Skocz do zawartości

[naprawa] Wigry 3- pomoc z zepsutą korba i tuningiem


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jestem tu nowy, na codzień jeżdzę w fr i dirtach ale mam problem innego rodzaju ;)

Niedawno "odkryłem" mojego starego Wigry 3. Pojeździłem na nim dla szpanu i jest pewien problem. Kiedy działam na korbę z większym obciążeniem( podjazdy, czasami ostre wsiadanie) korba tak jakby sie łamie: ramię, na którego poedał aktualnie naciskam idzie w dół i walę kolanami w kierę. Drugie jest w górze, więc myśle, że korba jest cała. Nie za bardzo zgłębiałam tematy korb i suportów, bo dopiero buduję nowy rower. I tu moje pytanie: co tu się zepsuło. Zużyte łożyska, pęknięty suport?

Przy okazji chciałbym go trochę stuningować. Podeszłyby korby od bmxa np. jakieś Dartmoory? I co jeszcze można dobajerować w składaku :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem. Naciskasz na pedał, korby się obracają, ale rower nie jedzie? Najprawdopodobniej poszła tylna piasta. Jak masz zwykłe Wigry (nie Luxa) to tam siedzi piasta z torpedo. Tu masz opisane, jak ją rozbebeszyć:

http://mslonik.pl/rowery/technika/146-rozbieramy-torpedo-kontre

Chyba, że tylko jedna korba leci w dół (i nie są wtedy ustawione naprzeciwko siebie). To mogłoby wskazywać na pękniętą oś suportu (mało prawdopodobne) ale raczej na ścięty/uszkodzony klin.

Korby możesz oczywiście zmienić na inne. Tylko musisz zamontować suport z miskami wbijanymi i osią na kwadrat np;

http://www.bb-bike.pl/index.php?id_product=422&controller=product

Tylko te osie są chyba w jednym rozmiarze, więc może być problem z linią łańcucha dla pewnych korb.

Rozwalone łożyska w suporcie łatwo wyczuć. Po prostu poszarp ramionami w poprzek ramy. Jak łożyska się rozleciały, to wyczujesz duże luzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Z tymi korbami to jest tak że tylko jak mocniej nacisnę to spadają. Normalnie da się jechać, ale trzeba z wyczuciem. To wymontuję ten suport i zobaczę, bo jak mówisz, to z nim chyba problem jest.

 

Jak już coś wykombinujesz z tym 'tuningiem', walnij fotki. Również posiadam Wigry 3 i mam na niego masę pomysłów, kilka z nich już wprowdziłem (faza testów) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...