Skocz do zawartości

[Ubezpieczenie] Gdzie się ubezpieczyć NNW?


Rekomendowane odpowiedzi

Korzysta ktoś z Was z ubezpieczenia NWW? Sam jestem ciekawy bo 2/3 lata temu podobnie jak kolega złamałem obojczyk. Niestety nie miałem ubezpieczania...

 

Szukam teraz ubezpieczenia rowerzysty, które obejmowałoby również amatorskie zawody mtb. Po przejrzeniu ofert mamy do wyboru:

  • PZU bezpieczny rowerzystya, 
  • PROAMA
  • AXA

Jednak zapisy w regulaminach często mają definice sportu wyczynowego, która jest dość szeroka:

 

PZU:

"wyczynowe uprawianie sportu – formę aktywności fizycznej, polegającą na uprawianiu dyscyplin sportu w celu uzyskania maksymalnych wyników sportowych przez osoby będące członkami klubów, związków i organizacji sportowych;"

 

WYŁĄCZENIA ODPOWIEDZIALNOŚCI np.

"podczas uczestnictwa w rajdach i wyścigach o charakterze wyczynowym, wyczynowego uprawiania sportu, udziału w wyprawach rowerowych do miejsc charakteryzujących się ekstremalnymi warunkami klimatycznymi lub przyrodniczymi;
 
Niestety zapisy można rozumieć dwuznacznie... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po ostatnim złamaniu obojczyka chciałbym się ubezpieczyć od kontuzji na rowerze. Gdzie jest najtaniej i najszybciej wypłacają:-)?

Ja mam w PZU, ale nie wiem, jak z wypłatą, bo nie dane mi było od wykupienia OC zrobić sobie krzywdy (i oby tak zostało!).

 

Szukam teraz ubezpieczenia rowerzysty, które obejmowałoby również amatorskie zawody mtb.

 

Najlepiej po prostu skontaktować się z doradcą i zapytać, czy obejmuje. Teraz w większości przypadków udzielają porad online nawet, więc nie ma z tym problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...