Skocz do zawartości

[4000-5000] MTB 29er ze sztywnym widelcem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuje zakup dla siebie odpowiedniego roweru, który służyć mi będzie tak naprawdę do wszystkiego i będzie dla mnie wygodny. 
Rowerem będę jeździć w 80% w mieście: ścieżki rowerowe (kostka brukowa)/krawężniki, 20% jakieś dłuższe wyprawy drogami pozamiastowymi, czyli jakieś drogi szutrowe/las.

Rower przełajowy odrzuciłem ze względu na brak komfortu i wygody w jeździe
oraz odrzuciłem
Rower crossowy - chciałbym coś bardziej "mocniejszego".

W związku z tym moja uwaga przede wszystkim skupia się na zakupie roweru MTB 29er ze sztywnym widelcem karbonowym zamiast amortyzatora (nawet z blokadą skoku).
Dlaczego nie chce amortyzatora:
- trzeba odpowiednio o niego dbać/smarować itp.
- dodatkowo płatny koszt serwisu amortyzatora;

- nie mam zamiaru jeździć po jakichś hardkorowych nierównościach/skakać na rowerze/brać udział w maratonach itp.

Myśląc o plusach i minusach pomyślałem właśnie o takim rowerze.
- Szerokie koła, pozwolą mi na odpowiedni komfort jazdy (nie będzie mi aż tak ten rower się trząsł, żeby mi ręce pourywało)
- geometria roweru pozwoli na długie rekreacyjne wypady (w przypadku roweru przełajowego byłoby to dużo gorsze i męczące)
- niższa waga roweru w zamian za zamontowanie sztywnego karbonowego widelca zamiast amortyzatora.


Jakie są wasze zdania na ten temat ?
Na stronach oficjalnych takich marek jak Trek/Specialized itp. takiego roweru znaleźć niestety nie mogłem. Wszystkie MTB mają pomontowane amortyzatory...

Czy taki rower musiałbym zamawiać specjalnie pod tzw. zamówienie ? Czy polecilibyście mi jakiś konkretny model roweru ?

Bardzo proszę o pomocne opinie i z góry dziękuję.

 

 

post-192121-0-12867000-1451259167_thumb.jpg
post-192121-0-54868900-1451259166_thumb.jpg

 

post-192121-0-54868900-1451259166_thumb.jpg

post-192121-0-12867000-1451259167_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz doświadczenia i wyobrażenia o komforcie ale jak dla mnie sztywny widelec i jazda po nawet miejskich nierównościach to wykluczające sie rzeczy.

Ten PRO ma proste golenie i nie wiem co właściwie tlumi, jest lekki i to cały jego urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kup cokolwiek, dokup sztywny widelec o odpowiedniej wysokości i zmień. Innej opcji w tym budżecie nie ma...

co to znaczy o odpowiedniej wysokości ? Jak patrze na oferty sztywnych widelców to nie ma nigdzie info o "wysokości". Jak mam to sprawdzić ?

 

Zastanawiam się również nad opcją złożenia roweru od zera. Zależy mi bardzo, aby rama była marki TREK, abym miał dożywotnią gwarancję na ramę i znalazłem takową i teraz moje pytanie, czy oto taki sztywny widelec LINK: http://allegro.pl/ritchey-widelec-pro-carbon-mtb-29-i5718470011.html  będzie dobry pod taką ramę TREKA ? LINK: http://skleprowerowy.bydgoszcz.pl/index.php?route=product/product&path=38_37&product_id=1386

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

co to znaczy o odpowiedniej wysokości ? Jak patrze na oferty sztywnych widelców to nie ma nigdzie info o "wysokości". Jak mam to sprawdzić ?

 

To znaczy odpowiedniej... Nie wiem, gdzie Ty kolegobardzosympatyczny patrzysz, ale tam gdzie ja patrzę, to wszędzie jest napisana wysokość widelca...

 

http://www.on-one.co.uk/i/q/FOOOSCF4709/on-one-monocoque-straight-steerer-carbon-fork 

 

A2C 450-460 to odpowiednik amora 80mm

A2C 470 to odpowiednik amora 100mm

A2C 480-490 to odpowiednik amora 120mm

 

A dokładniej to trzeba sprawdzic jaka wysokość ma amor w danym rowerze, odjąć SAG i wtedy już wiesz jakiego sztywniaka masz szukać...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Dlatego myślę, żeby sam coś złożyć...

 

A czy taki widelec byłby OK ? http://ritcheylogic.com/mountain/forks/wcs-carbon-tapered-29-mountain-bike-fork.html

 

 
  • Suspension-corrected axle-crown height based on 100mm suspension fork

 

 

 

Bryle se kup :P

 

 

 

  • Axle-Crown: 470mm

 

 

Czyli mniej-wiecej ekwiwalent zsagowanego amora 100mm...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...