo za każdym razem dostałem zastępcze siodło oraz fakt, że dostałem na testy model Power Pro, który okazał się równie świetny a sporo trwalszy. Finalnie dostałem droższy model Power-a w zamian za Phenoma. Tyle dobrego.
      -było jeszcze takie siodło jak Ritchey WCS Streem ( niewygodna deska, tak BTW)No chyba nawet z sezon wytrzymało, po czym ot tak, w czasie jazdy pękł jeden z prętów.
      Na uznanie reklamacji to chyba ze 2 albo 3 miesiące czekałem....
      -czas na widelec - Fox Float CTD kupowany jeszcze w Cult Bikes. Przejeździł sezon, zrobiłem serwis gwarancyjny i z początkiem kolejnego tłumik zrobił jeeeb i rzekł "Good Buy"
      -aktualnie reklamuje ponadto damper FOX X Float CTD, chociaż skucha leży po stronie sklepu a nie producenta - przysłali z uszkodzeniami ( w tym jedno na tłoku..)
      Paczka nie zniszczona, zabezpieczona na moje oko dobrze, raczej taki został po prostu zapakowany. Trochę wstyd.
      I znowu, czekanie, i znowu bez roweru na długi majowy weekend. I tu sedno problemu. Jak żyć, czy raczej jak jeździć skoro wiecznie nie ma na czym? Z jednej strony cześć dealerów/dystrybutorów jakoś usiłuje rekompensować wpadki, ale kto mi zwróci czas na rozkładanie/składanie/wysyłanie. Że nie wspomnę o tym, że po wydaniu tysięcy złotych na rower dość często nie mam czym jeździć.
      Konkluzja jest taka, że przy obecnej jakości sprzętu to bez 5 rowerów nie da chyba rady regularnie jeździć….
      I żeby nie było, sprzęt serwisuje pieczołowicie, zgodnie z zaleceniami - wszystko skręcane dynamometrycznym, gdzie trzeba smar, gdzie trzeba Loctite - regularne przeglądy po jazdach czy wszystko jest ok.
      Jeżdżę zgodnie z przeznaczeniem sprzętu, do tego chyba nie najgorzej technicznie, ciężki też nie jestem(65-70kg w ostatnich latach). Więc czemu do cholery ten sprzęt tak pada?

Jak to u Was wygląda? Tylko ja mam wybitnego pecha czy jednak większość tej branży rowerowej wykonana jest obecnie z gównolitu przez małoletnich skośnookich?
    • Malinowy
      Przez Malinowy
      Na sprzedaż NOWY Trek superfly 7 2017 zakupiony pod koniec kwietnia 2018 roku. Gwarancja 2 lata na wszystkie podzespoły plus dożywotnia na ramę.
      Z podstawowego osprzętu wymienione:

- koła na dt swiss 350 + ztr arch ex + szprychy pillar straight pull + nyple mosięzne pillar (składane u Dawida)
      - siodełko WTB Rocket Pro
      Rower ma przejechane ok. 30 km testowych. Muszę niestety sprzedać z przyczyn osobistych.
      cena: 6500 PLN

https://www.olx.pl/oferta/nowy-trek-superfly-7-2017-rozmiar-19-5-dt-swiss-350-wtb-rocket-pro-CID767-IDtN4h5.html
    • Dagas
      Przez Dagas
      Cześć, mam do was pytanie. Planuję kupno rękawiczek rowerowych [marki FOX, ponieważ jestem strasznym perfekcjonistą i skoro już mam spodenki i koszulkę FOX to rękawice muszą być także tej marki.. wiecie jak to jest ;D] i myślałem nad czterema konkretnymi modelami:
      FOX Ranger Glove, 109 PLN
      FOX Ranger Gel Glove, 139 PLN
      FOX Dirtpaw Race, 139 PLN
      FOX Dirtpaw Sayak, 139PLN
      Które z tych rękawic są według was najlepsze? Pod względem komfortu użytkowania i wytrzymałości oczywiście, wygląd to kwestia osobista aczkolwiek mi najbardziej podobają mi się Sayaki. Czy warto dopłacić 30 zł do gel, race lub sayak? Kumpel używa dirtpawów na crossie, na rower także się nadają, prawda? Ah, rękawiczki muszą być przewiewne. Jeżdżę codziennie, także w lato.
      Z góry dzięki za odpowiedź i sorry za tak głupie pytanie, ale naprawdę jestem całkiem zielony w tym temacie i żadnych rękawiczek nie miałem ani razu na dłoni, a budżet mam bardzo ograniczony i nie chciałbym wydać więcej niż te 140zł na rękawiczki, i tak już to trochę naciągnąłem ponieważ miałem wydać początkowo 100zł. 
      A może nie brać foxów tylko znajdę coś znacznie lepszego w tej cenie? Wtedy moge zrezygnować z perfekcjonizmu [pójść na terapie ^^]. Miłego
    • kuba2003
      Przez kuba2003
      Witam 
      Posiadam rame Dartmoor Hotnet 27,5 . Chciałbym do tej ramy dobrać jakiś fajny amortyzator tylko nie wiem jaki by sie tu sprawdził najlepiej. Musi ona mieć skok od 140 do maksymalnie 180 inne nie wchodzą w gre . Kwota w jakiej chciałbym sie zmieścić to 1100/1200
      Amorek bedzie wykorzystywany głównie do zjazdów oraz latania średnich chopek i dropów. 
      Dodam ze myślałem nad SR Suntour AION AIR 27,5 ale nie wiem czy podoła . Z góry dziękuję za podsyłanie propozycji i Pozdrawiam

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.