Skocz do zawartości

[hamulce] WD-40 a hamulce


maciek1614

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

popryskałem napęd i tarcze hamulcowe wd 40
Gratulacje ;) Ogólnie to proponuje unikać WD-40 do smarowania ponieważ ma on tendencję do wypierania smarów. Psikanie tarcz czymś innym niż woda lub jakiś odtłuszczacz to raczej średni pomysł. Ja do odtłuszczania używam preparat Skinsept Pur. Jest to mieszanka kilku alkoholi służąca do odkażania i odtłuszczania skóry jednak świetnie się sprawdza od tarcz rowerowych. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyj klocki np Ludwikiem, polej benzyną i podpal, wypali Ci chociaż powierzchniowo, bo opalać ich nie ma co. Tarcze do porządnego mycia a potem najlepiej wytrzeć alkoholem.

 

Zastanawia mnie jedna rzecz, po co pryskałeś na tarcze WD-40? :sick:

 

Ogólnie odnoszę wrażenie że WD-40 to dla Polaków najlepszy środek do wszystkiego, otwierając ten temat sądziłem że ktoś napisze że użył WD-40 zamiast płynu hamulcowego :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popchnąć klocki do pozycji wyjściowej, np płaskim śrubokrętem, wyprostować srebrną zawleczkę która trzyma klocki i ją wyciągnąć. Zdemontować koło, wyciągnąć klocki wraz ze sprężyną ciągnąc je w dół. Wyczyścić wnętrze zacisku np kawałkiem szmatki. Montaż klocków w odwrotnej kolejności niż procedura powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

U mnie klocki żywiczne w m395 z przodu zostały zalane olejem od łańcucha, siła hamowania praktycznie zerowa. Już myślałem że będą do wyrzucenia. Na forum piszą że trzeba wyrzucić do kosza i kupic nowe klocki.  Co ciekawe operacja przywracania ich do sprawności zakończyła się pełnym sukcesem.  Najpierw oczyszczenie dokładne w płynie do mycia naczyń i w wodzie. Potem popływały sobie 5 minut we wrzątku. Ostatnią rzeczą było nagrzanie płyty ceramicznej od kuchenki elektrycznej , wyłączenie i położenie na płytę klocków na jakieś 5 minut. Po zamontowaniu były już lepsze ale to jeszcze nie to co powinno być. Dopiero dotarcie ich w postaci zjazdu ze sporej górki na wciśniętym hamulcu momentalnie zaczęło zwiększać siłę hamowania do prawidłowej. Czyli jednak da się w pełni naprawić nawet całkiem zalane olejem klocki żywiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz kupić klocki met to się upewnij że tarcza z nimi będzie gadać - tanie tarcze wg deklaracji producentów czasem można lączyć wyłącznie z żywicznymi klockami. co do oblewania i podpalania klocków to ne jestem pewny czy to dobry pomysł, najlepsza opcja kupić nowe jak tu ktoś napisał. co do dotykania czy niedotykania ... można po prostu operować przy zaciskach i klockach w rękawiczkach medycznych - kosztują grosze w aptece. Może po prostu tarcze odtłuść kup klocki i z tym idz do serwisu niecz same zaciski jednak oni obejrzą i ewentualnie wyczyszczą a potem zamontują te graty od ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widziałem . na tarczach "no name" po zmianie z organikow na metale hamulce nie chciały hamować, a na pewno gorzej hamowalo nizwczesniej, chociaż w międzyczasie tarcza nie zasyfila się ani nic takiego. po zmianie tarcz zrobiły się żyletki takie że frontflipa z hamulca można robić

 

Agresywnie wydrapane zardzewiałym gwoździem w Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ak chcesz kupić klocki met to się upewnij że tarcza z nimi będzie gadać - tanie tarcze wg deklaracji producentów czasem można lączyć wyłącznie z żywicznymi klockami

 

Nie ma czegoś takiego, że tarcza nie współpracuje... Co najwyżej można się spodziewać szybszego zużycia, jeżeli na tarczy "resin pad only". Jeździłem na takiej tarczy na półmetalikach. Heblowanie wyśmienite... Ale widać, że tarcza jest jedzona przez klocki szybciej - takie mam wrażenie.

 

@@grande1970, Jeżeli z jakiegoś powodu tarcza nie zużywała się równomiernie, to nowy klocek może nie mieć efektywnej powierzchni styku na starej tarczy dopóki się nie dotrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...