Skocz do zawartości

[sztyca] luz na zacisku sztycy


mwo82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym Was prosić o radę.

 

Odnawiam rower. Stara rama i sztyca były piaskowane i malowane proszkowo. Na starą sztycę założyłem też nowe siodło. Wszystko skręciłem, niby pasuje, ale na sztycy na śrubie podsiodłowej są luzy na boki. Oryginalnie zestaw mocowany był zaciskiem z dźwignią, ale po wymianie siodła chciałbym je zabezpieczyć normalną śrubą. Z resztą przy próbie założenia starego zacisku z dźwignią, też są luzy.

 

Najpierw kupiłem śrubę M8 z nakrętką kołpakową, niestety nie mierzyłem i okazała się za długa. Jest twarda i ciężko ją dociąć, kupiłem więc krótsza imbusową M6. Ta z kolei, mam wrażenie, zamiast unieruchamiać zacisk, wbija się coraz głębiej w tuleje zacisku a luz jak był, tak jest. Dziś złamałem grzechotkę do imbusa, więc to raczej nie jest kwestia przyłożenia odpowiedniej siły. Ramy nie chciałbym złamać.

 

Moje pytania:

1. Czy wymienić śrubę na jeszcze krótszą, ewentualnie dociąć obecną szlifierką?

2. Do zestawu dołożyć redukcję sztycy, bo może po piaskowaniu zmniejszyła się jej średnica?

3. Wysmarować wszystko pastą do mocowania elementów karbonowych? (Ramą jest stalowa, a sztyca z aluminium)?

 

W załączeniu dodaję zdjęcia.

Sztyca ma średnicę 25,5 mm

Rura podsiodłowa ok 24,5 mm

 

post-205218-0-15241600-1498692155_thumb.jpeg

post-205218-0-71775000-1498692169_thumb.jpeg

 

Na zdjęciu widać też jak wyrabia się otwór na śrubę.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sztyca ma średnicę 25,5 mm Rura podsiodłowa ok 24,5 mm

Widać jak się postarać to wszystko się zmieści :teehee:

 

Sztyca wchodzi ciasno na całej długości? Nominalnie miała pewnie 1', więc jak mówi Twój pomiar - średnica nie spadła po piaskowaniu. No chyba, że mierzysz coś źle. Jak sztyca pasuje ładnie w rurę tzn. że za słabo skręcasz, a jak ma duże luzy tzn. że jest za wąska i nie ma sensu zaciskać jej na chama i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...