Skocz do zawartości

[deore M 615] regulacja


bikeart

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przedni hamulec M 615 i tarczę RT 30. Delikatnie obcierały to postanowiłem podregulować. Wydawało się, że regulacja się udała, bo jak zakręciłem kołem to nie obcierały. Ale jak zacząłem jeździć to obcierają i to bardzo. Przerwę jazdę, zakręce kołem bez obciążenia , nie obcierają. Hamować, hamują. Przy lekkim dociśnięciu hamulca jest cisza.

Jaka moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak w poprzednim rowerze z tylnym hamulcem. "Na sucho" jak wyregulowałem w garażu - ok. Jadę mocno obciążając tylne koło - trze. Podnoszę się z siodełka i dociążam przód - znowu ok.

Okazało się  że rama (czy cokolwiek z nią połączone) jednak trochę pracuje  i przy obciążeniu inaczej układa się w stosunku do koła. Pomogło przesunięcie zacisku trochę mniej centralnie niż wynikałoby to z pomiaru "na sucho". Znikło i nie powtórzyło się.

Czyli usiądź maksymalnie obciążając koło które trze i niech kolega sprawdzi czy tarcza jest wówczas centralnie w zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reguloawłem sprawdzając szczliny między okładzinami, efekt gorszy niż regulacja przy zaciśniętym hamulcu. Regulowałem też obciążając przednie/trące koło. Brak poprawy. Ręce opadają. Ktoś coś jeszcze może poradzić?

 

Krzywizny tarczy nie sprawdzałem, ale obserwując obracające się koło, wachnięć na tarczy nie widać. Lata delikatnie obręcz koła, ale to nie ma wplywu na hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz oś 9mm jak rozumiem? To pamiętaj o tym żeby przy zakładaniu koła i zaciskaniu szybkozamykacza koło nie było pochylone i naciskaj na kierownicę. Zwiększysz szansę na to że koło w widelcu ułoży się za każdym razem tak samo.

 

I pytanie: jak regulujesz te hamulce? Bo tu coś mi śmierdzi... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fox 29, oś 9mm.

Reguluję dokrecajac śruby przy naciśnietej klamce. Wcześniej klamką troche pompuję.

Luzów nie zauważyłem, a rower ma przejechane ok. 500km

Samozamykacz dokręcałem bez dociskania koła. Rower stał swobodnie. Spróbuję dokręcić zacisk pod obciążeniem i wtedy wyreguluje hamulce.

Edytowane przez bikeart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...