Skocz do zawartości

[8145g] Colnago Titanium

Rekomendowane odpowiedzi

Rower jest nietypowy - retro z lat 80 i późniejszych - ale wciąż lekki ;-)

To sprzęt zbudowany przeze mnie dla serdecznego przyjaciela - Krzysztofa. Bazą jest tytanowa rama Colnago z lat 80-tych. Całość miała być budżetowa, dlatego nie szaleliśmy i długo szukaliśmy części w dobrej cenie. Za niewielkie pieniądze kupiliśmy rower na pełnym Dura-Ace serii 7700 - Krzysztof chciał właśnie tę grupę. Obaj cenimy sobie sprzęt z tamtych lat. 

Kopia-_DSC3462-1.jpg

DSC3437-1.jpg

DSC3452-1.jpg

Nieco problematyczny był włoski suport w zestawieniu potrzebą zastosowania długiej osi ale i z tym sobie poradziliśmy. Ciekawie wygląda historia kół - obręcze Mavic posiadały czerwoną anodę, którą Krzysiek ręcznie (!) usunął za pomocą papieru ściernego, po czym całość została wypolerowana. Stracił czas i nerwy, ale efekt jest niesamowity. 

DSC3429-1.jpg

DSC3444-1.jpg

DSC3431-1.jpg

DSC3471.jpg

Współczesna jest kierownica - rower będzie służył do jazdy i ma na nim być wygodnie. Potrzebna była więc przejściówka do sterów, mostek wybrałem pasujący jak ulał. Jest to obrabiany CNC Nitto pochodzący z Japonii. Masa roweru bez pedałów to 8145 gramów.

DSC3432-1.jpg

DSC3436-1.jpg

DSC3460.jpg

DSC3458-1.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Piękny i oryginalny rower. Chromy plus brązowe elementy świetne.

Jedyne co mi w nim od razu zgrzytnęło, to ta nowoczesna kierownica a dokładnie napisy na niej.

Do połowy zakryty napis PRO i oznaczenia wyglądają nieelegancko. Może owijkę do końca pociągnąć? Albo cała czarna? A najlepiej w chromie :)

Odnośnik do odpowiedzi

Też widziałbym tu srebrną kierę, ale była kupiona wcześniej, budżet był mały i Właścicielowi zależało na szybkiej realizacji. Przy następnej zmianie owijki można usunąć anodę ;-)

Napisy to rzeczywiście kicha, ale tu zawinił producent. Owijka musi kończyć się w tym miejscu, inaczej pojawią się wybrzuszenia, garby czy nierówności. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 lata później...

https://www.ebay.co.uk/itm/Shimano-XTR-M960-optical-gear-display-/303453968505

Faktycznie, niby dla 960... ( z innymi też działa )

http://www.retrobike.co.uk/forum/viewtopic.php?f=1&t=106448

/edit

znalazłem jeszcze model  z napisem dura ace również 9 sp.

s-l300.jpg

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do odpowiedzi