Skocz do zawartości

[rower] xc do 5500zl


Yah0o_121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

przymierzam się do kupna roweru do xc, jeszcze przed zimą tego roku. Rower powinien kosztować do 5,5k zł. Najpierw myślałem o Cube'ie Limited Race (RS Reba SL, masa ~11,5kg, Shimano XT/LX, hamulce MAgura Marta), jednak po przedwczorajszej wycieczce do warszawskiego Skiteamu okazało się, że został im tylko jeden egzemplarz w rozmiarze 16. Kupowanie takiego roweru przy moim wzroście 175cm nie jest dobrym pomysłem :P

Kontynuuję poszukiwania, ale nie jestem pewien czy uda mi się znależć jakiegoś LTD R...

 

I tu pojawia się pytanie: Czy znacie rower podobny osprzętem/amorem/masą do tego LTD Race?

 

Proszę, powiedzcie też, czy Cube LTD Race to dobry wybór za 5500zł? Może jest coś lepszego w tej cenie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

przymierzam się do kupna roweru do xc, jeszcze przed zimą tego roku. Rower powinien kosztować do 5,5k zł. Najpierw myślałem o Cube'ie Limited Race (RS Reba SL, masa ~11,5kg, Shimano XT/LX, hamulce MAgura Marta), jednak po przedwczorajszej wycieczce do warszawskiego Skiteamu okazało się, że został im tylko jeden egzemplarz w rozmiarze 16. Kupowanie takiego roweru przy moim wzroście 175cm nie jest dobrym pomysłem :(

Kontynuuję poszukiwania, ale nie jestem pewien czy uda mi się znależć jakiegoś LTD R...

 

I tu pojawia się pytanie: Czy znacie rower podobny osprzętem/amorem/masą do tego LTD Race?

 

Proszę, powiedzcie też, czy Cube LTD Race to dobry wybór za 5500zł? Może jest coś lepszego w tej cenie? ;)

radon - wybor jest spory i to duzo taniej

poszukaj na allegro. cena powyzej 4000 tysiecy (nieduzo) a osprzet - bardzo dobry.

 

jesli masz mozliwosc robienia zakupow za granica - www.canyon.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5500zł o niebo lepiej złożyć coś samemu, a nie kupować gotowca. A za takie pieniążki można złożyć piękny rowerek ;)

Ja raczej nie chcę składać roweru. Wolę mieć jednak gotowca - jedną gwarancję na wszystko...

radon - wybor jest spory i to duzo taniej

poszukaj na allegro. cena powyzej 4000 tysiecy (nieduzo) a osprzet - bardzo dobry.

 

jesli masz mozliwosc robienia zakupow za granica - www.canyon.com

Za granicą raczej nie będę kupował....

 

Jeśli Radon, to może taki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że o tym radonie krążą na forum pozytywne opinie... Teraz zauważyłem Radona ZR z Rebą - jeśli miałbym kupować Radona to raczej tego, a nie tego z Foxem - Rock Shox budzi we mnie więcej zaufania... ;) Poza tym Radon ZR Team Only Black jest ładniejszy i lżejszyo niecałe 0.5 kg... Różnica w cenie to 50zł ;]

 

Teraz pozostaje pytanie, czy w Wawie jest sklep/serwis Radonów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ;) . Są jak na razie w Bydgoszczy i w Opolu.

Albo poszukaj CUBE LTD CC. To jest dokładnie to samo.

Masz może namiary na jakiś sklep (może być online) w Wawie, który by takiego miał? Ile on kosztuje? Szkoda, że Radon waży 11,5kg, a Cube LTD CC 12,4 :( ...Czy nie opłaca się dołożyć do LTD Race (jeśli jeszcze są w promocji za 5499)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Allegro są tylko trzy różne Cube'y LTD, w tym jeden CC, ale używany - odpada...

Ja się na rower właściwie zdecydowałem, ale to czy będę posiadał mojego wymarzonego Limited Race stoi pod DUŻYM znakiem zapytania - zostało niewiele egzemplarzy w polsce...

 

Może warto pójść w stronę Kony/Speca/GF/Trek'a? Np. Trek 8000zr z Rebą jest za 5,5k i waży bardzo niewiele... Sam nie wiem..

 

EDIT: Co do Scotta, to też jest ciekawa propozycja... Ale mógłby być tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zaprzyjażniony sklep :wink: . I tak będe jechał do nich jurto albo pojutrze po zapytam.Interesuje Ciebie 18 " ?.

Ale wiesz że to koniec sezonu także gwarancji że są te rowery nie daje ;) .

 

A tak przy okazji .

Wagami się nie przejmuj w sklepach. ZR ONLY jest podany 11.5 , mój LTD CC 12,4 . A wiem na pewno że to są identyczne rowery z takimi samymi ramami.Mało tego....one są robione w tej samej fabryce.

Obydwa obejrzałem dokładnie z właścicielem Radona i nie znależliśmy żadnych róznic.

 

Pozdrawiam

Jarek

 

P.S. @ tobo- co do trwałości Foxa to nie wiem .Wiem tylko że moja "Ryba" przejachała 4000 km i nie mam żadnych ale to absolutnie najmniejszych zastrzeżeń.Jakości też jest idealna. A co do ceny Foxa to mają te ceny chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będe jechał do nich jurto albo pojutrze po zapytam.Interesuje Ciebie 18 " ?.
Interesuje mnie rozmiar 18. Będę bardzo wdzięczny, jeśli zapytasz się o tego Cube'a LTD R, bo naprawdę mi na nim zależy. ;) Zresztą jeździłem na nim, bo w Wawie został ostatni model w Skiteamie, tylko że 16 cali ;( Gdzie mieści się ten sklep?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zaprzyjażniony sklep :wink: . I tak będe jechał do nich jurto albo pojutrze po zapytam.Interesuje Ciebie 18 " ?.

Ale wiesz że to koniec sezonu także gwarancji że są te rowery nie daje ;) .

 

A tak przy okazji .

Wagami się nie przejmuj w sklepach. ZR ONLY jest podany 11.5 , mój LTD CC 12,4 . A wiem na pewno że to są identyczne rowery z takimi samymi ramami.Mało tego....one są robione w tej samej fabryce.

Obydwa obejrzałem dokładnie z właścicielem Radona i nie znależliśmy żadnych róznic.

 

Pozdrawiam

Jarek

 

P.S. @ tobo- co do trwałości Foxa to nie wiem .Wiem tylko że moja "Ryba" przejachała 4000 km i nie mam żadnych ale to absolutnie najmniejszych zastrzeżeń.Jakości też jest idealna. A co do ceny Foxa to mają te ceny chore.

owszem są chore - ale w radonie zalozony jest taki widelec seryjnie co przy cenie 4200 za calosc daje dobry stosunek wzajemny obu elementow. ja bym wzial radona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower za 5500zł ważący 12kg to dla Ciebie "leciutki rower"?? Proszę... Za ta kwotę możesz złożyć o niebo lepszy rower ważący ze 2kg mniej!! Jeśli tak bardzo zależy Ci na gwarancji to co za problem, kup wszystko w jednym sklepie i niech tam Ci go złożą. Twoja sprawa czy chcesz koniecznie gotowca czy nie. Ja tylko sugeruję, że składany rower będzie lepszy i znacznie lżejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój waży 12,4 ( ważyłem :) ) z dwoma torebkami ,z dwoma bidonami ( pustymi ), z dwiema dętkami, z niezbednikiem,pompką,z dwoma (fakt że bardzo lekkimi) lampkami,z licznikiem,i komórką.Jeszcze na dokładke zawsze woże przy sobie spory pęk kluczy w mieszkania i samochodu :D . Także też nie ma tragedii.

 

@ tobo ... Hmm....Identyczna: rama,stery,mostek,gripy,łańcuch,kaseta,siodło,piasty,obręcze,szprychy,opony,hamulce

 

Powiedzmy że lepszy amor,nieznacznie manetki ,sztyca innej firmy

 

Dużo gorsza (cięższa) korba.

 

Jak dla mnie to jest to samo jeżeli chodzi tzw. stosunek: cena/jakość.

 

Co nie zmienia faktu że obydwa te rowery gorąco polecam :D

 

Pozdrawiam

Jarek

 

P.S. Jeżeli chodzi o tego LTD Race za 5500 zł to chyba Żbik ma rację :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli pojdziesz do sklepu rowerowego (takiego w miare przyzwoitego) i powiesz, ze chcesz skladac rower za 5500zł, a wszystkie czesci kupisz u nich to:

-Po 1 troche sie zdziwia

-Po 2 dają ci spory upust

-Po 3 poskładaja za free.

Przykladowa konfiguracja?

Prosze bardzo: (Na rame i amorka zostaje ci 2000zł, strzelalem z waga suportu, mam nadzieje ze sie nigdzie nie pomylilem)

 

Frame Set:

Rama -

Amortyzator -

Stery - Tioga NS - 65g, 50 zł

Zacisk siodła - 30g

 

Kokpit:

Mostek - Smica - 110g, 120zł

Siodło - Selle Italia SLR 135 - 135g, 280zł

Kierownica - Tioga Taskforce XC - 128g, 90zł

Manetki - Sram X-7 - 260g, 120zł

Klamki - Avid FR-5 - 155g, 60zł

Chwyty - Author - 25g, 15zł

Rogi - No Name - 100g, 0zł

Sztyca - ~250g, 100zł

 

Napęd:

Korba - Stronghlight Oxale Two + suportem, 500zł + 150zł, 570g + 200g

Przerzutka przód - Deore XT - 140g ,100zł

Przerzutka tył - Sram X-9 - 235g, 200zł

Kaseta - Sram PG-850 - 250g, 60 zł

Łańcuch - Sram PC-58 - 313g, 50 zł

Pedały - Crank Brothers Eggbeater C - 285g, 230zł

 

Koło przód:

Całość (bez opony, dętki, opaski i zacisku) – 640g

Piasta - Novatec Szosowy - 82g, 120zł

Obręcz – Mavic X717 – 420g, 160zł

Szprychy - Sapim Laser - 140g, 90zł

Opona - Schwalbe Racing Ralph - 460g, 80zł

Dętka - Maxxis Fly Weight - 90g, 20zł

 

Koło tył:

Całość (bez opony, dętki, opaski i zacisku) – 860g

Piasta - Shimano XTR - 300g, 300zł

Obręcz - Mavic X717 - 420g, 160zł

Szprychy - Sapim Laser - 140g, 90zł

Opona - Schwalbe Racing Ralph - 460g, 80zł

Dętka - Maxxis Fly Weight - 90g, 20zł

 

Inne:

Hamulce- Avid Single Digital 7 - 370g, 100zl

Pancerze- Accent Supreme - 90g, 60zł

Linki- Accent Teflon - 50g, 26zł

Moim zdaniem sprzęt duzo lepszy, no i przedewszystkim lżejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na forum taką konfigurację za ~5800zł

 

Rama: Kelly's Kinesium Premium Alum. Superlite 19.5' _____________ 1200zł 1430g

Widelec:

SID Race Dual Air srebrny----------------------------------------------------------1359zł 1304g

Manitou SCAREB SUPER LOCK OUT 2005 ________________________1399zł ~1500g

Rock Shox Reba Race Dual Air + manetka (05)--------------------------------1499zł 1602g

SID Team Dual Air 2006 r.____________________________________2000zł 1374g

Osprzęt: Kompletna grupa osprzetu XT, hamulce v-brake-----------------1399zł

Koła: Mavic Crossland, czarne, standard_________________________849zł 2074g

Chwyty: Ritchey TGV---------------------------------------------------------------27zł 88 g

Kierownica: Ritchey PRO prosta, średnica 31,8___________________99zł 145 g

Mostek: Ritchey PRO średnica 31,8 - 6 stopni--------------------------------105zł ~145 g

Rogi: Ritchey WCS krótkie___________________________________55zł 90 g

Sztyca: Ritchey PRO 31,6 x 400 mm--------------------------------------------150zł ~250 g

Sidoło NOVA Kevlar czarne___________________________________139zł 280 g

Pedały: PD-M540--------------------------------------------------------------------145zł 354 g

Opony: Continental Explorer Pro 2,1´__________________________160zł 1030g

Dętki: Continental MTB Auto 40 mm AUTO WENTYL--------------------------30zł

Linki i pancerze hamulce + przerzutki ___________________________100-130zł

 

~5840zł z SID'em Race

CENNIK:

rower w całości składany w http://centrumrowerowe.pl

amory:

Manitou z http://bike-center.home.pl/

Reba race z http://www.dobrerowery.com/ MK bike

 

Faktycznie niezła maszynka jak za taką kasę... Ja bym zamienił SID'a na Rebę SL , (nie potrzebuję takiego amora, jak SID) i dorzucił jakieś tarcze i byłoby spoko. Można by jeszcze zmienić część osprzętu na LX, żeby obniżyć koszty... :) Poza tym nie jestem maniakiem lekkości i zadowoli mnie rower poniżej 11.5 kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekka rama - 1000 zł :

http://cgi.ebay.de/NOX-ECLIPSE-SLT-2006-MT...1QQcmdZViewItem

 

Lekkie koła :

Zestaw niezłych kółek piasty XT , obręcze Mavic XC 717 - 680 zł : (mają też znzcznie lepsze)

http://www.sklep.bikestacja.pl/product_inf...products_id=914

 

Bardzo lekki Amor - SID Race Dual Air 2006 r. - 1399 zł

http://www.centrumrowerowe.pl/index.php?s=...s=0&did=73&l=pl

 

Wyszło w zaokrągleniu 3100 zł z wysyłką i innymi kosztami max 3300 zł

A więc zostaje 2200zł na resztę gratów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...