Skocz do zawartości

[Soft Android] Program do równoczesnego nawigowania i nagrywania trasy


jaruone

Rekomendowane odpowiedzi

@ciacho23 dzięki za pomoc - przyznam , że w kwestii softu w telefonach stanąłem w miejscu w epoce grzebania w Nokii na Symbianie i tak średnio ogarniam obecne 'telefono-komputery' , tyle tylko co w życiu codziennym potrzeba :)

Dodałem Locusa do autostartu, ogarnąłem OCB z kłódką (fajna opcja - nie znałem : czy ona zabezpiecza przed wyłączeniem programu przy wygaszonym ekranie ? Bo niby ta opcja była w ustawieniach Locusa, ale może faktycznie nie działała jak należy).

 

Pozostaje kwestia uprawnień Locusa - czy to chodzi o Panel Sterowania ->Uprawnienia->Inne Uprawnienia ->Aplikacje ? Wybieram Locusa i mam coś takiego, czyli chyba wszystko co powinno być:

a73a53c339617.png

 

 

Co do ustawień baterii to wchodzę w menu:

 

 

 

f664b949decb3.png

 

Zostawiam włączony tryb oszczędzania baterii (globalny), ale wchodzę w Wybierz aplikację (ustawienia aplikacji) i ustawiam:

62484ecd8c5a3.png

 

Chyba o to chodziło ? Dodam jako ciekawostkę, że opcja "Lokalizacja w tle" była ustawiona na "Blokuj" - więc może to nawet bardziej niż ograniczanie aplikacji przez oszczędzanie baterii było przyczyną tych kłopotów.

 

Mam nadzieję , że to jest to :)

 

EDIT - @kamfan ; dokładnie tak jak piszesz - na ostatnim screenie namierzyłem to ustawienie. Wychodzi na to, że z poziomu programu ustawienia by,  wyłączony ekran nie blokował GPS-u nie działały i trzeba to ustawić ręcznie. Dam jutro znać jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO na 100% przyczyną było brak lokalizacji w tle. Na trackach widać, że na początku GPS zbierał sygnał, a później go gubił, aż do momentu gdy wyciągałeś telefon, żeby wyłączyć nagrywanie.

Xiaomi to super telefonu właśnie ze względu na bardzo konfigurowalny soft, ale niestety trzeba się do tego przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź Ustawienia>GPS i lokalizacja> i w zakładce "Wyłącz lokalizację" odznacz "Wyłącz, gdy schowany". Gdy ekran gaśnie lub locus jest zminimalizowany to GPS się wyłącza, ta funkcja jest z automatu włączona i dlatego taki zapis trasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już śmiga jak należy.

Pewnie rozbiło się o "lokalizację w tle", ale reszta ustawień od @ciacho23 też się przyda, aby w razie co system nie ubił mi aplikacji.

2 krotnie trasa z którą się zmagałem nagrała się poprawnie, co więcej za 2 razem zatrzymałem się na kilka minut bo spotkałem znajomego i nic nie przerwało zapisu.

Dziękuję wszystkim za pomoc,a Locus zapowiada się zacnie - takiego narzędzia szukałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzę się was jeszcze w jednej materii - pobrałem mapy m.in. UMP , wrzucam ją zarówno do folderu locus/maps jak i w oddzielny folder na sdcard - za każdym razem jak birę mapy/lokalne/mapy zewnętrzne i wybieram któryś z folderów wyświetla mi się komunikat "wybrana ścieżka nie jest dozwolona"/

Czy coś trzeba ustawić w opcjach programu, żeby je przyjęło czy znowu na Xiaomi trzeba jakąś "magię" wyczyniać ? Bo coś mi świta, że kiedyś czytałem o takim problemie szukając ustawień do Locusa, tylko teraz nie mogę tego znaleźć ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach programu Locus ustawienia/różne/domyślne katalogi masz podane katalogi dla map rastrowych i wektorowych. Sprawdź jakie tam masz i tam po prostu wrzuć mapę. Nie będziesz musiał tej mapy już dodawać przez "mapy zewnętrzne"bo sama powinna być na liście dostępnych map.

 

Edit. Nie wiem co za mapy pobrałeś ale prawdopodobnie są to mapy wektorowe więc musisz je wyrzucić do folderu mapsvector

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną mapę z rozszerzeniem .map "łyknęło" stosując Twoją metodę - ta ump ma niestety rozszerzenie .obf i jest problem ...

Poszukam konwertera jakiegoś może.

 

------------------------------------------------------------

Z wiki ump znalazłem link do wersji .map , która współpracuje z locusem - poprzednio ściągnąłem niekompatybilną :)

 

Dzięki za solucję z katalogiem map wektorowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...