Skocz do zawartości

[Buty] AM5 vs M089


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukam butów spd do latania po lesie, raczej w suchym - byłbym wdzięczny za opinie nt w/w butów - jak z dopasowaniem do stopy (mam raczej niskie podbicie więc lepiej "szczupłe" buty), trwałością, wentylacją. Może jakieś inne propozycje do 300zł?

 

Shimano SH-AM5L

Shimano SH-M089

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - szukam tanich butów spd - zmieniam rower, będę musiał kupić nowe pedały więc jest okazja żeby przejść na spd ale zakup roweru nieźle wyczyści mi portfel więc nie mam jak szaleć z resztą. Przesiadam się na trailowego fulla, pod względem zastosowania AM5 bardziej by pasowały ale jeżdżę głównie po okolicznych lasach, nie jestem wyznawcą że wszystko musi być "ęduro" łącznie ze skarpetkami ;). Kumpel lata w AM9 i na razie sobie je chwali. AM5 to chyba starsza wersja niż AM9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Deca ostatnio widziałem M065 za dwie i pół stówy więc taniej a dobrze chyba się nie za bardzo da. Reszty nie komentuje a tym bardziej takich tekstów "kolega lata". A kolega czy Ty macie w planach jakiś podprowadzenie, wypych bo w tych trzewikach to słabo to będzie wyglądać. W razie czego kupisz kolejne?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuję butów do lansu - chce kupić tanie buty spd i tyle, te znalazłem na necie dość tanio, może gdybym szukał bardziej to znalazłbym też inne. Co do wyglądu to może am5 dla mnie zyskują, bo wyglądają jak zwykłe buty i to tyle. Kumpel ma takie jakie chciał i nic mi do tego. Odnośnie M065 czytałem też takie sobie opinie i że lepiej wypadają 089 - wiadomo, że to subiektywne opinie, 065 też są brane pod uwagę chociaż nastawiałem się raczej na w/w 089/am5. Dzisiaj pojadę przymierzyć 065 i 089

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AM5 sobie odpuść całkowicie, nie takie zastosowanie. Co do m089 to są stosunkowo miękkie, zwróć uwagę na piętę jak będziesz mierzył - shimano ma ten śmieszny system torbal, który pozwala na mały ruch piętą. Ja jak mierzyłem swoje m089 to miałem delikatny luz na pięcie, teraz po ubiciu się wypełnienia luz jest większy, a nie idzie go zlikwidować klamrą i jest to dość wkurzające. Jak masz możliwość to przymierz buty innej firmy, jak nie to bierz albo 065 albo m089. Jak masz deca w pobliżu to zobacz jeszcze te: https://www.decathlon.pl/buty-na-rower-mtb-500-id_8315396.html 
W porównaniu do m089 są trochę szywniejsze, ale nic więcej ci o nich nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuję butów do lansu - chce kupić tanie buty spd i tyle.

 

Bez urazy ale 065 czy 089 to zwykłe do bólu laczki w których nie ma ani grama lansu. Bardziej "lansiarskie" są własnie AM5. Jeszcze raz Ci powtarzam zastanów się czy nie będziesz skoro masz fulla AM trochę w nich chodził, podchodził. To ważna sprawa a nie wygląd, że są na sznurowadła, rzepy czy klamrę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, zależy mi na tym żeby but był "uniwersalny" bo chodzić w nich na pewno też trochę będę. W najbliższej okolicy są miejsca gdzie rower trzeba wpychać, nie daleko ale jednak i czasami kilkanaście razy dziennie. Rozumiem że tutaj może wyjść kwestia pękania podeszwy? Lans przed sarnami w lesie to ani w jednych ani w drugich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o pękanie tylko jak się but będzie zachowywał. Czy będzie się uślizgiwał czy nie na ten przykład. Swego czasu kupiłem sobie starszy model Shimano dedykowany pod enduro AM50. Wszystko pięknie, fajnie ale poległy na kamienistych podejściach a je robię często i długo. AM5 to będzie tragedia na podejściu jak trafisz na niesprzyjające warunki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukajac kompromisu wygodnie - da sie podejsc - tanio - shimano , wzialem SH-MT5.

Shimano - bo praktycznie tylko tej firmy jestem w stanie przymierzyc wiekszosc asortymentu.

Da sie podejsc - bo to dla mnie najlepszy kompromis wygodnej i w miare sztywnej podeszwy oraz dodatkowego rzepa.

Tanio - bo jest X dozszych a to jeden z najtanszych, a jezdze wrecz skandalicznie malo.

Myslalem jeszcze nad SH-MT54, ale juz trzeba dolozyc i chyba az tyle nie podchodze....i jezdze skandalicznie malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być tanio i ktoś wspomniał Decathlonie to może coś takiego:

 

https://www.decathlon.pl/buty-na-rower-mtb-100-id_8386858.html

 

Do tego od razu można kupić tam pedały m520 za 99zł, taniej trudno będzie je dostać.

 

Te am5 to nie tyle starszy co niższy model. Macałem kiedyś coś podobnego od Szimano, ot trampki jak na deskę tylko z gniazdem na blok. Nawet nie porównuj z am9 czy starszymi am41.

Nad m089 też bym się zastanowił, to buty raczej w stronę XC. Do łażenia to bardziej coś takiego jak shotgun zaproponował, nie wiem z kolei jak z ich twardością bo to za miękkie też nie może być.

Z osobistych doświadczeń - mam obecnie 2 pary butów na rower, jedne stricte XC a drugie takie am/turystyczne.

Pierwsze to najwyższy model z Decathlonu sprzed paru lat, mają sztywną i twardą podeszwę z wysokim bieżnikiem. Miałem wątpliwą przyjemność maszerowania w nich po górach przez kilka kilometrów, chodzić się da ale np. na mokrych kamieniach to masakra. Dlatego dokupiłem Northwave'y Spider na wyprzedaży jak akurat trafił się rozmiar. Są odpowiednio sztywne, ale podeszwa ma miękki i odpowiednio wyprofilowany bieżnik tak że się trzymają różnej nawierzchni i da się w tym dłużej chodzić. W górach jeszcze nie testowałem, ale są obiecujące.

 

Edit: żeby lepiej pokazać o co chodzi:

e7a05defb8186927med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sznurówek by się nie bał, bo tak się składa że praktycznie wszystkie rodzaje butów na rower oprócz średnio-wyższych modeli XC czy szosowych, są sznurowane i nikt nie narzeka. Albo w wyższych modelach jest "boa" co też jest rodzajem sznurówki i to spotykanym już we wszystkich typach butów. Jak but jest źle zaprojektowany i nie trzyma stopy to mu najlepsza klamra nie pomoże. Problem może być taki, że te 100 to zwykły bambosz a la tenisówka, co to ani stopy specjalnie nie trzyma ani nawet lekko sztywny nie jest. Ale że padło hasło tani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za propozycję ale chyba zostanę przy M089 lub czymś w tym rodzaju [emoji14] te "100" nie wzbudzają zaufania ale dzięki za info odnośnie pedałów - celuję właśnie w M520, będę musiał się wybrać jednak do deca

M89 nadają się na dyskotekę, nie na rower. Miękkie podeszwy i słabo trzymające ale wygodne cholewki. But do chodzenia, wypychania itp. Ale nie do XC jak ktoś tu pisał.

Też dałem się nabrać na te ochy i achy z forum i je kupiłem. Najgorzej wydane 300 zł w rowerowych zakupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W góry z tańszych shimano: 

 

https://www.centrumrowerowe.pl/buty-rowerowe/meskie/mtb/p,buty-spd-sh-me5-czarne-r-43-shimano,640633.html?skad=googlepla&gclid=CNWbgqah49MCFcm2GAodTc8PMg#76150643

 

lub z oferty Northwave:

 

http://allegro.pl/buty-spd-northwave-spider-plus-42-45-190zl-i6702891370.html

 

SH 089 nawet na spinningu nie dają rady bo są miękkie, odpuść. Kupiłem je na salę i niestety są gorszę niż stare turystyki sh-MT31. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm kupowałem właśnie w centrumrowerowe i czekam teraz na paczkę, niby w piątek ma przyjść. Najczęściej jeżdżę po okolicznych lasach, nie wiem czy jest sens teraz kombinować ze zmianą zamówienia chociaż propozycja z ME5 niezła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

SH 089 nawet na spinningu nie dają rady bo są miękkie, odpuść. Kupiłem je na salę i niestety są gorszę niż stare turystyki sh-MT31.

 

Jestem dokladnie tego samego zdania, najgorsze buty rowerowe jakie w zyciu mialem. Na szczescie znalazly nowego wlasciciela i za duzo na tym interesie nie stracilem :> Za podobne pieniadze mozna miec np Nw scorpiusy i ... nawet nie ma porownania przy dlugich jazdach...

M089 byly bardzo wygodne, dopoki nie jezdzilem w nich dluzej niz godzine, poznij zaczynaly dziac sie cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...