Skocz do zawartości

[opinia o rowerze Giant Trance 4 2017] giant


magicbiker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co sądzicie o Giant trance 4 2017? Czy jest to dobry wybór na pierwszy rower trailowy? Mam 176 cm wzrostu i 76 kg. Rower według mnie z dobrą ramą i systemem zawieszenia. Czy podzespoły wystarczą na początek? Weekendy trasy typu Srebrna Góra, a w tygodniu rundy poza miastem. 

https://www.giant-bicycles.com/pl/trance-4

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako baza dobry, bo masz ok ramę i widelec, reszta prawie cała to najniższa półka:

- manetki Alivio to bieda straszna,

- hamulce wynalazek typu 315, co mają klamkę jak w drzwiach od stodoły, mega niewygodne do hamowania, na dodatek one są bardzo słabe, to spowalniacze na miasto, a nie hamulce na Srebrną Górę, tam M615 są wg mnie nie wystarczające, nooo, zależy kto jak jeździ i ile/jak hamuje, klocki metaliczne wrzucisz żeby mocniej hamowało w górach, to masz od razu obie tarczy wygięte bo to najtańszy śmieć,

- koła, no jak ważysz 76kg może dadzą radę, na spory plus że masz tył/przód sztywną oś w ich, ale lekko nie będą miały,

- damper, hmm... te najniższe modele Monarcha też szału nie robią, a ludzie na tym jeżdżą, może on też jako tako da radę, raczej będzie ciężko o jakieś opinie o nim

- no i opony... Nobby Nic Performance, się nadają do jazdy po bułki, to jest mega nie pewna opona żeby po górach na tym jeździć, już pomijając kwestie przyczepności, to masz boki tak samo szmaciane jak w np Racing Ralphie, a go można rozciąć na byle kamieniu/korzeniu.

 

W tej cenie i tak ciężko o coś lepszego będzie, wideł tutaj jest sporym plusem, tym bardziej że raczej tłumik w nim da się wymienić na taki sam co jest w Auronie - RC2.

Jak chcesz móc wykorzystać pełny skok tego widelca, to pewnie będzie konieczna wymiana sprężyn na miękkie - aka pogadaj z Activią niech Ci wyśle sprężyny lub ty widelec do niego.

Na starcie lub prawie na starcie i tak warto zrobić serwis jemu, w nich fabrycznie nie ma oleju, jest tylko smar.

 

 

http://www.commencal-store.co.uk/meta-trail-v3-650b-black-2017-c2x19265774
To moze być alternatywą, uwzględniając rabat na Gianta, wyjdzie drożej, masz lepszy damper, ale gorszy widelec.

Teoretycznie lepszy napęd, ale szalu też nie ma, zdecydowanie lepsze opony, inne hamulce - czy lepsze ciężko powiedzieć.

Jest bez bosta, można to uznać za plus lub minus - na pewno łatwiej będzie koła nowe kupić czy sprzedać te co są w nim jako fabryczne. ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ma tarcze co są krzywe nawet po mocniejszym hamowaniu na klockach organicznych, test jak każdy inny sponsorowany.  :woot:

 

Nie czepiam się tutaj najtańszych tarcz Shimano na siłę, ale testu w którym rower dostaje 9/10. I kiere skrytykowali, bo 730, to fakt za mało, lepiej dać np 760 jak Commencal daje i sobie ktoś może zawsze skrócić jak coś, a nie kupować nowa za 200zł.
I jak można skrytykować tylko kierę i moste, a tych pożal się boże Nobby Niców już nie? Przecież te opony upośledzają każdy Rower AM/Enduro bez 2 zdań!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wydać 3-4 razy tyle i będzie lepiej ;)

​Ale jako posiadacz Stance, którego można powiedzieć Trance 4 jest droższym ale też lepszym następcą twierdzę, że będzie dobry. Stance daje mi taką kupę radochy, że w ogóle nie myślę o jego wymianie, a tu będzie jeszcze ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To porównaj Mete która dałem vs Trance 3, masz jeszcze lepszy damper, ten sam wideł i porównywalny napęd do Deore od SRAM'a, do tego opony i obręcze zdecydowanie lepsze niż w Trance 3. + szersza kiera. Opony i kiera to pierdoły, ale jakby chciał wymienić kierę i opony to na starcie masz 500zł?

Ta Meta wychodzi jakieś 6600zł, czyli tyle ile Trance 3 z rabatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 jest droższy o 1000zł, a ma w sumie widelec powiedzmy że porównywalny(chociaż ja bym wolał chyba Aion'a nawet w najniższej jego wersji) hamulce dalej kaszana, tylko napęd Deore 2x10...

Jestem raczej opini jak powyżej  Phoe. Trance 3 jest porównywalny. Chyba jakościowo i cenowo amortyzator Sektor Silver i Suntour Aion są na podobnym poziomie.Oba mają sztywne osie. Przerzutni są tylko trochę lepsze, korba deore też. Nie wiem czy dla początkującego 2 na 10 czy 2 na 9 robi różnice? Damper lepszy pewnie rock shock ale czy to jest warte dopłacenia 1000 zł. Czy nie lepiej zainwestować tą kasę w rozbudowę Trance 4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...