Skocz do zawartości

[rower] xc do 5500zl


Yah0o_121

Rekomendowane odpowiedzi

Hahaha.... Ale mnie rozbawiłeś!!!! Jeździłeś chociaż na którymś z nich?? Ja miałem oba, LX z równoległym ponad sezon, Avida SD7 mam od ponad sezonu i nie ma najmniejszego porównania!! SD7 to najlepszy hamulec w swojej klasie cenowej!! LX z równoległym prowadzeniem i swoimi luzami i dzwonieniem to dla Ciebie super hamulec?? Brawo!!

 

Żbik miałem oba i mi o niebo bardziej leżał LX. O jakim dzwonieniu chłopie Ty piszesz? Nic podobnego nie stwierdziłem. Avida mogłem mieć za tą samą kasę ponownie i wybrałem jednak LX i nie żałowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobo, co ma piernik do wiatraka?

Jak mozesz porownywać rower do samochodu? Ja porownuje hamulec do hamulca, a nie piernik do wiatraka. Mimo iz napisalem ze to tylko moja sugestia, ze warto sie nad tym zastanowic to Ty chcesz sie koniecznie klocic i udowodnic ze tarcze sa lepsze... Wez troche poluzuj, autor topicu zadecyduje sam czy sa mu potrzebne hydrauliki, czy tez nie.

no jesli ktos pisze ze hamulce takie a takie sa lepsze bo lepiej hamuja - heh, one chyba przede wszystkim od tego sa? ;) ja tylko czytam to co piszesz. to tak jakbys napisal: po co ci tarcze nawet jesli lepiej hamuja? B)

ale powiedzialem - wrocmy do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamują lepiej tylko w określonych warunkach. A roznica nie jest jakas ogromna, biorąc pod uwage ze sd 7 kosztuja 100zl, mniej waza- juz robi sie dylemat. I autor w zaleznosci od swojego stylu jazdy wybiera, czy jest mu potrzebna ta super hiper sila, czy starcza mu dobre solidne v-ki. Kapiszta? koniec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jeździsz na swoim Cube'ie LTD ale ja na swoim rowerze przejechałem kilka maratonów i kilkadziesiąt wyścigów XC i po 1 maratonie i 2 wyścigach system równoległego prowadzenia LX dostał takich luzów, że podczas jazdy zaczął dzwonić. Wielu ludzi się na to skarży. Poczytaj Fora i posty na ten temat. Każdy użytkownik LX 2004 z tym systemem, który dał po dupie hamulcom Ci to powie.

(a "dać po dupie" to wg mnie np pojechać maraton w takich warunkach, że ścierasz do blachy przez 3 godziny maratonu nowiutką parę klocków - 2 razy jechałem taki maraton ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przerzutka przód: Shimano XT 150 gram

 

XT 150g? Chyba Top-Swing?

 

Łańcuch: Sram PC-99 HollowPin 290 gram

 

W tej cenie lepiej już Rohloff'a... Albo z tańszych PC-59.

 

Oxale Two polecam, ale należy pamiętać, że najmniejsza zębatka ma 29T - nie każdy na tym da radę w górach czy na cięższych podjazdach...

 

LX z równoległym prowadzeniem klocków? Kowadło. Wolałbym z tych dwóch Avidy, a osobiście wybrałbym tarczówki. Działają super w każdych warunkach. No i te lekkie nie są dużo cięższe niż v-ki (a od niektórych zestawów klamka+hamulec+linka+pancerz są nawet lżejsze...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby rozwiązać problem jakości hamowania vek i tarcz napiszę tylko tyle, w zwykłych warunkach nie ma różnic. Przewagę tarczówki mają w warunkach błota, śniegu i deszczu. Zastanówmy sie tylko jak często, szybko i ekstremalnie jeździmy w takich warunkach, żeby potrzebować takiej jakości hamowania.

Ja od początku mojego rowerowania miałem tylko vki, sprawdziłem wiele (kilkanaście) modeli i nigdy nie miałem sytuacji gwałtownego hamowania i niebezpieczeństwa, w których tarczówka spisałaby się lepiej. Poprostu w takich warunkach wolę zwolnić o kilka km/h niżej lub ominąć trudny zjazd, bo w 99% nawet ta tarczówka nie pomoże ;)

Konie OT B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jeździsz na swoim Cube'ie LTD ...

 

Żbik Cube ma Hayes HFX 9 (180 i 160 mm) :P

 

A na LX jeździłem w Felcie fakt, że nie za długo ale byłem z nich zadowolony. Dziś jednak jeśli składałbym rower to dalej miałbym dylemat co wybrać - tańsze i lżejsze V-ki czy tarcze. Dla żony będę składał na V-kach bo ona raczej nigdy nie upapla się w błocie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmodyfikowałem trochę propozycję Żbika.

 

Rama: Nox Eclipse 1290 gram (pod vki) lub BopLight Maraton Team 1340 gram (pod tarcze) Giant XtC || Author Introvert || Merida ???

Amor: Manitou R7 Super ClickIt 1510 gram || RS Reba SL Poplock

Stery: hmmm... wink.gif 120 gram

Koła: obręcze DT XR 4.1 850 gram, szprychy DT Revo 330 gram, piasty Novatec (przód) 83 gramy, XTR (tył) 310 gram, opony Michelin Comp S Light 940 gram, dętki Maxxis Ultralight 260 gram, zaciski BBB lub TranzX 70 gram

Mostek: BopLight 110mm 128 gram

Kiera: Tioga Taskforce 130 gram

Sztyca: Promax Carbon 210 gram

Klamki: Avid FR1 155 gram

Hamulce: Avid SD7 360 gram || Przekonałem się do V-ek

Manetki: Sram X.0 Grip 180 gram

Przerzutka przód: Shimano XT 150 gram

Przerzutka tył: Sram X.0 210 gram

Kaseta: Sram PG-990 270 gram

Łańcuch: Sram PC-99 HollowPin 290 gram

Korba: ja na pewno włożyłbym StrongLight Oxale Two ??? gram ale zaproponuję w tej sytuacji Shimano XT H2 866 gram gram

Pedałki: CB Chrome 300 gram || MTB Wellgo :D

Siodło: do wyboru do koloru (byle lekkie wink.gif )

Pancerze i linki: Accent Supreme. Accent Teflon 130 gram

Gripy: Author 25 gram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuj ze nie chcesz sie zdecydować na tego noxa. W takim razie pozostaje introvert / xtc, merida hmm... troszke kowadlastwa na pewno będzie (1700g), ale nikt jej nie odmowi sztywnosci, pewnosci no i uroku (to akurat moje odczucie) Dlaczego nie chcesz SPD?! Rower za 5,5koła bez spd?

Btw. Wybrałbym rebe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ze Żbikiem na gg i on woli r7, ale mówi że prawie niczym od siebie się nie różnią te amory :D

 

Poza jakością pracy :lol: Jeździłem na rowerze testowym z R7 ClickIt i IMO Reba działa płynniej, lepiej...

Jaką w końcu wybrałeś korbę? I czemu taki drogi łańcuch? Hollow-Pin to żadna rewelacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz dlaczego akurat Reba... Rozmawiałem ze Żbikiem na gg i on woli r7, ale mówi że prawie niczym od siebie się nie różnią te amory :D

 

Nie jeździłem na R7 ale Rebę polecam w 100%. Sztywna, lekka, fajnie daje się regulować charakterystykę i wzbudza zaufanie wyglądem i pracą. Choć mi odpowiada osobiście jak tłumienie odbicia ustawię dość mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na Skarebie jeżdże na R7 jeździłem na rebie i z tej trójki jak dla mnie r7. O skarebie nie będe mówił, Reba jest ok, pracuje płynnie sztywna ale jak dla mnie jest gorsza od r7, na początku mój maniek zamulał ale wystarczyło 400 km i teraz pracuje bardzo płynnie spv działa wyśmienicie, bardzo sztywny i lekki,

 

R7 Super jest z tłumieniem TPC które bardzo chwale, możemy się tutaj spierać co lepsze ale każdy ma swoje zdanie, ja moge potwierdzić słowa żbika. Bierz R7, nie będziesz żałować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza jakością pracy :lol: Jeździłem na rowerze testowym z R7 ClickIt i IMO Reba działa płynniej, lepiej...

Jaką w końcu wybrałeś korbę? I czemu taki drogi łańcuch? Hollow-Pin to żadna rewelacja...

Reba na pewno jest ładniejsza :P NAd łańcuchem i korbą się nie zastanawiałem jeszcze... na pewno będę jeszcze zmieniał tą konfigurację... Jutro będzie dużo czasu, bo jestem przeziębiony i trzeba cały dzień spędzić w domu, to poszukam... Może spróbuję obniżyć koszty całego roweru. Poza tym cały czas myślę o Cubie Ltd Race :P Jak sie jakiś znajdzie to będę miał niezły dylemat :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama: Giant XtC 1200zł/ Author Introvert 1150zł/Merida ???zł

Amor: Manitou R7 Super ClickIt 1510 gram 1200 zł/RS Reba SL Poplock ???zł

Stery*: Ritchey Pro 120zł

Koła: obręcze DT XR 4.1 310zł, szprychy DT Champion 128zł, piasty Novatec (przód) 120zł, XTR (tył) 275zł, opony Michelin Comp S Light 200zł gram, dętki Maxxis Ultralight 24zł, zaciski BBB lub TranzX 36zł

Mostek: BopLight 110mm/Smica 110mm 119złzł

Kiera: Tioga Taskforce 100zł

Sztyca: Promax Carbon 100zł

Klamki: Avid FR1 60zł

Hamulce: Avid SD7 110zł

Manetki: Sram X.0 Grip 229zł /X.9 179zł

Przerzutka przód: Shimano XT 89zł

Przerzutka tył: Sram X.0 449zł /X.9 209zł

Kaseta: Sram PG-970 95zł/ PG-980 169zł

Łańcuch: Sram PC-59 59zł / PC-991 99zł

Korba: Shimano XT H2 469zł

Pedałki: CB MXR 189zł / MTB Author APD-327 69zł

Siodło**: Selle Itallia SLR XP 249zł

Pancerze i linki: Accent Supreme i Accent Teflon 50zł gram

Gripy: Author 12zł

 

Razem: 5462zł (XtC + R7 + wersja tańsza osprzętu)

 

Legenda: :)

* - stery są w Introvercie w komplecie wiec wydatek 120zł odpada

** - siodło wybrałem drogie, na pewno można wydać na nie ze 100zł mniej

 

na pewno nie oszczędzałbym na ramie, amorze, kołach, hamulcach, korbie, bo to raczej części, których wymiana związana jest z dużymi kosztami. Natomiast takie części jak siodło, przerzutki, manetki, kiera, mostek, sztyca, pedały to komponenty, które zawsze można wymienić na lepsze niedużym nakładem finansowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm........są Cube Reaction i Radon Lightening.......za troszkę ponad 5OOO zł (teraz pewnie taniej.

 

Rowery kompletne, którym niczego nie brakuje, mające znakomitą kompletację (xt/fox) i chwalone prowadzenie.

 

Czasem składanie to wyważanie otwartych drzwi.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moj zestaw x.0+x.0 wyrwałem za 500zł, pozatym wiele czesci w centrumrowerowe.pl jest o parenaście-paredziesiat złotych tańsze niz w Twojej rozpisce np gripy x.9 za 139zł

 

ja bym brał x.9 gripy + x.7 tył + lx - gdziała tak samo jak moje x.0 + xgen - sprawdzone, tylko ze waga

 

korby wolałbym takie jak ma Skrzynia czyli Stronglight oxale two lub race face evo ktore moim zdaniem (jezdziłem) są lepsze od xt,albo nawet lx752

 

a za zaoszczędzoną kase wpakował jakąś ciekawszą rame np ghosta scandium,albo foxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wybrałbym na pewno korbę StrongLight'a Oxale Two ale tak jak Skrzynia napisał, to korba 2-zębatkowa i nie każdy da radę na niej... Dlatego asekuracyjnie dalem XT H2 :) Oczywiście można wstawić coś innego.

 

adamm84 - ceny zaczerpnąłem głównie z allegro, właśnie z centrumrowerowe.pl ;) Gdzie masz tam gripy X.9 za 139zł...? --> http://www.allegro.pl/item128965035_manetk...umrowerowe.html

Odnośnie kompletu manetki i przerzutka X.0 to wyrwałeś go bardzo tanio. W centrumrowerowe.pl jest za 678zł...

 

Tak jak pisałem już wcześniej autorowi w postach i na gg, wiele części jest od jednego sprzedawcy i na pewno dostałby rabat.

 

Uważam, że składak będzie lepszy na pewno od każdego gotowca w tej cenie (kupowanego w Polsce, Riker B) ).

Ja również włożyłbym zapewne większą kasę w ramę i amora kosztem osprzętu ale trzeba się zastanowić czy warto i czy taki sprzęt jest potrzebny. Wiadomo, ja mam manię lekkości i dla mnie kluczowym byłaby rama (Scott Scale, KTM Team Edition) i amor (R7)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...