Skocz do zawartości
zborek

[rozmiar ramy] giant talon 29er 2 ltd

Rekomendowane odpowiedzi

zborek

Witam.Kupiłem dzisiaj rower Giant Talon 29er 2 ltd 2016r.Kupiłem z OLX nowy rozmiar L, jak chwilkę się przejechałem wrażenia moje takie że pozycja blisko kierownicy i wysoko.Do tej pory jeździłem na starym Kellys Scarpe na kołach 26 rozmiar ramy 19,5 cali.Moje pytanie brzmi przy moim wzroście 177cm i przekroku 85cm jaki rozmiar L jest w porządku?Nie mam możliwości wymienić na M bo to był jeden egzemplarz.

To był mój post, ktoś ma ten model, może się wypowiedzieć?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
hi_all

Przy takim wzroście nie kupił bym rozmiaru L. Jest za duży.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
provayder

Giant ma chyba jakąś inną rozmiarówkę, ja wszystkie rowery jakie ostatnio przymierzałem brałem rozmiar M a właśnie Gianta dostałem L i rozmiar wydał się OK. Najlepiej wejść na stronę Gianta i porównać wymiary z ramą innego producenta, np Kross Level B

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zborek

Provayder ile masz wzrostu i jaki przekrok i jakli model wziąłeś?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
hi_all

Rozmiar jednego producenta nie jest równy drugiego. Wystarczy spojrzeć na geo i po nim dobierać rower, a najlepiej, jeśli to możliwe przymierzyć przed zakupem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
provayder

Provayder ile masz wzrostu i jaki przekrok i jakli model wziąłeś?

180cm, przekrok 84cm, póki co jeszcze nic nie wybrałem. Na razie mocnym faworytem jest Kellys Gate 30 rozmiar M. Mierzyłem Krossa Level B4 i B5 (M), wspomniany Giant Talon 29 LTD (L), Merida Big Nine 300 (M), Trek X-Caliber 7 (18,5"). 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Sauer
      Przez Sauer
      Witam , co sądzicie o rowerze Giant Reign 2 GE ? Osobiście mi się podoba , ma zadowalający osprzęt itp. Roweru będę używał czasami do zjazdów - zamierzam brać udział w Enduro MTB Series Srebrna Góra i w Szklarskiej Porębie , jazdy po mieście , do dropów , czasami zdarzy się jakiś wypad na Urban Riding ( whellie itp. ) . Ważne pytanie , otóż czy będę tracił dużo energii na  prostym asfalcie z zablokowanym damperem ? Będzie to mój pierwszy "Full" .
      Link do specyfikacji itd. https://www.giant-bicycles.com/pl/reign-2-ge
    • kubas89
      Przez kubas89
      Witam, chciałem kupić Giant Propel Advanced 1, jednak mam dwie sprawy.
      1) Problem z rozmiarem, bo jestem pomiędzy przedziałami rozmiarów producenta tzn 178cm wg. Gianta to koniec przedziału dla rozmiaru M i początek dla rozmiaru M/L. Przekrok 85-86cm
      2) Czy do Propela z 2017 wchodzi opona 25mm ?
    • Cysiul
      Przez Cysiul
      Witam, 
      Ze smutkiem szukam swojego roweru, który zniknął zza zamkniętej kraty. 

Rama giant cadex karbonowa. Malowanie customowe, widelec aluminiowy w malowaniu vw Passata. Cały osprzęt deore. Wszystkie łożyska maszynowe. Koła mach1 na lozyskach novatec. Opony kenda. Siodelko shiver selle Italia. Sztyca accent. 

Jakby komuś rzuciło się w oczy to proszę o informację. Jest to jedyny taki egzemplarz składany od podstaw. 

• MD11
      Przez MD11
      Chciałbym zapytać na ile wycenilibyście nowe koła wraz z oponami z tego roweru: https://www.giant-bicycles.com/pl/tcx-slr-2 oraz czy Waszym zdaniem znaleźliby się na nie chętni? Nie mam tego roweru, pytam na razie teoretycznie. Niestety nie znalazłem informacji, czy mają piasty na łożyskach maszynowych, ani ile ważą, ale można się domyśleć, że dużo.
      Wydaje mi się, że grupą docelową byliby ludzie, którzy mają lepsze koła i chcieliby kupić coś tańszego na zimę albo potrzebują koło na wymianę, bo mają uszkodzone i można by za nie wziąć 500-600 zł. Dobrze myślę?
    • Niclaus
      Przez Niclaus
      Focus Black Forrest - rozm. 18,5 (gwarancja do czerwca 2018 r.)
      - amortyzator Fox 32 Float Preformance (100mm)
      - napęd 2x10 (przód shimano Deore, tył shimano Xt shadow)
      - hamulce 180mm / 160 mm - shimano SLX
      - sztyca regulowana KindShock eTen R (gwarancja do grudnia 2018 r.)
      - nowy łańcuch shimano XT CN-HG95
      - opony Continental Race King 2.2
      - zadbany, oklejony folią więc w zasadzie bez zadrapań nawet.
      - za 3900zł oddam.

Kontakt PW, niclaus@wp.pl, bądź 609 800 549

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.