Skocz do zawartości

[Wybór roweru] Orbea/Silverback/Giant?


nowy87

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

rozgladam się za MTB 27,5 z ramą karbonową. Co sądzicie o tych rowerach?

 

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/xtc.advanced.27.5.3/24518/89327/#specifications

http://sklep.sportprofit.pl/pl/p/Orbea-ALMA-27-M50-black-rozm.-17,5M-2014/8877

http://allegro.pl/carbon-27-5-silverback-syncra-xtr-sid-stan-s-10-kg-i6037494194.html

 

Przeglądałem sporo rowerów i ciężko mi znaleźć jakiś z ramą, która mi się podoba - jakoś nie przemawia do mnie moda na całe czarne rowery. Podałem trzy , które z wyglądu mi się podobają - najbardziej ta Orbea ale vs Silverback ma dużo gorszy osprzęt tylko ta marka nie jest tak znana i tyle lat na rynku. Giant w miare też mi się podoba ale na końcu.

 

Co myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wzgledem wyposażenia to oczywiste i gdybym tylko tym kryterium wybierał to nic innego by nie wchodziło w gre ale co z pozostałymi aspektami ?

 

Konkretnie - marka. Nic o niej nie wiem testów w necie jak na lekarstwo. Gwarancja na ramy jest 3 lata - np. u Orbei dożywotnia, a rower zamierzam mieć b.długo. Wyczytałem, że dystrybutorem / sellerem jest właśnie tylko ta firma z dzierżeniowa - na allegro mają ok. 30negów+30 neutrali.

 

Możecie coś powiedzieć o tej marce, najlepiej osoby użytkujące? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30negów+30 neutrali.

 

W sumie to daje 99,2% pozytywów. Ja bym chciał widzieć takie statystyki każdego sklepu internetowego, nie mającego konta na Allegro.

 

 

Konkretnie - marka. Nic o niej nie wiem testów w necie jak na lekarstwo.

 

Do Silverbacka w styczniu dołączyła zawodniczka teamu Sky, podejrzewam, że od zeszłego sezonu kompletują drużynę na zawody pucharu świata. Oni robią rowery od 2004r.

http://www.silverbacklab.com/blog/silverback-racing/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten giant cenowo ciekawa oferta szkoda, że nie 27,5. Co do ORBEA faktycznie rejestruje się na stronie i jest dożywotnia gwar. na rame to duży plus bo chcę ten rower mieć długooo.

 

Przeglądam inne oferty cały czas i znalazłem jeszcze w podobnej cenieGT Zaskar:

http://www.gtbicycles.pl/rowery/2016-gorskie-sztywne/xc-race/zaskar-carbon-275-elite

Gwarancja jest też jak w ORBEA rejestrujemy na stronie.

 

Mimo wszystko Silverback bije wszystkie te inne oferty osprzętem, wagą na głowę i przy tym wygląda bardzo dobrze.

 

Zdaje się , że nie mam co dalej przeglądać pozostaje tylko kwestia czy wziąć rower mniej znanej marki będącej krócej na rynku z gwarancją 3 lata vs rower znanego od lat producenta z gwarancją na ramę dożywotnią ? :) Mi osobiście nigdy rama nie pękła ale carbon mam tylko w szosówce.

 

Jest jeszcze jedna kwestia utrzymanie roweru na XTR vs takiego na deore/slx/xt będzie pewnie znacznie droższe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

GT poza karbonową ramą i sztywnymi osiami niestety nie ma się czym pochwalić, bo osprzęt jak za tą kasę jest delikatnie mówiąc skromny.

Jak się ma już XTR, to po prostu trzeba o niego dbać, bo po zajechaniu napędu koszta będą spore.

Wystarczy systematycznie kontrolować stan zużycia, serwisować w porę i wszystko będzie OK.

Wiadomo, że nie da się uniknąć wyższych kosztów utrzymania - w końcu to XTR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas dumam nad tym SIlverbackiem. Nie uważacie, że cena jest wręcz podejrzanie za niska?  Sam Sid i korba XTR to prawie 4-5k, a gdzie reszta...  czytałem też , że koła ZTR Crest nie grzeszą wytrzymałościa, nawet pod 70kg niektórym już po 1 jeździe się rozcentrowywały. Jak jest z 2014 r. to olej w amorze jest do wymiany ?

 

Napiszcie co sądzicie o tym rowerze i czy byście się na taką ofertę zdecydowali będąc teraz przed zakupem czy coś słabszego osprzętowo ale lepszej znanej-pewniejszej marki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie uważacie, że cena jest wręcz podejrzanie za niska?

 

O sklep nie masz się co martwić, jest sprawdzony. Ja nie widzę nic podejrzanego, jak ktoś szuka okazji lub zależy mu na optymalnym wydaniu kasy to dobrze kupi. Przeceny na klocki z topowej lub przed ostatniej półki zawsze są tak duże jak są, nie tylko u nas, na Bikeradar masz grupę XT -51% itp


 

 

ZTR Crest nie grzeszą wytrzymałościa, nawet pod 70kg niektórym już po 1 jeździe się rozcentrowywały.

 

Ja ci mogę znaleźć temat gdzie jeżdżą o wadze 80-110 kg na Crest-ach po 3-4 lata (kilkanaście wypowiedzi).

 


 

 

Sam Sid i korba XTR to prawie 4-5k, a gdzie reszta...

 

Nie oszukujmy się to jest 9k zł , za tyle bardzo dużo osób nie ma nawet samochodu, nie mówiąc już o rowerze. Trzeba mieć wymagania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do CREST'ów to mówisz pewnie o 26 tam rzeczywiście wypadają bardzo dobrze ale te większe podobno już gorzej (zwłaszcza 29) - mówię o zagranicznych forach.

 

Z tą ceną nie chodziło mi o ten sklep tylko zestawienie tego roweru - żaden inny producent nie oferuje nawet zbliżonego konfiga za podobną albo pare tysięcy wyższą kwotę :) Nawet w okolicach 15k nie ma XTRa+SID'a i tak lekkich/drogich kół. Wiadomo, że mniej znane marki muszą być tańsze żeby jakoś wbić się na rynek ale aż tak bardzo :) ?

 

I trochę laickie pytanie ale co do rocznika 2014 czy jak rower stał 2 lata to np. olej w amorze nie będzie do wymiany na starcie? Pewnie takie stanie w miejscu nie jest korzystne dla podzespołów roweru ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że mniej znane marki muszą być tańsze żeby jakoś wbić się na rynek

 

Dokładnie, a jak od przyszłego sezonu zawodnicy jeżdżący Silverbackami będzą kończyć na pudle PŚ, to się litość sprzedawców skończy. To nie polscy dilerzy ustalają te niskie ceny tylko niemieccy. 

 

2 lata postoju to jest nic, jakby to było 8-10 lat to co innego. 

 

Ja cie z pełni rozumie, ja ostatnio kupowałem 2 pompki SKS Airworks i Aircon po 55 i 60 zł nowe, i dopiero niedawno przestałem szukać haczyka na te ceny, bo sprzedawczyni przemiła zmieniła je na 79 zł, a i tak kupują, bo jest taniej o 3 dychy   :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...