Skocz do zawartości

[Otarcie] Jak najszybciej wyleczyć?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ja swoją przygodę z tym serwisem zakończyłem, widać tam straszną tendencję do wyśmiewania wszystkiego i wszystkich, a jak przyjdzie co do czego to nikt nie potrafi udzielić prostej odpowiedzi. Sam jestem trochę "śmieszkiem", ale są pewne granice a tam przekraczane są one dość często.

Owszem, zgadzam się. Też miałem ochotę usunąć, ale po prostu obniżyłem swoje wymagania i odwiedzam ten portalik z rzadka i na krótko ;) A i tak czasem po paru minutach przeglądania zamykam kartę myśląc, co ja robię ze swoim życiem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy po stłuczeniu kolana wracaliście do jazdy? Miałem wyjść dzisiaj ( minęło 1,5 tygodnia), jednak przy robieniu przysiadów czuję minimalne "uwieranie" w kolanie. To już moment że można wracać do jazdy czy wstrzymać się jeszcze kilka dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak nie miałeś jakiejś bani ( opuchlizny ) na kolanie, to powoli możesz próbować.

Robienie przysiadów na pewno jest bardziej obciążające niż ruch okrężny podczas pedałowania.

Sugeruję więc przestać robić przysiady, a zacząć powoli kręcić.

Powiem Ci tak : u mnie po silnym stłuczeniu uda podczas chodzenia w dniu poprzedzającym jazdę nie było idealnie, chociaż w miarę OK, więc kolejnego dnia ( równo tydzień od gleby ) z lekką obawą nastąpił dosiad mojego żwawego kuca i okazało się, że obawy szybko się rozwiały wraz ze wzrastającym pędem powietrza :icon_cool:

PS

Jako ciekawostkę dodam, że w obitej nodze mrowienie lub jak kto woli " prądy " nocne utrzymywały się przez ok. miesiąc od upadku ( prawdopodobnie na korzeń ).

Gleba była dość konkretna, bo nie można było normalnie ukucnąć.

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak nie miałeś jakiejś bani ( opuchlizny ) na kolanie, to powoli możesz próbować.

 

Po przysiadach nie miałem, po glebie miałem i to niezłą :thumbsup: Całe szczęście że uderzyłem od góry kolana i nie oberwał staw itd... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wszystko zależy od rany..... ja polecam żele hydrokoloidowe, dobra rzecz i sprawia, że nic się do niczego nie przykleja lub w jeszcze lepszej wersji opatrunki hydrokoloidowe. 

 

Przy płytkich otarciach właściwie nic nie trzeba robić, prócz oczyszczenia rany i jej dezynfekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

Przychodzi mi do głowy taki temat: mała apteczka do codziennej jazdy po mieście. Zestaw środków, które przewozilibyśmy czy to w podsiodłówce czy pod ramą. Taki, który nie bedzie wrażliwy na upływ czasu, niskie i wysokie temperatury.

Dzieciak mi się wyglebił, otarcia krew i łzy, niczego nie miałem przy sobie, mama koleżanki musiała ratować zawartością swojej damskiej torebki.

Macie jakieś pomysły? Gotowe zestawy pod siodło/pod ramę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2019 o 12:49, Labell napisał:

Ja mogę zaproponować ozonowanie wszelkich ran w celach skutecznej i bezbolesnej dezynfekcji i przyśpieszenia gojenia.

No ale to raczej nie w trasie.

Jak się ozonuje rany w warunkach domowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrznie (w postaci oprysku z ozonowanej wody destylowanej oraz „buta ozonowego” czyli podanie bezpośrednio na ranę mieszaniny tlenowo-ozonowej). Można tez zrobić oliwę z oliwek ozonowaną i olej lniany. 

Do wszystkiego potrzebny jest generator ozonu np. z aliepxress wersja z pompką powietrza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...