Skocz do zawartości

[do 7000] MTB, koła 29


_GoGoL_

Rekomendowane odpowiedzi

Podium dla Silvera: Silverback pe podium la Cheile Nerei Mountainbike Race 2015   Silverback jechał w tegorocznej olimpiadzie, akurat w transmisji otwartej pierwsze 15 minut było go widać na 5 pozycji, ukończył daleko, to był full Sesta chyba.

 

jak już tak idziecie w stronę zawodów to warto wspomnieć że w jeleniej górze na maja trophy zawody rankingu uci gościu był 4 a dziewczyna z ich teamu 2 w u23 u nas się to zwie po perelowsku orliczki ;)

 

a i co najważniejsze gościu potrafi zrobić wheeli niemal jak Peter Sagan, choć na ostatnich MS upał go tak zmęczył że już sobie odpuścił

 

14322412_1091323497626300_39034777412210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja nie wiem nad czym ty się chłopie zastanawiasz polecają ci dobry rower na pełnym XT nawet kaseta i łańcuch są z grupy XT, hample i tarcze hamulcowe co się rzadko zdarza bo w tych co tu podesłałeś masz tylko tylną zmieniarką XT w dodatku najczęściej stary model 781 bez sprzęgła co się nadaje do tekkingów, kompletne lekkie i mocne koła ztr crest w dodatku z pełną dostępnością części zamiennych bo mają dobrego dystrybutora w Polsce, w dodatku lekki amor stworzony do ścigania sprawdzoną geometrię i ramę, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 2 propozycje

1. http://allegro.pl/bulls-copperhead-carbon-29-rs-xt-rockshox-reba-i6566875968.html#thumb/1

Wyglada niezle, osprzet tez klasa. Obawa tylko przed tym, ze to nowa osoba, ma 1 kom.

Ten sam rower jest na 2 innych aukcjach za 2 tyś wiecej

Co o tym myslicie ?

 

2. I teraz "perełka", która była za 8999 jeszcze kilka dni temu, teraz przecena z 14999zł na 6999

http://allegro.pl/rower-orbea-alma-g10-carbon-hardtail-obnizka-56-i6216267650.html

9.5kg!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18.5

dzis ma byc rower u mnie

A póki co tak sobie czytam o tych kołach Stans'a

http://www.mtbr.com/mfr/stans-notubes/mcl_12934crx.aspx

Dobrych opini to one nie maja powiedziałbym. 3.5/5 to slaba ocena za koła za 600$ http://www.mtbr.com/cat/tires-and-wheels/wheelset/stans-notubes/ztr-crest-29er/prd_489436_157crx.aspx

O wiele lepsze mają "zwykłe" Cresty http://www.mtbr.com/cat/tires-and-wheels/wheelset/stans-notubes/ztr-crest/prd_493290_157crx.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower dotarł. Oto jaki e-mail poleciał do sprzedawcy:

 

"

Witam

Dziś rower dotarł. To jak go Państwo wyszykowali to szczyt amatorszczyzny i braku dokładności. Nie wiem, czy to jakiś praktykant regulował ten rower, czy nie, ale:

-Przerzutki owszem wchodzą na swoje miejsca, jednak terkoczą i trą gdyż nie "siedzą" idealnie w swoim przełożeniu. Z przodu na największym blacie łańcuch ociera o przerzutkę. Nikt tego nie zauważył ? W ustawieniu z przodu 2/3 blat  przy 9 z tyłu łańcuch przeskakuje raz na 10 raz 8 rząd. To nazywacie Państwo wyregulowanym rowerem gotowym do jazdy ?

-Opony były nienapompowane. Z tyłu jako tako, z przodu praktycznie "flak". Jakbym wyjechał w takim stanie na rowerze bardzo szybko bym zniszczył w nim koła. Ponad to była pęknięta z tyłu plastikowa nakrętka do wentyla.

-Tarcza z przodu jest zcentorwana przez co trze o klocki hamulca.

-Teraz największe moje zdziwienie. Kierownica była założone na odwrót. Lewy klamka hamulcowa hamowała tylne koło, a prawa przednie. Co za tym miało to również wpływ na przerzutki - lewa odpowiadała za zmianę przełożeń tylnych, prawa przednich. Jak można było przy rzekomym "szykowaniu" roweru nie zauważyć czegoś takiego ?

 

Suma sumarum, ślęczę już przeszło godzinę przy rowerze poprawiąjąc wszystko po Państwa "ekspercie"

"

 

Rower za 7k i taka fuszerka. Odechciewa sie wszystkiego. ? Najprawdopodobniej odeśle go jutro bo nie chce mi się cackać z ustawianie wszystkiego praktycznie od zera - to sklep miał zrobić przed wysyłką w ramach przeglądu "zerowego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm niby drobiazg, ale może napsuc krwi. Faktycznie ktos nie dolozyl starannosci. Kapcie to szczegol, bo pompowac kazdy umie, ale klamki na odwrot nie oznaczaja, że to na rynek uk? Moj canyon po wyjeciu z pudelka rok temu i paru tys. km nie widzial srubokreta przy przerzutkach.

 

Wysłane z z1c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 3 blatach z przodu żebyś mógł w miarę swobodnie korzystać z "całej" kasety czasami się trzeba trochę nagimnastykować jak chodzi o przednią przerzutkę, ustawienie tylnej przerzutki jest akurat banalne.

 

Jak kupujesz wysyłkowo zawsze będziesz go musiał sam złożyć, napompować opony to tam też pierdoła, ale tarczy krzywej XT bym im nie odpuścił, bo jest warta dobre 100zł.

 

No i masz ramę karbonowa, musisz koniecznie kupić osłonę na tylny trójkąt żeby go łańcuch nie zmasakrował, okolice korby czy tam gdzie pancerze dotykają ramę tez warto czymś zabezpieczyć, nawet folią bezbarwną.

 

Kolejna rzecz to moment obrotowy, przy karbonie najlepiej mieć klucz dyno, jak nie masz to musisz jeszcze bardziej uważać żebyś za mocno czegoś nie dokręcił, masz tylko ramę karbon więc w sumie tylko musisz uważać z dokręceniem sztycy. Aaa widzę że mostek jest jeszcze aluminiowo-karbonowy? To też z głową tutaj. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest największa wada napędów 3 rzędowych. ;)

 

Nie uda Ci się na każdym blacie osiągnąć tego, że łańcuch nie będzie z przodu szurał.

Mając mały blat, ustaw tak żebyś mógł używać całą kasetę bez 2 najmniejszych koronek, na środkowym blacie skrajna górna i dolna odpada, na największym blacie 2 największe "tracisz".

 

Trochę drastycznie to przedstawiłem, ale tak generalnie to działa, często się udaje to lepiej wyregulować.

 

... a mając napęd 2x10, używasz młynek tylko i wyłącznie na spore podjazdy, a tak jeździsz na dużym blacie i tylko tylną przerzutkę używasz, teraz już wiesz czemu napęd 2x każdy tobie tutaj doradzał? :)

 

Nie wiem jak się napęd 3x na 2x przerabia żeby on miał prawidłowe przekosy/linie łańcucha, ale może wystarczy wyrzucić tylko średni i duży blat, a dokupić 36/38T, bo manetka powinna mieć od spodu przełącznik na 2x.

... ale raczej jakieś kominy/podkładki będzie trzeba kupić.

Jeszcze masz kasetę 11-34, fajniejsza by była 11-36.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "bicie" tyczyło sie prednie tarczy a nie przerzutki. Je jako takie wiem jak ustawić, i wiem co na którym blacie tracę, to zadna filozofia :)

A powiedzcie czy mozliwe ze w kasecie niektóre blaty też "biją" ? Bo jak sie przyjrze dokladnie to najwiekszy 34-ząbki i kolejne niżej są idealne, ostatnie 8-9-10 są dość mocno scentrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...