Skocz do zawartości

[Podrapany rower] Jak to wyeliminować ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam parę pytań  :D

(Na wstępie chciałbym powiedzieć, że jedyne co robię rowerem to jadę nim do sklepu albo z kumplami :D, ew. jakiś niedzielny wypad.)

Więc.. Ostatnio kupiłem rower od mojego znajomego, który czasem sprowadza rowery z Holandii.

W sumie sam nawet nie wiem co to za rower, na ramie jest napisane "Xtrail" hamulce tarczowe hydrauliczne elixir 5, przerzutki wraz z korbą Shimano deore xt, przednie amortyzatory z tego co wywnioskowałem są powietrzne czy jakoś tak (ma linkę do regulacji czegoś, i ma napis AIR.) Ale nie jestem pewny co do firmy czy modelu, bo rower teraz stoi w garażu, a teraz nie będę tam szedł, rano podeśle model.

 

No i pierwsze pytanie.. co to w ogóle jest za rower ? :D jakiś model, firma ?  po wpisaniu na googlach "xtrail bike" żadnego podobnego roweru nie znalazłem.

no i po drugie.. Większość elementów jest porysowana, nie uszkodzona, ale porysowana. Tzn. Rama jest bez najmniejszej ryski, kierownica, też jest w niezłym stanie, ale np. korba jest porysowana, rączka od hamulców itp. wiem, że to może głupie pytanie, ale da się z tym coś zrobić ? (jutro podeśle zdj) 

Wiem, może ktoś powie, że jestem głupi kupując taki rower, że tak powiem w ciemno, ale jak sprawdziłem w necie, to same hamulce (takie jakie są na tym rowerze) kosztują ok. 700-800 zł, do tego widelec, rama, przerzutki, korba itd... w sumie wyszło mi ok. 2500 zł, w częściach, a rower kupiłem za 1000 zł :D

 

jeszcze jedno pytanie..

Jak wygląda obsługa takich hamulców, amortyzatorów ? i czym jest ta tajemnicza linka z amortyzatorów ? znajomy dał pomysł, że może to być regulacja twardości zawieszenia, ale ja nie widzę zbytnio różnicy. 

 

Sam czytając to co tu napisałem nie wiele wiem, ale mam nadzieje, że znajdzie się osoba która pomoże takiej początkującej osobie, jak ja :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I skoro nie widać różnicy po użyciu to rzeczona blokada nie działa :teehee: Ciekawe jak z trzymaniem ciśnienia i luzami... Może być tak, że wystarczy serwis, a może amortyzator to trup.

Ogólnie to na dwoje babka wróżyła - może trafiłeś okazję, a może wywaliłeś pieniądze, bo to co sobie podliczałeś to oczywiście koszt nowego sprzętu.

 

Co do rys to na korbie są raczej nieuniknione o ile ktoś używał sprzętu zgodnie z przeznaczeniem. Na klamkach raczej jakbyś nie malował to zejdzie, bo to cześć wybitnie często "macana" :yucky:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no.. może z tym amortyzatorem ja coś źle robie... możesz podeslac jakis film jak to ma dzialac ? amortyzuje dobrze xd tzn. nwm czy ma tak byc, ale jak ta linka jest, że tak powiem luźna na początku, tak jakby nie miała obciążenia, i dopiero pod sam koniec trzy ząbki, że tak powiem łapią. jutro nagram jakiś króciutki filmik jak to działa i tu wrzucę :D jak możesz to zajrzyj tu jutro ok. godziny 10 ;d


może to tylko poluzowana linka od tego amortyzatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i zdj oraz filmik. 

według mnie to albo ta blokada amortyzatora całkiem się zerwała, no i linka jest luźna, albo linka się poluzowała, no bo praktycznie jest luźna i pod sam koniec łapie tylko dosłownie ten 1 "ząbek" i sama ta regulacja na amortyzatorze przesuwa się dosłownie parę milimetrów, zresztą widać na filmiku.

no i jaki jest model tego roweru ? bo ja już sam nwm ;d

filmik: https://youtu.be/O4j22iqoYM8 

zdjęć trochę jest, a ich rozdzielczość jest dość spora, i zajęły by pewnie całą stronę na forum, więc daje link do albumu 

http://imgur.com/a/S9msd

PS. Scrollować w dół :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co można znaleźć w sieci Xtrail to nieistniejąca już (upadłość w 2016) marka holenderska (widoczna głównie na tamtejszym rynku). Ten twój to Xtrail FSP LT (całkiem fajny sprzęcik).

Linke w amorze masz luźną - musisz ją naciągnąć na tym niebieskim pierścieniu (potrzebny imbus 2,5). Sprawdź też czy obejma trzymająca pancerz nie jest luźna.

Edytowane przez gtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Amorek się w ogóle nie blokuje jak przesuniesz manetkę :icon_question:

Aukcje z ramami na holenderskiej stronie : https://www.bva-auctions.com/auction/category/21293/1941494

Karbonowy X Trail : https://www.bva-auctions.com/auction/lot/21293/7262550

Wychodzi więc na to, że nazwę roweru masz na ramie :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorek się w ogóle nie blokuje jak przesuniesz manetkę :icon_question:

Aukcje z ramami na holenderskiej stronie : https://www.bva-auctions.com/auction/category/21293/1941494

Karbonowy X Trail : https://www.bva-auctions.com/auction/lot/21293/7262550

Wychodzi więc na to, że nazwę roweru masz na ramie :woot:

nie no, widzisz na filmiku, że linka jest całkowicie luźna ;D

 

 

Z tego co można znaleźć w sieci Xtrail to nieistniejąca już (upadłość w 2016) marka holenderska (widoczna głównie na tamtejszym rynku). Ten twój to Xtrail FSP LT (całkiem fajny sprzęcik).

Linke w amorze masz luźną - musisz ją naciągnąć na tym niebieskim pierścieniu (potrzebny imbus 2,5). Sprawdź też czy obejma trzymająca pancerz nie jest luźna.

czyli raczej to dobry zakup ? :D tzn, nie jest to w fabrycznym stanie, ale jak za 1000 zł to chyba źle nie jest ;d 

co do tej obejmy, to o to ci chodziło ? 

 
bez-tytulu.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak piszą koledzy - wygląda jakby opór pancerza Ci się obrócił i linka jest za luźna przez to. Trzeba odkręcić zupełnie linkę, dokręcić pewnie tę część, w której kończy się pancerz i zamocować poprawnie linkę blokady - prawidłowo linka powinna obracać to kółko o jakieś 90 stopni. 

 

Co do samego zakupu to za 1000 zł to całkiem okazyjnie, ale ta rama jest ogromna. Jaki to rozmiar? 23'? To jest rama dla chłopa 2 metry wzrostu, a na dodatek kierownica jest kompletnie w kosmosie. Ktoś chyba nie miał serca ciąć rury sterowej w Rebie, bo stos podkładek i mostek na minus :yucky:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być na rurze podsiodłowej napisane. Ewentualnie można zmierzyć odległość od środka suportu do zacisku sztycy siodełka w calach.

 

No widać właśnie jak masz siodło ustawione - ten rower jest dla Ciebie 2 lub nawet 3 rozmiary za duży. Nie boisz się, że przy zsiadaniu (bardziej lub mniej kontrolowanym) sobie kiedyś klejnoty o górną rurę obijesz? Kierownica nie wydaje Ci się zbyt daleko?

Dopóki jeździsz "wokół komina" i po bułki to pewnie, że się jedzie, ale w teren bym tym nie jechał, bo nie ogarniesz :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie napisy na ramie w życiu nie zorientowałbym się że to 29er  :woot:  Proporcje jak 26 z ramą 21. Lepiej przełóż te (bardzo dobre) graty do jakiejkolwiek nowej ramki 17" a z tą to nie wiem co zrobić. Raczej nie sprzedasz, nikt nie kupi takiego rozmiaru. Może jakiś trzepak do dywanów albo coś  :teehee: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać na części lub kupić ramę i wszystko poprzekładać - źle na tym nie wyjdziesz na pewno, bo graty są naprawdę godne jak już zostało wspomniane. Ramę możesz wystawić w internecie i może jakiś olbrzym się kiedyś skusi, ale nie liczyłbym specjalnie na to.

 

Wychodzi dlaczego ktoś się tego tanio pozbył - po prostu nie miał kupca, a grzebać mu się nie chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troll jesteś i tyle!

 

 

 

Rama ogromna ? :D Mi tam się dobrze jeździ a mam 1,70 m

 

 

 

Ja nawet na tym rowerze 500 metrów nie przejechałem.

 

 

 

Ostatnio kupiłem rower od mojego znajomego, który czasem sprowadza rowery z Holandii.

 

 

 

Niby tego roweru jeszcze nie kupiłem, na razie mam go żeby potestować..

 

Kogo ty tu chcesz oszukać, samego siebie? Po co takie bzdury wypisujesz?

 

Chcesz pomocy to pisz jak jest, a nie coś kręcisz nie wiadomo po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kręcę.. napisałem, że kupiłem no bo już się na niego zdecydowałem, no ale ostatecznej decyzji nie podjąłem. jutro jadę w "trasę" 10 km i zobaczę czy faktycznie jest tak źle jak mówicie ;d


jak bym miał niby trollować i po co ? te zdj i filmik z googli mam ?

Edytowane przez kivoPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym miał niby trollować i po co ? te zdj i filmik z googli mam ?

 

Tak wygląda mniej więcej prawidłowo dobrany rozmiar ramy:

 

giant-atx-2-2016-mountain-bike-black-752

 

A tak to wygląda u ciebie:

 

VWLFOad.jpg

 

Porównaj te dwa obrazy, na jakiej wysokości jest siodło u ciebie (czyli jak mocno jest wysunięta sztyca). Siodło powinno być ponad linią mostka, a u ciebie jest pod nią.

 

Teraz ustaw sobie siodło, tak jak jest to jest na pierwszym obrazku (na tym Giancie), nagraj filmik z jazdy i wrzuć tutaj.

Edytowane przez SovaLTD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po. 1.. Nie rzucaj się gościu.. Jakbym wiedział jak to ma wyglądać to bym tu nie pisał.. Że ty wiesz jak to ma wyglądać to nie znaczy, że ja mam wiedzieć..

Po. 2 Owszem, nie znam się.. Ale ? Ty jak ustawiasz siedzenie w rowerze to ustawiasz tak jak ci wygodnie, czy ustawiasz tak jak jest na zdj z googli ? A no tak, bo przecież "Tak jest najlepiej"..

Edytowane przez kivoPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Owszem, nie znam się.. Ale ? Ty jak ustawiasz siedzenie w rowerze to ustawiasz tak jak ci wygodnie, czy ustawiasz tak jak jest na zdj z googli ? A no tak, bo przecież "Tak jest najlepiej"..

 

Chyba nie rozumiesz o co chodzi.

 

Gdybyś miał prawidłowo dobrany rozmiar ramy pod swój wzrost, to miałbyś ustawione siodełko tak jak ten Giant z googli.

 

Jeśli kupujesz spodnie to też o 3 rozmiary większe, bo najwyżej sobie paskiem ściągniesz i nogawki podwiniesz?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

napisałem, że kupiłem no bo już się na niego zdecydowałem, no ale ostatecznej decyzji nie podjąłem

 

Oddaj go zatem czym prędzej, bo to rower na gościa powyżej 2 metrów, dla Ciebie dużo za duży. Nic dziwnego ze cena niska, w przypadku takich rozmiarów to normalka, bo mało kto to kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...