Skocz do zawartości

[kolana] dziwne uczucie


rObO87

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zrobiłem sobie czasówkę. Przez 7 km jechałem na przełożeniu 3x6 (duży blat 44) naciskając mocno na pedały. Było to w niedzielę. We wtorek i środę zaliczyłem trasy po 50 km. Przez te dni rano i wieczorem, odczuwam dziwny ból w kolanach. Nie wiem czy to do końca ból, coś czuć, ale nie jest to uciążliwe. Czuję jakby cieplo, trudno mi określić dokładnie. Jakieś sugestie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co sie nasuwa to pytanie czy byla rozgrzewka? jezeli tak to jaka? drugim czestym powodem tymczasowych bolow moze byc niedostosowanie ubioru do pogody i zbytnie wyziebienie aparatu stawowego albo niedostosowanie przelozenia do umiejetnosci. dla kolnek (i nie tylko) niedzielnych rowerzystow zbyt "twarda" jazda jest sporym wyzwaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także zauważyłem ból w kolanach. Czasami jednak już do tego stopnia że staje się uciążliwy. Zauważyłem że pojawia się w dni kiedy mam dość spory wysiłek (czasówka na dystansie 100km) i ciągnie się kilka następnych dni w czasie wysiłku. Czy to oznacza niedobór jakiejś witaminy? Czy może coś jeszcze innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczucie ciepła to niepokojący objaw: ono zwykle towarzyszy zapaleniu stawów :D ...

Ja bym się faktycznie wstrzymała z jazdą przez najbliższe 2-3 dni; i może jakaś maść przeciwzapalna? Choć na stawy kolanowe lepiej podziałałby środek doustny - ale tu już wypadałoby poradzić się lekarza...

Miejmy nadzieję, że to tylko zwykłe przeciążenie...

Pozdrówko zaniepokojone B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzam się z Ecią - podwyższona temperatura stawu to jeden z oznak stanu zapalnego (potem dochodzi też zaczerwienienie, obrzęk, ograniczenie ruchomości i ból - jeśli są 3 z tych 5 oznak spelnione to wg WHO mówimy o stanie zapalnym).

 

Polecam także 2-3 dni luzu i oszczedzania nóżki. Dobrze jakbyś też po takich cięższych treningach schładzał sobie stawy chłodną wodą (ale nie zimną), jest to taka najprostsza profilaktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znowu mam ten problem, dziwne uczucie, ciepło. Ale to chyba przez to, że podczas wypadu 50 km pare razy mocniej pogrzałem. Myślę jednak, że to przejdzie. Czy takie problemy wynikają ze słabej koncycji? :)

Jednak jest pewnien problem. Gdy kucam/klękam i ciężar ciała przerzucam na prawe kolano, tak by właśnie prawą nogą się podnosić, słyszę jakieś chrupanie :035: Co to jest, bo się przestraszyłem :034: Pojawia się ono tylko w momecnie 1 fazy ruchu, tj gdy "ruszam", a w koncowej fazie nic nie słychać. Czy to może być spowodowane twardym przełożeniem? Palnuję jeszcze zaliczyć 30 km, na lekkim przełożeniu i zrobić sobie niecały tydzień przerwy.

Co jest z tym kolanem, czy darować sobie te 30 km i oszczędzać kolano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też ostanio pojechałęm do Kazimierza dln. i jak już miałęm zrobione 135-140km nagle zaczeło mnie bardzo boleć lewe kolano w srodku i musiałęm bardziej pedałować prawą a do domu jeszcze zostało jakieś 20-25km. Z tym ze w pierwszą strone był głównie asfalt i podjazdy wmiare długie takie 10% a w drodze powrtonej też podajzdy i zjazdy ale w terenie i z tego co mi sie wydaje to była wina tego ze za słąba rozgrzewka mogła być i ubiór też i teraz mam zamiar kupić sobie jakieś ocieplacze na kolana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podpinam się żeby nie zakładać nowego topicu.

W zime przewiałem kolana na rowerze. Poszedłem do lekarza. Dr dała tabletki na 30 dni (coś na ulotce było o reumatyźmie), kazała smarować maściami rozgrzewającymi. To było coś około listopada 2006. W lutym A.D. niechcący wystawiłem kolana na zimno i znowu zaczeło boleć, po tygodniu przeszło.

Nie wiem czy to moja autosugestia, ale odczuwam jakieś takie dziwne zmęczenie w kolanach (nie jeżdze, nie biegam - matura :glare: ) I nie jestem pewien czy po takim czymś moge wrócić z powrotem do biegania (po 20 km) i do jeżdzenia rowerem, czy powinienem zrobic jakieś badania, jak tak to jakie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam podobny problem. Już od jakiegoś czasu jeżdżę na rowerze, ale w zesżłum tygodniu jeździłem ponad normę i za bardzo się nie oszczędząłem. W poniedziałek, wtorek i środę było OK. Dopiero w czwartek zaczęło kolano boleć [lewa noga]. Do popołudnia dałem sobie spokój, wieczorem jeździłem i nic się nie działo. W piątek z kolei nie bolało kolano a mięsień czworogłowy [też lewa noga]. W week dałem sobie sporo luzu [tylko 20 km dziennie i to bardzo na luzie]. W poniedziałek po południu brat mnie do miasta wyciągnął. W połowie drogi już kolano i mięsień dawały sięostro we znaki. Jak do domu szedłem to widać było że mam problemy z chodzeniem. Od tego czasu rowerem tylko do miasta wyskakuję i 2x dziennie ketonalem bolące miejsca smaruję. dziś już prawie tydzień mija a ból jak jest tak jest. Co prawda nie tak ostry, ale noga czasami dziwnie drętwieję.

 

Do lekarza z tym iść...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kolana bolą jak się przetrenuje. Polecam wtedy zrobić krótką przerwę (kilka dni), a po przerwie robić przez kilka dni krótsze i mniej intensywne trasy. Do tego posmarować się maścią rozgrzewajacą parę razy. U mnie działa. A jak nie da rady, to pzoostaje przejsć się do lekarza, żeby nie było za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...