Skocz do zawartości

[rower] CUBE LTD SL vs Kellys GATE 50


bikeart

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zamówiłem Cube. Czekają mnie w domu "ciche dni":)

 

Zamierzam sam zająć się serwisowaniem. Teraz mi przyjdzie studiować serwisowanie Fox'a. Dobrze, że na YouTube są filmy instruktarzowe.  To będzie pierwszy amor rozbierany przeze mnie, eh już się pocę ze strachu :).

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko waga tego Cube. 12,55 kg. Canyon o podobnej specyfikacji i cenie waży 11,40 kg. Widelec ten sam, koła ważą niemal identycznie, kaseta u obu Deore, reszta osprzętu to SLX w Canyonie i XT w Cube. Czyżby potrójne cieniowanie ramy u Canyona aż tyle zbiło wagę?

 

Jeśli chodzi o kolor - mam podobne zdanie jak tobo. Czerwony lakier to jest to.

 

Wrzuć foto jak rower dotrze. Dzięki "cichym dniom" masz więcej czasu dla siebie i teraz na pewno znajdziesz na to czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

rower dojechał, złożyłem go i jest po pierwszych próbach wokół garażu.

Wrażenia:

- kolor jest ciemniejszy niż w katalogu, w rzeczywistości to jest bordowy mat; (w katalogu jest czerwień z połyskiem, wygląda jak Ferrari na dwóch kołach :), jest wyraźny kontrast miedzy jasna czerwienią Foxa,

- oś przednia chyba nie jest sztywna, wiem że specyfikacja nic nie mówi o osi, ale w innych wątkach na Forum Koledzy byli pewni ze jest sztywna i się deczko napaliłem :(

- w specyfikacji stoi Fox Float CTD OC, a jest zamontowany Fox Float CTD Evolution, to jest to samo?

- amor pracuje w trzech trybach, trzeba go dopompować, ale to jutro jak dojedzie pompka, 

- przednia tarcza hamulcowa lekko trze, trzeba podregulować, jeszcze nie wiem jak:)

- reszta, czyli przerzutki/manetki, hamulce świetne.

 

Na Forum czytałem, że Foxy bywają "suche" to sprawdzę/doleje olej.

Czy waszym zdaniem powinienem zrobić przegląd pozostałych podzespołów?

 

Tyle na początek, jutro wrzucę fotki.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym linku w pierwszym poście na drugim zdjęciu widać wyraźnie, że przednia oś jest mocowana na zwykły QR i lagi widelca mają rozcięcie u dołu. Ani przód, ani tył nie ma sztywnej osi. Co nie zmienia faktu, że sprzęt przyzwoity i ładnie się na stronie Cube prezentuje. Ciekaw jestem zdjęć, jak to wygląda w rzeczywistości. 

 

Jeżeli tarcza lekko ociera to musisz podregulować zacisk. Są na forum instruktaże :) Prosta sprawa, parę minut i po krzyku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko waga tego Cube. 12,55 kg. Canyon o podobnej specyfikacji i cenie waży 11,40 kg. Widelec ten sam, koła ważą niemal identycznie, kaseta u obu Deore, reszta osprzętu to SLX w Canyonie i XT w Cube. Czyżby potrójne cieniowanie ramy u Canyona aż tyle zbiło wagę?

Spodziewam się, że Cube waży jeszcze więcej niż napisali. Waga podana jest chyba dla rozmiaru S. Czasami też informują, że to bez dętek, tylko przy mleczku. Mój miał katalogowo 12,2 a w rzeczywistości 12,5-6.

Tough Tom rzeczywiście waży 800g, ale dobrze trzyma w zakrętach. U mnie zostanie zmieniona na swojego następcę (i pierwowzór) - Nobby NIc. Rapid Rob waży identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dzisiaj zrobiłem pierwsze 20km.

Przesiadając się z 9 letniego Krosa Hexagena 26" mogę powiedzieć tylko ŁAŁ!!! :)

 

W porównaniu do Krosa jeździ się dużo lżej, nawet pod górę nie odczuwałem żeby było ciężej.

 

Jeżdżąc szybko "slalomem" obciera przednia tarcza hamulcowa (rozumiem, że to brak sztywnej osi), ale później wszystko wraca do normy. Dla 29"sztywna oś jest jednak wskazana.

 

Mankamentem jest to,że jeżdżąc po szutrze opony rzucają kamieniami, również po ramie, jak założę błotniki to może tego nie będzie. Zastanawiam się też czy nie będę miał problemu z utrzymaniem czystości ramy bo jest matowa:(

 

Przerzutki, hamulce działają super (wcześniej wyregulowałem przedni bo obcierał tarczę).

SAG w amorze ustawiłem na 20%, dla mnie to jednak  za dużo, jutro dam 15%

Z góry na szutrze jechałem na najwyższym przełożeniu, jeszcze nie "czuję" do końca tego roweru, dlatego niestety:) hamulce trzeba było używać. Jeżdżąc 26" hamulce na tym zjeździe były zbędne:).

 

Podsumowując, z nabytku jestem zadowolony :)

 

Pozdrawiam

 

Artur

 

 

ps. mina kierowcy Corsy, którego dzisiaj wyprzedzałem wracając rowerem do domu BEZCENNA :)

 

 

Hej

Sam mam zastanawiam się nad jednym z tych rowerów. Mógłbys podać jakie masz wymiary i jaki rozmiar Cube'a wybrałeś.

Sam mam 182 cm i ok 83 cm  w przekroku

Mam wzrostu tyle co Ty, ale przekrok 89cm. Tobie polecam 19". Przedwczoraj jeżdżąc wokół garażu miałem jeszcze wątpliwości czy 19" nie byłaby lepsza, ale dzisiaj już tych wątpliwości nie mam rozmiar jest odpowiedni. Być może w przyszłości skrócę mostek, ale obaczym  jak pojadę na dłuższa wyprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...